ZONER převádí weby svých zákazníků na HTTP/2

V Brně, dne 8. dubna 2016 – Společnost ZONER  software, a.s., převádí všechny weby svých zákazníků služby inPage od 11.4.2016 na modernější a rychlejší protokol HTTP/2. Navíc všem svým klientům automaticky nastaví zabezpečený HTTPS protokol pomocí nového bezplatného SSL certifikátu od největší certifikační autority světa – Symantec. (TZ)

Co přesně je HTTP/2? Jedná se o nový protokol, který v průběhu příštích let nahradí zastaralý protokol HTTP 1.1. Ten již není dostačující a nevyhovuje stávajícím požadavkům moderních webů.  Protokol HTTP/2 je výrazně rychlejší, je méně náročný na přenos dat a všechna komunikace je šifrovaná.

ZONER se pro převod webových stránek uživatelů inPage na protokol HTTP/2 rozhodl už teď. Uživatelé služby inPage se mohou těšit na výrazně vyšší rychlost při načítání webové prezentace a na kompletní zabezpečení. Nová technologie totiž vyžaduje použití šifrovaného protokolu HTTPS.

Co vše změně předcházelo? Aby bylo možné všem webům moderní protokol HTTP/2 zpřístupnit, byla nejprve provedena aktualizace serveru, na kterém systém inPage běží. Po nasazení nejmodernějších softwarových komponent jsme museli všem doménám zajistit šifrovaný protokol HTTPS. K tomu jsme použili bezplatný SSL certifikát Basic DV, který poskytuje ZONER pod záštitou největší certifikační autority světa Symantec.

Od 11. dubna 2016 budou mít všichni uživatelé inPage svůj web na šifrovaném protokolu HTTPS a budou moci využít výhod moderního protokolu HTTP/2.

Webové stránky na inPage, které využívají tisíce zákazníků, budou rychlejší a bezpečnější. Jedná se o další významný krok k rozšíření šifrovaní i mezi běžné uživatele.

Poznámka pro editory:

O společnosti

ZONER software, a.s., je významná společnost, která se zabývá vývojem a distribucí software a současně patří k předním poskytovatelům internetových služeb. InPage – službu pro snadnou a rychlou správu webových stránek, kterou využívají tisíce zákazníků, poskytuje od roku 2007.

Od roku 2005 nabízí ZONER prostřednictvím svého projektu SSLmarket i důvěryhodné SSL certifikáty od významných světových autorit. Díky dlouhodobé spolupráci s CA Symantec získal jako jediná firma v ČR SSL certifikát Basic DV, který tato největší certifikační autorita světa poskytuje. ZONER tak bezplatně převádí všechny své zákazníky na šifrovaný HTTPS protokol.

Naše hlavní projekty: CZECHIA.COMregZone.czinPage.czSSLmarket.czZonerCloud.czinShop.cz