IoT Akcelerátor od Ericssonu nastartuje průmysl

Společnost Ericsson představila nový IoT Akcelerátor kombinující IoT platformu se službami a úložištěm aplikací, kde se zákazníci z oblastí jako veřejná bezpečnost a služby, doprava nebo koncept chytrých měst mohou rychle a efektivně propojit s partnery a následně získat investice a realizovat své nápady. IoT Akcelerátor umožní vyvinout  a implementovat nová IoT řešení a současně překonat bariéry spojené s cenou a komplexitou tohoto procesu.   (TZ)

Tempo, jakým se rozvíjí a mění oblast IoT je nezastavitelné, v současné době existuje na 50 milionů chytrých zařízení umožňujících implementaci platformy vyvinuté a spravované společností Ericsson. IoT Akcelerátor umožní zákazníkům využít příležitosti, které nabízí oblast IoT a najít rychlé řešení integrovatelné do stávajícího systému, čímž dojde k minimalizaci nákladů.

IoT platforma si poradí se správou dat, fakturací, správou zařízení, správou konektivity i  s analýzami. Akcelerátor bude využívat cloudový systém a softwarové řešení Ericssonu včetně podpory NB-IoT, LTE Cat-M1 a EC-GSM-IoT. Nabídka bude využívat kompletní portfolio služeb společnosti Ericsson od počátečního nastavení, přes obchodní poradenství, vývoj  a údržbu aplikací až po systémové integrace. Nabídka zahrnuje také propojení s úložištěm aplikací,což umožňuje společnostem vývoj řešení v blízké spolupráci s ekosystémem partnerů i s jejich zákazníky.

Úspěšné zapojení zákazníků vyžaduje schopnost adaptace na lokální preference, dodržování specifických regionálních regulatorních požadavků a požadavků odvětví. Je tedy třeba přicházet s řešeními, která jsou rychle aplikovatelná na trh. Z tohoto důvodu bude Ericsson IoT Akcelerátor podporovat lokální centra, která se pak budou podílet na globálním řízení. ”Věříme, že organizacím umožníme propojit osoby, zařízení a propojené produkty co nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem,” říká Jiří Rynt ze společnosti Ericsson.

Příkladem konceptu založeném na aplikaci IoT Akcelerátoru je například systém veřejné dopravy a propojených autobusů ve městě Kigali ve Rwandě. Operátoři monitorují jednotlivé jízdní řády, což umožňuje přizpůsobit trasu autobusu aktuální dopravní situaci na silnicích nebo dle uzavírek, aby byla cesta co nejrychlejší a nejefektivnější. Zároveň je možné poskytovat cestujícím přesné informace o tom, kde se autobus nachází a kdy dorazí do stanice. Toto řešení je poskytováno skrze cloud a je kompletně řízeno a udržováno společností Ericsson a jejími partnery. IoT Akcelerátor bude globálně dostupný ve třetím čtvrtletí roku 2016.

Více informací najdete ZDE.

POZNÁMKY PRO REDAKTORY:

Zpráva v anglickém jazyce ZDE

Brífink, prezentace, videa a další materiály:
www.ericsson.com/press a www.ericsson.com/investors

O SPOLEČNOSTI ERICSSON

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

www.ericsson.com
www.ericsson.com/press
www.facebook.com/ericsson
www.facebook.com/technologyforgood
www.twitter.com/ericssonpress
www.youtube.com/ericssonpress