Infor oznámil akvizici společnosti Merit Globe

PRAHA – 17. května 2016 – Společnost Infor, přední poskytovatel odvětvově zaměřených podnikových aplikací s elegantním vzhledem a cloudovou funkcionalitou, oznámila akvizici firmy Merit Globe, významného dodavatele poradenských služeb pro ERP řešení Infor M3 v Evropě. Merit, který disponuje přibližně 250 konzultanty s mnohaletými zkušenostmi z implementací Infor M3, rozšíří a zkvalitní služby divize Infor Services v Evropě. Infor rovněž získá best practices a technologie vytvořené firmou Merit k poskytování proaktivních služeb zákazníkům, detekci a řešení problémů dříve, než dojde k výpadku provozu. (TZ)

Merit je poradenská společnost se sídlem v Norsku, která se specializuje na řešení Infor M3, s přibližně 250 zaměstnanci a více než 500 zákazníky v 18 zemích. Merit zůstane obchodní jednotkou v rámci Infor Services pod vedením Erika Outzena, výkonného ředitele Merit, který bude zodpovědný Darrenu Saumurovi, globálnímu řediteli Infor Services.

„Již dříve v letošním roce jsme konsolidovali naše aktivity v oblastech poradenství, podpory a cloudu do skupiny Infor Services s cílem poskytovat lepší služby zákazníkům v cloudové éře. Vzhledem k tomu, jak se naše projekty rozšiřují a vyžadují podporu kritických odvětvových procesů, investujeme do implementačního know-how a zákaznických služeb,“ řekl Charles Phillips, výkonný ředitel Infor. „S akvizicí společnosti Merit k nám přichází zkušený tým, který nám pomůže s rostoucí poptávkou po ERP řešení Infor M3 v odvětvích průmyslové výroby, oděvnictví a procesních odvětvích, kde jsme v posledních třech letech zaznamenali výrazný růst poptávky.“

„Od založení před více než 12 lety se Merit stal s více než 500 zákazníky a špičkovými službami jednou z největších poradenských společností zaměřené na produkty Infor,“ řekl Erik Outzen, výkonný ředitel Merit Globe. „Protože se zaměřujeme na řešení Infor M3, byli jsme se svědky transformace společnosti Infor na prvního globálního dodavatele odvětvových cloudových řešení. Čerpáme inspiraci z nového designu aplikací a jejich funkčnosti vyvíjených v Infor Dynamic Science Labs a jsme nadšeni, že jsme se stali součástí takového inovativního týmu.“

Podmínky uzavřené akvizice nebyly zveřejněny.

O společnosti Infor

Infor vyvíjí elegantně vyhlížející podnikové aplikace s komplexní funkcionalitou a analytickými pohledy na vybraná odvětví, dodávané ve formě cloudových služeb. Se 14 000 zaměstnanci a zákazníky ve více než 200 zemích Infor automatizuje klíčové procesy pro nejrůznější odvětví včetně výroby, velkoobchodní distribuce, maloobchodu, oděvnictví, pohostinství, zdravotnictví a veřejného sektoru. Software Infor pomáhá eliminovat potřebu nákladných dodatečných úprav díky integrovaným specifickým funkcionalitám. Infor implementuje své cloudové aplikace primárně na cloudové platformě Amazon Web Services a open source platformách. Více informací naleznete na cz.infor.com.

Zákazníky Infor je:

  • 18 z 20 největších leteckých výrobců
  • 10 největších firem z high-tech průmyslu
  • 10 největších farmaceutických společností
  • 20 největších automobilových subdodavatelů
  • 17 z 20 největších průmyslových distributorů
  • 15 z 20 největších globálních maloobchodních řetězců
  • 4 z 5 největších pivovarů
  • 21 ze 30 největších globálních bank
  • 6 z 10 největších globálních hotelových řetězců