WEBCOM vítězem prestižní soutěže Microsoft Awards 2016

V Praze dne 4. května 2016 – Společnost Microsoft každoročně vyhlašuje soutěž o nejlepší projekty realizované jejími partnery v České republice. Společnost WEBCOM se stala vítězem v kategorii „Řešení pro automatizaci, integraci a řízení byznys procesů“ s projektem „Strategické projekty pomáhá v CPI Property Group řídit Microsoft Dynamics AX“. (TZ)

Do soutěže bylo přihlášeno přes 90 projektů, odborná porota vybrala a ocenila nejlepší projekty celkem ve 12 kategoriích. „Vítězství řešení Microsoft Dynamics AX pro společnost CPI Property Group nás obzvláště potěšilo, protože se jedná o skutečně výjimečný a rozsáhlý projekt. Zároveň toto ocenění potvrzuje vhodnost řešení Dynamics AX pro společnosti působící v Real Estate, které mimo jiné výrazně napomáhá zvyšovat jejich produktivitu a efektivitu práce,“ doplňuje Pavel Vaněk, obchodní a marketingový ředitel společnosti WEBCOM.

Cílem projektu bylo implementovat jednotný systém pro řízení celé skupiny CPI Property Group a nahradit stávající provozní systémy společností, které byly do skupiny přidávány akvizicemi a fúzemi. Tomáš Novotný, Business Application Manager / Deputy CIO ze společnosti CPI, shrnuje klíčové benefity: „Díky Microsoft Dynamics AX se společnost CPI PG může přesně spolehnout na výši fakturovaného nájemného a díky přesnému propojení do účetnictví a saldokonta zákazníků dokáže velice efektivně provádět správu pohledávek automatizovaně. Společnost je tak schopna ušetřit více než 20 % ročních mzdových nákladů a o 15 % se snížila míra neuhrazených pohledávek.“ Hlavním přínosem implementace byla standardizace procesů v oblasti Real Estate a prokázání schopnosti Microsoft Dynamics AX 2012 jako vhodného produktu pro sjednocení fungování a pokrytí všech požadavků v mezinárodním působení společnosti. Klíčovým úkolem bylo nastavení jednotné datové základny pro celou skupinu, která přináší možnosti jednotného reportingu, řízení procesů a sjednocení obchodních procesů směrem k jejím zákazníkům.

O společnosti:

WEBCOM a. s. poskytuje softwarová řešení v oblasti CRM a ERP na platformě Microsoft Dynamics. Specializuje se zejména na řešení pro oblasti automotive, developmentu, retailu, strojírenství, utilit
a zdravotnictví. Mezi více než 200 firemními zákazníky najdeme taková jména jako invelt, Mountfield, CPI Property Group, Ptáček Velkoobchod nebo Spolchemie. V České republice je jedním
z nejvýznamnějších partnerů společnosti Microsoft v oblasti podnikových informačních systémů. Tuto pozici stvrzuje i členství v elitní světové skupině s oceněním Inner Circle a President´s Club.

WEBCOM a. s. má vlastní partnerskou síť Webcom Dynamics Network pro prodej a implementaci podnikových informačních systémů Microsoft Dynamics v České republice a na Slovensku. Disponuje nově také vlastním školicím střediskem Webcom Education Point, ve kterém nabízí kurzy a vzdělávací programy zaměřené na technologie Microsoft. Kapacita centra umožňuje ročně proškolit až 9500 osob.