Taxify získala strategickou investici od startupového fondu BOLT společnosti O2

Operátor O2  prostřednictvím svého startupového akcelerátoru BOLT investuje do estonské taxi aplikace Taxify. Díky strategickému partnerství s O2 získá Taxify také přístup k velkým datům této společnosti. Ta jí umožní efektivnější poskytování služeb i cílenější oslovování nových uživatelů. (TZ)

2016-05-05 13_01_56-Nové oznámení

“Jsme velmi rádi, že se nám podařilo domluvit na spolupráci se společností O2.  Vedle získané investice si také ceníme toho, že budeme mít přístup k velkým datům tohoto operátora. Jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí nám přinese další spokojené zákazníky a uživatele,” komentuje zahájenou spolupráci Roman Sysel, manažer zodpovědný za aktivity Taxify v České republice.

“Startupový akcelerátor BOLT jsme na podzim roku 2015 zakládali s tím, že jsme chtěli podpořit výjimečné technologické projekty a chtěli jsme umožnit jejich rozvoj. Aplikace Taxify přesně odpovídá tomuto přístupu, a proto jsme potěšeni, že jim můžeme poskytnout nejen finance, ale také dlouholeté znalosti a zkušenosti získané na českém trhu. Věřím, že i díky nim Taxify osloví další spokojené uživatele,” říká Jakub Minařík, který vede akcelerátor BOLT.

Startupový akcelerátor BOLT je byznysová iniciativa napojená přímo na O2 Czech Republic, která umožňuje startupům získat nejen potřebný funding, ale i přístup k unikátním kompetencím telekomunikačního operátora.

O Taxify

Aplikace Taxify vznikla v roce 2013 jako projekt Markuse Villiga, který v té době dokončoval střední školu a chystal se na vysokoškolské studium. V domovském Tallinnu mu ovšem chyběla aplikace umožňující snadné objednání taxi. Rozhodl se ji proto vytvořit. Své úspory vložil do počátků projektu.

Od té doby se mu podařilo vstoupit na deset převážně evropských trhů a od srpna 2015 poskytuje služby i v České republice. Aplikace Taxify je vyvíjena v Estonsku a je dostupná pro operační systémy  iOS a  Android.