S 2GIS vám cigaretový kouř v restauraci chuť nezkazí

Praha, 14. dubna 2016 – Zákon zakazující kouření v restauracích v Česku vydán dosud nebyl, na rozdíl od řady evropských zemí. Uživatelé aplikace 2GIS však mají již dnes jistotu, že je cigaretový kouř v restauracích obtěžovat nebude. Dle dostupných údajů informačního systému o Praze 2GIS je 50 % restaurací nekuřáckých nebo nabízí možnost nekuřáckého salonku. (TZ)

Podle posledního průzkumu CVVM souhlasí s úplným zákazem kouření v restauračních zařízeních více než polovina české veřejnosti. Pokud patříte mezi odpůrce cigaretového kouře, nemusíte čekat na zákony, protože již nyní máte účinný nástroj – aplikaci 2GIS.

Stovky nekuřáckých restaurací

Informační systém 2GIS nabízí informace o pražských soukromých podnicích i veřejných institucích. V případě restaurací mají uživatelé k dispozici hned několik filtrů, podle kterých si mohou vybírat přesně podle svých požadavků. Samostatnou sekci tvoří informace o kouření. Na výběr jsou restaurace: kuřácké, nekuřácké a s nekuřáckým salonkem. Dle dostupných informací z call centra 2GIS je nekuřáckých restaurací v Praze celkem 774. Pokud si uživatelé 2GIS nastaví filtr pouze na kuřácké restaurace, mají na výběr 290 podniků. Restaurací s nekuřáckým salónkem je pak 865.

„Při výběru restaurace se lidé rozhodují podle mnoha kritérií. Zda se uvnitř kouří, je přitom jedna z nejdůležitějších informací. Proto v 2GIS umožňujeme vyhledávat podniky podle kuřáckých preferencí v jediném kroku – stačí zaškrtnout požadovaný filtr. Data máme od velké části podniků a neustále se je snažíme aktualizovat. Z nabídnutých restaurací si pak lze dále vybírat podle typu kuchyně, výše útraty, možností platby a tak dále,“ říká Jan Vališ, ředitel společnosti 2GIS.

Za jídlem snadno a rychle

Další praktickou funkcí 2GIS je navigace pro pěší i pro cestování automobilem či MHD. Podle GPS aplikace rozpozná místo, kde se uživatel zrovna nachází. Do vybrané restaurace tak zobrazí nejvhodnější trasu včetně podrobných instrukcí a doby trvání. Aby měli uživatelé jistotu, že budou mít v dané restauraci volný stůl, mohou přímo v aplikaci 2GIS stisknout symbol telefonu. Rovnou se tak dovolají do restaurace a zarezervují si stůl.

Zajímavosti o restauracích z informačního systému Prahy 2GIS

  • 1 313 restaurací má letní zahrádku;
  • 1 689 restaurací nabízí návštěvníkům wi-fi;
  • 301 restaurací má dětský koutek;
  • 683 restaurací vysílá sportovní přenosy;
  • 953 restaurací má bezbariérový přístup;
  • 282 restaurací zpestří návštěvníkům čas živou hudbou.

O 2GIS

2GIS je městský informační systém provozovaný stejnojmennou společností. Aktuálně zahrnuje více než 280 měst v 9 zemích světa včetně metropole České republiky. Díky 2GIS získají obyvatelé i návštěvníci Prahy informace o lékárnách, bankomatech, kadeřnictvích, restauracích, klubech, kinech, divadlech, vysokých školách, úřadech, policii a mnoha dalších organizacích.

Mapa 2GIS obsahuje detailní vyznačení silnic, chodníků a stezek s nejstaršími budovami i novostavbami. Součástí je také vyhledávání optimální trasy pro cestování MHD i autem. V adresáři se zobrazují podrobné informace o organizacích včetně kontaktních údajů, vstupů do budov a nejbližšího parkování, které několikrát do roka aktualizují specialisté společnosti 2GIS.

Systém 2GIS lze používat online na webových stránkách www.2gis.cz. Všechny funkce a mapy jsou dostupné i bez připojení k internetu prostřednictvím aplikace pro počítače, smartphony a tablety. Aplikace 2GIS je zdarma ke stažení přes App Store, Google Play, BlackBerry World a Windows Phone Store.