Společnosti Apple a SAP oznámily nové partnerství, rozšíří možnosti využití iPhonů a iPadů v podnikovém prostředí

PRAHA – 5. května 2016 — Společnosti Apple® a SAP dnes oznámily uzavření partnerství, jež přinese nové možnosti využití přístrojů iPhone® a iPad® v podnikovém prostředí. Firemní zákazníci všech velikostí dostanou k dispozici široké spektrum nativních aplikací pro systém iOS propojených s  platformou SAP HANA. Nově uvedená developerská sada (SDK) pro iOS a vzdělávací akademie SAP Academy umožní vývojářům, partnerům a zákazníkům obou firem samostatné vytváření nativních aplikací iOS pro potřeby jejich podnikání. (TZ)

„Naše partnerství změní způsob podnikového používání zařízení iPhone a iPad. Propojíme inovativnost a zabezpečení našeho systému iOS s rozsáhlými zkušenostmi společnosti SAP v oblasti podnikového softwaru,“ řekl Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple, a dodal: „jako lídr na trhu, jehož systémy prochází 76 % firemních transakcí, je SAP ideálním partnerem pro rozšíření možností používání zařízení iPhone a iPad v podnikání po celém světě. Díky nové developerské sadě podpoříme 2,5 milionu vývojářů SAP ve vytváření výkonných nativních aplikací, jež naplno využijí schopností cloudové platformy SAP HANA a jedinečných možností nabízených pouze zařízeními iOS.“

„Těší mě, že posouváme výjimečné partnerství mezi Apple a SAP na novou úroveň,“ řekl Bill McDermott, generální ředitel společnosti SAP. „Dáváme lidem nové prostředky k úspěšnému podnikání s cílem pomoci jim k tomu, aby věděli víc, chápali víc a dokázali víc. Propojujeme možnosti cloudové platformy SAP HANA a SAP S/4HANA s iOS, přední a nejlépe zabezpečenou mobilní firemní platformou. Pomáháme pracovníkům, aby měli potřebná data po ruce vždy a všude, ať pracují kdykoliv a odkudkoliv. Apple a SAP sdílejí vizi utvářet budoucnost, proměňovat svět k lepšímu a zkvalitňovat životy lidí,“ doplnil Bill McDermott.

Developerská sada SAP HANA Cloud Platform SDK bude uvedena exkluzivně pro iOS a umožní podnikům rychle a efektivně vyvíjet mobilní aplikace propojené s cloudovou platformou SAP HANA. Nativní aplikace poskytnou uživatelům přístrojů iPhone a iPad rychlý přístup ke všem důležitým datům a podnikovým procesům na SAP S/4HANA s plným využitím možností mobilních zařízení včetně přihlašování pomocí otisků prstů (Touch ID®), lokalizace polohy uživatele a notifikací.

Nové aplikace pomohou profesionálům z nejrůznějších odvětví od zdravotnictví, přes terénní pracovníky údržby až po obchodní řetězce. Díky okamžitému přístupu k datům se budou moci rychleji rozhodovat a dokončovat své pracovní úkony: lékař bude moci přímo od lůžka pacienta požádat o konzultaci své kolegy a sdílet s nimi výsledky nejnovějších vyšetření, údržbář v terénu zase z mobilního zařízení snadno objedná chybějící díl nebo naplánuje příští servisní kontrolu.

Další novinkou je designový jazyk SAP Fiori pro iOS, který propojí výhody oceňovaného rozhraní SAP Fiori s možnostmi mobilních zařízení Apple. Jako součást podpory pro 2,5milionovou globální komunitu vývojářů bude spuštěna SAP Academy pro iOS, která nabídne vzdělávání, nástroje a tipy pro optimální propojení nové sady SDK s inovativním hardwarem a softwarem Apple.

Nová sada SDK, designový jazyk a SAP Academy budou postupně uvedeny do konce tohoto roku.
Více informací najdete na SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

O společnosti SAP

SAP (NYSE: SAP), lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. SAP umožňuje lidem a organizacím efektivnější spolupráci a využití podnikových informací bez ohledu na to, zda je využíván pracovníky v kancelářích nebo členy představenstva, na skladě nebo v prodejně, na klasických počítačích nebo mobilních zařízeních. Díky tomu jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají zhruba 310 000 zákazníků v dosahování vyšších zisků, v udržitelném růstu a v přizpůsobování se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 200 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Další informace naleznete na www.sap.com.