UPC spouští podporu Chromecast, Apple TV a službu vzdálené nahrávání

/Praha, 5. května 2016/ Uživatelé mobilní televize Horizon Go se od května dočkají dalších vylepšení. Největší novinkou je streaming vysílání z mobilních zařízení do televizorů. Vysílání až 123 programů, z toho 50 v HD, je možné sdílet skrze zařízení Chromecast a Apple TV do jakéhokoli televizoru s HDMI vstupem. (TZ)

Další novinkou je funkce vzdáleného nahrávání, která umožňuje nahrávat pořady skrze mobilní televizi Horizon Go, a to jak z mobilních zařízení, tak z webové stránky www.horizon.tv. Nahrané pořady si pak zákazníci mohou přehrát na svých HD DVR Mediaboxech.

Služba mobilní televize Horizon Go od UPC si získává stále větší popularitu. Její uživatelé týdně zhlédnou kolem půl milionu pořadů.

„Podpora Chromecastu a Apple TV v aplikaci Horizon Go umožní našim zákazníkům sledovat vysílání na velké obrazovce, kdekoli, kde bude dostupná Wi-Fi síť. Bez set-top boxu tak mohou sledovat až 123 programů například u přátel, na chalupě nebo na druhém a třetím televizoru ve svém bytě,“ popisuje největší benefity nové funkce Horizon Go marketingový ředitel UPC Jan Kohout.

Streaming do TV přes Chromecast

Aktuální verze aplikace mobilní televize Horizon Go, kterou si lze stáhnout z Google Play nebo z Apple Store, umožňuje streaming obsahu na televizní obrazovku. Stačí připojit HDMI kabelem k televizi zařízení Chromecast od Googlu, stáhnout si do mobilu nebo tabletu aplikaci Chromecast a dle jednoduchého návodu je spárovat. Při spuštění vysílání v Horizon Go se na mobilním zařízení objeví ikona, která zahájí přehrávání v televizoru. Pro správné fungování služby je nutné mít obě zařízení připojena na stejné Wi-Fi síti.

Streaming do TV přes zařízení Apple TV

Horizon Go umožňuje streaming na televizní obrazovku také díky technologii AirPlay, kterou disponuje zařízení Apple TV od Applu. Opět postačí připojení zařízení do HDMI portu televizoru a spárování s iPhonem nebo iPadem na shodné Wi-Fi síti.

Vzdálené nahrávání na Horizon Go

Funkce vzdálené nahrávání umožňuje nahrávání pořadů, které jsou aktuálně vysílány (a mají déle než 5 minut do konce) nebo budou vysílány v budoucnu (až 7 dní dopředu). Nastavení nahrávání probíhá přes aplikaci mobilní televize Horizon Go nebo přes web www.horizon.tv. Zde stačí vybrat pořad, který chce divák nahrát, a spustit nahrávání. Nahrávky se ukládají na HD DVR Mediaboxech s integrovaným pevným diskem s kapacitou až 300 hodin. Na HD DVR Mediaboxech lze posléze záznam přehrávat nebo po zhlédnutí uchovat nebo smazat. Funkci vzdáleného nahrávání lze využít i mimo území České republiky.

UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1,4 milionu domácností. Služby UPC využívá přibližně 600 tisíc zákazníků. UPC je dceřinou společností Liberty Global – největšího kabelového operátora, který obsluhuje 27 milionů klientů ve 14 zemích s 57 miliony objednaných služeb. Skupina zahrnuje spotřebitelské značky Virgin Media, Ziggo, UPC, Unitymedia, Telenet, VTR a Liberty.