Centralizace v D-Link Europe: Thomas von Baross jmenován viceprezidentem pro střední, severní a východní Evropu

Praha 12. 5. 2016 — D-Link, přední výrobce řešení pro počítačové sítě, automatizaci domácností a kamerový dohled, centralizoval svoji organizaci v Evropě a ustanovil nově dva velké prodejní regiony. V rámci tohoto procesu byl viceprezidentem pro střední, severní a východní Evropu jmenován s okamžitou platností Thomas von Baross. Tento 53letý manažer, který měl dosud na starosti země střední a východní Evropy, nyní řídí také veškerou činnost D-Link v zemích Beneluxu, Švédsku, Finsku, Dánsku a Norsku. Nové uspořádání má umožnit rychlejší a pružnější fungování společnosti D-Link na evropských trzích a tím také další rozšiřování jejího vlivu v Evropě. (TZ)

Zvýšení efektivity evropské organizace

Thomas von Baross přebírá odpovědnost za skandinávské státy a země Beneluxu od Matse Bragera, který se po 20 letech vzdal své funkce a opustil D-Link. Stefano Nordio, dosavadní viceprezident pro jižní Evropu, Velkou Británii a Irsko, bude i nadále odpovídat za podnikání D-Link v tomto regionu. Thomas von Baross a Stefano Nordio jsou podřízeni přímo Kevinu Wenovi, prezidentovi D-Link Europe.

„Tato restrukturalizace nám umožní zlepšit naše rozhodovací procesy, spojit naše silné stránky a zvýšit efektivitu naší organizace. Naším cílem je zajistit si přední postavení v perspektivních oborech, jako jsou automatizované domácnosti, IP kamerový dohled a chytrá firemní řešení, a pokračovat v prohlubování našeho obchodního úspěchu u spotřebitelů, firem a poskytovatelů služeb na evropském trhu,“ říká Kevin Wen.

„Jsem poctěn důvěrou, která mi byla projevena, a těším se na nové výzvy, které přináší rozšíření mojí odpovědnosti. Budu pracovat spolu se svým týmem na výrazném posílení role D-Link jako vedoucí IP společnost ve všech prodejních kanálech. Zaměříme se na udržení D-Link na cestě k úspěchu v maloobchodu, e-komerci a projektové činnosti a na rozvíjení nového tržního potenciálu,“ vysvětluje Thomas von Baross.

20 let zkušeností na ITC trhu

Thomas von Baross má téměř 20 let zkušeností v ITC průmyslu a v D-Link působí již 11 let. V roce 2005 se stal generální ředitelem D-Link (Deutschland) GmbH a v roce 2010 postoupil na post viceprezidenta pro oblast střední a východní Evropy. Kromě Německa, Rakouska a Švýcarsku se staral také o aktivity v Bulharsku, Polsku, Rumunsku, v České republice, na Slovensku a Maďarsku.

Po svých prvních marketingových a manažerských postech v sektoru obchodu a služeb přijal von Baross v roce 1997 funkci obchodního manažera v ITC průmyslu. V roce 2000 se stal členem evropského manažerského týmu ve společnosti Tiscali a byl odpovědný za zavádění B2B produktů a platforem ve všech evropských pobočkách Tiscali. V říjnu 2002 přešel von Baross do společnosti Bintec AG, kde se nejprve staral o obchodní management a o tři měsíce později převzal řízení celé společnosti. Pod jeho vedením společnost Bintec AK dokončila úspěšnou přeměnu a dosáhla znovu zisku. Po akvizici Bintec AG společností Funkwerk AG v roce 2003 zastával von Baross funkci generálního a obchodního ředitele v její dceřiné společnosti Funkwerk Enterprise Communications GmbH, odkud pak odešel do společnosti D-Link.

O společnosti D-Link

D-Link je jedním z předních světových výrobců síťové infrastruktury, který již 30 let dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivně ovladatelné produkty pro firmy a domácnosti. D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí oceňovaná síťová a bezdrátová zařízení, úložiště dat a zabezpečovací řešení pro IP dohled. Řada mydlink™ Home obsahuje technologii pro automatizovanou domácnost, která umožňuje majitelům nemovitostí monitorovat, automatizovat a ovládat domácnost kdykoliv a kdekoliv i pomocí smartphonu nebo tabletu. D-Link nabízí své rozsáhlé produktové portfolio organizacím a spotřebitelům prostřednictvím své globální sítě obchodních partnerů a poskytovatelů služeb. D-Link si uvědomuje význam zpřístupňování, správy, zabezpečení a sdílení dat a digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií pro plně integrované prostředí digitálních domácností a počítačových sítí.

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.