SMS finanční poradenství je na českém trhu právě 15 let

Praha, 12. května 2016 – Poradenská společnost SMS finanční poradenství a.s. dnes slaví 15 let své existence. Je tak na trhu déle, než většina jejích konkurentů z TOP10 v České republice. Za dobu své existence uzavřeli poradci SMS přes 265 tisíc smluv s více než 175 tisíci klienty. (TZ)

2016-05-12 16_25_36-SMS finanční poradenství, a.s. – Vaše finanční soustava

Poradenská společnost SMS finanční poradenství a.s. právě slaví 15 let působení na tuzemském trhu. Přesně 12. května 2001 byla totiž podepsána první smlouva s hlavičkou této společnosti o zprostředkování prvního finančního produktu. Od té doby k 30.4. 2016 poskytla SMS své služby přesně 175.600 klientům, s nimiž uzavřela 265.908 smluv. Z původně “garážové” firmy se Esemeska rozrostla na společnost patřící dnes do TOP10 největších poradenských společností v České republice.

Statutární ředitel společnosti Zbyhněv Kawulok komentuje firemní jubileum: “Esemesku jsme zakládali v době, kdy ještě nebyla žádná konkurence. Založili jsme ji na čtyřech jednoduchých zásadách – svoboda, čestnost, otevřenost a pravdomluvnost. Tím, že se těmito zásadami skutečně řídíme, se asi nejvíce odlišujeme od konkurence, což je zřejmě hlavním důvodem naší dlouhodobé stability a pravidelného růstu.”

K systému jakým poradci SMS pracují, dodává firemní analytik František Saidl: “Učíme poradce, jak s klientem vytvořit rovnocenný partnerský vztah založený na přímočarosti a vzájemném respektu. Tomu je přizpůsobena rovněž i naše metodika tvorby finančního plánu, která vychází z analýzy potřeb a cílů klienta. Tu naši poradci provádějí s podporou našeho unikátního programu Galaxy.“

Jedničkou na trhu je SMS zejména v elektronickém sjednávání smluv. Více než 95% produkce je sjednávána elektronicky. Dosahuje tím nejen minimální chybovosti smluv, ale poradci zároveň mohou klientům nabídnout mnohem komplexnější poradenství, než u konkurence. Ušetřené náklady na administraci smluv navíc umožňují poradce lépe zaplatit. Díky nižší nákladovosti a menším výdajům na reklamu si SMS může dovolit finančně odměňovat poradce a manažery nejlépe na trhu. V listopadu 2015 činil průměrný výdělek poradce SMS 42 000 Kč.

O SMS finanční poradenství a.s.

SMS finanční poradenství a.s. je českou nezávislou poradenskou společností poskytující na trhu poradenské služby zejména v oblasti privátních financí a zavádění zaměstnaneckých benefitů. Na českém trhu působí od roku 2001. Společnost má v současné době přes 650 aktivních podřízených poradců (a 150 dalších spolupracovníků), působících na celém území ČR a patří tak k největším poradenským firmám v České republice.