Cestovní pojištění k platební kartě nově pokryje zmeškání odletu i nebezpečné sporty

ČSOB a Era výrazně zjednodušují a sjednocují nové cestovní pojištění k platebním kartám. Od 1. dubna 2016 dochází k navýšení limitů a přidání nových pojistných krytí, jako je například pojištění storno poplatků u zájezdů či letenek nebo pojištění zmeškání odletu. Nově obsahují všechny varianty pojištění nebezpečných sportů. (TZ)

„Klientům ČSOB a Era, kteří jedou třeba v zimě na týden lyžovat do Alp a v létě vyrazí na čtrnáct dní k moři, šetří cestovní pojištění k platební kartě čas i peníze. Pojištění kryje klasické dovolenkové sporty, mezi které patří lyžování a snowboarding v zimě nebo vodní a plážové atrakce v létě. Nově se však pojištění vztahuje také na nebezpečné sporty, což ocení především klienti, kteří upřednostňují aktivní a dobrodružnou dovolenou,“ říká Vojtěch Strnad, produktový manažer ČSOB. Pojištění se vztahuje na turistické, pracovní a studijní cesty během celého roku a platí po celém světě. „Cestovní pojištění se snažíme vylepšovat podle potřeb našich klientů, a proto jsme přidali několik nových pojistných krytí. Klienti, kteří často cestují letadlem, ocení například pojištění zpoždění letu nebo zpoždění zavazadel,“ doplňuje Vojtěch Strnad.

Další změny se týkají limitů plnění. Pojištění léčebných výloh se zvyšuje až na 3,5 milionu Kč. Limit se zvýší také u odpovědnosti za újmu na zdraví (až 2 miliony Kč) či na majetku (až 1 milion Kč). Nově je také pro všechny varianty pojištění k dispozici rozšířená asistenční služba.

Výhody produktu:

  • všechny varianty obsahují pojištění nebezpečných sportů
  • nová pojištění zpoždění letu a zpoždění zavazadel
  • navíc pojištění stornopoplatků například v případě zájezdu či letenek
  • široká paleta dalších doplňkových pojištění – zmeškání odjezdu, přerušení cesty, pojištění zavazadel

Kompletní přehled nových variant cestovního pojištění k platebním kartám najdete zde.

Era je obchodní značka Československé obchodní banky, a.s.