Společnosti Cisco a Dimension Data spojily své síly k ochraně nosorožců

Praha, Česká republika – 2. května 2016 – Společnosti Dimension Data a Cisco oznámily, že spojily své síly v iniciativě, jejímž cílem je výrazné snížení počtu masakrovaných nosorožců v Jižní Africe. Obě společnosti budou implementovat sofistikované technologické řešení, první svého druhu na světě, v blíže neurčené rezervaci sousedící se světoznámým Krugerovým národním parkem, které bude monitorovat a sledovat jednotlivce od okamžiku, kdy vstoupí za bránu rezervace, až do jejich odchodu. (TZ)

Fotografie naleznete zde: http://bit.ly/1TFE88i

V první fázi Dimension Data úzce spolupracovala se společností Cisco na shromažďování informací od ochránců parku, bezpečnostního personálu, technických pracovníků a od týmů z řídicího centra. Prvním krokem, který je již zrealizován, bylo vytvoření zabezpečené sítě Reserve Area Network (RAN) a instalace přístupových bodů Wi-Fi na klíčových místech rezervace.

Druhá fáze projektu Connected Conservation bude zahrnovat kamerové systémy, bezpilotní letouny s infračervenými kamerami, termovizní kamery, senzory pro sledování vozidel a seismické senzory, vše připojené do vysoce zabezpečené inteligentní sítě Reserve Area Network (RAN). Ta byla vybudována společností Dimension Data s využitím technologie Cisco a bude jednou z prvních instalací svého druhu na světě.

Bruce Watson, ředitel skupiny Cisco Alliance z Dimension Data říká: „Cílem našeho technologického řešení je aktivně zasáhnout a zastavit osoby vstupující do rezervace ilegálně – ať už proniknou dovnitř zničením plotu, skokem z vrtulníků, nebo prostým projetím přes vstupní brány. Časem bude řešení replikováno do ostatních rezervací v Jižní Africe, Africe a také globálně, aby chránilo nejen nosorožce, ale umožnilo zachránit i jiné ohrožené druhy, jako jsou sloni, lvi, luskouni, tygři v Indii a Asii, nebo rejnoci v oceánu.“

Chris Dedicoat, výkonný viceprezident pro celosvětový prodej z Cisco, říká: „Jsme nesmírně hrdí být partnerem projektu Connected Conservation. Cisco a Dimension Data využily svůj inovativní přístup, špičkové technologie a naše součinnost vytvořila nejnovější síťová řešení, zabezpečení, datová centra, kooperativní pracovní prostředí a hybridní cloudová řešení. Doufáme, že v této chráněné rezervaci bude počet nosorožců opět vzrůstat.“

Komplexní řešení pro ochranu nosorožců

První fáze

Design a nasazení: tým Professional Services Dimension Data navrhnul a realizuje řešení, které bude provozováno v místě jako řízená služba, využívající cloudové úložiště pro analýzu dat a zálohování.

Reserve Area Network (RAN): Na začátku první fáze v prosinci 2015, byla postavena a testována pilotní síť vysílačů point-to-point pro potvrzení konceptu vysoce zabezpečené „sítě“, která následně pokryla celý obvod rezervace. Spolupráce prostřednictvím spolehlivé komunikační platformy pro poplachy a varování a schopnost sdílení živých video záběrů z rezervace výrazně zvýšily ochráncům možnosti čelit nájezdům pytláků.

IT infrastruktura: Velkou výzvou byla rozlehlost prostoru a omezená šířka pásma, které se postavil tým společnosti Cisco a vytvořil plán na vybudování IT infrastruktury. Ve spojení s nástroji Dimension Data pro vzdálené monitorování sítě, směrování a přepínání, a spolu s řízenými službami, poskytuje vytvořená infrastruktura bezprecedentní schopnosti pro nasazení technologií, testovacích prostředí a rychlé nasazení řešení, ze kterého bude mít prospěch i širší komunita ochránců rezervace.

Wi-Fi a LAN v každé vjezdové bráně včetně kontroly biometrických údajů a kamerových systémů: Dimension Data instaluje Wi-Fi a lokální sítě Cisco na každé bráně, které zlepšují a posilují komunikační kanály mezi bezpečnostním personálem a strážci v rezervaci.

Druhá fáze

Digitální infrastruktury a datová analytika: Data jsou shromažďována o každém jednotlivci vstupujícím do rezervace. To zahrnuje otisky zaměstnanců, dodavatelů, strážců a stopařů pracujících v rezervaci, skenování identifikačních čísel nebo návštěvnických pasů a zaznamenávání registračních značek všech vozidel vjíždějících do rezervace.

  • Použitím prediktivního modelování je pak analytický tým schopen odhadnout, kdy se očekává, že jednotlivec nebo vozidlo opustí rezervaci.
  • Digitalizace fyzických bezpečnostních procesů zavedla spolehlivější proces pro kontrolu vstupu návštěvníků dovnitř a ven z rezervace, a zajišťuje, že ochrana parku je spolehlivější a přesnější.
  • Data se analyzují průběžně a umožňují tak lepší rozhodování, budoucí investice a nasazování technologií.

Další zdroje a informace

Obdobné principy IoT (Internetu věcí), které nyní budou ochraňovat nosorožce v Africe, se využívají i ve světovém cyklistickém závodu Tour de France, jehož dlouhodobým technologickým partnerem se stala společnost Dimension Data v roce 2015. Zde jsou zpracovávána data o poloze jednotlivých závodníků a v reálném čase jsou vyhodnocovány a veřejnosti prezentovány zajímavosti o aktuálních strategiích jednotlivých týmů. Dimension Data je také hrdým sponzorem vlastního týmu „Team Dimension Data for Qhubeka”, který se bude účastnit všech závodů od roku 2016.

Pro více informací o projektu Connected Conservation, klikněte zde.

Chcete-li vidět rozhovory o projektu Connected Conservation, klikněte zde.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Dimension Data

Založena v roce 1983, společnost Dimension Data je poskytovatelem ICT služeb a řešení, který využívá své technologické odbornosti, schopnosti poskytovat služby v globálním měřítku a svého podnikatelského ducha k akceleraci obchodních ambicí svých klientů. Dimension Data je součástí NTT Group. www.dimensiondata.com