SAP a Microsoft propojí svá řešení a podpoří digitální transformaci v cloudu

Praha, 19. května 2016 — Společnosti SAP SE (NYSE: SAP) a Microsoft Corp. (Nasdaq: „MSFT“) oznámily společný plán na podporu platformy SAP HANA v cloudovém prostředí Microsoft Azure. Nově oznámená spolupráce přinese zjednodušení práce prostřednictvím nových integrací mezi kancelářskou sadou Microsoft Office 365 a cloudovými řešeními společnosti SAP. Firmy také společně zdokonalí správu a zabezpečení zákaznických aplikací SAP Fiori. (TZ)

Ředitelé obou firem, Satya Nadella a Bill McDermott, ve společném vystoupení na 28. ročníku konference SAPPHIRE NOW vysvětlili, jaké přínosy bude mít spolupráce v oblasti cloudu pro inovace, rychlost a možnosti nových způsobů práce.

„Naším cílem je pomáhat zákazníkům vytvářet moderní informační systémy, které budou podporovat jejich digitální transformaci,“ říká Satya Nadella, generální ředitel společnosti Microsoft, a dodává: „nová úroveň integrace produktů Microsoft a SAP jim nabídne dokonalejší nástroje pro spolupráci, umožní získat nové poznatky z dat a poskytne kapacitu pro růst a využití nových příležitostí.“

„Věříme, že směr vývoje IT průmyslu budou udávat přelomová partnerství, která otevřou cestu k novým možnostem za hranicemi tradičních platforem a aplikací. Spolupráce společností SAP a Microsoft, jejímž výsledkem je certifikace infrastrukturních služeb Microsoft Azure pro platformu SAP HANA a nová integrace mezi Microsoft Office 365 a cloudovými řešeními SAP, je dokladem takového posunu v oblasti podnikové informatiky,“ okomentoval spolupráci Bill McDermott, generální ředitel společnosti SAP.

Cloud Microsoft Azure jako nová možnost implementace SAP HANA

Provoz platformy SAP HANA v prostředí Azure umožní podnikům všech oborů poskytovat v globálním rozsahu důležité aplikace a analýzu dat se zabezpečením na podnikové úrovni a se zajištěním souladu se zákonnými předpisy. V cloudu Microsoft Azure lze provozovat vývoj, testování i samotný výrobní proces včetně systému SAP S/4HANA.

Mezi první zákazníky, kteří využívají této novinky, patří například společnost Rockwell Automation. Podle jejího senior viceprezidenta a technického ředitele Sujeeta Chanda se přínosy provozu SAP HANA v cloudu Azure projevují okamžitě. „Platforma Microsoft Azure poskytuje škálovatelnost, bezpečnost a úroveň služeb potřebnou pro provoz nejnáročnějších aplikací SAP HANA a aplikací pro zpracování a analýzu velkých dat,“ říká Chand.

Integrace veřejných cloudových řešení SAP a Office 365

Spolupráce společností Microsoft a SAP přinese také nové integrace v oblasti veřejných cloudových služeb, které propojí nástroje pro komunikaci, spolupráci, plánování, tvorbu dokumentů a jiných dat ze sady Microsoft Office 365 s cloudovými řešeními společnosti SAP, včetně Concur, SAP Fieldglass, SAP SuccessFactors a SAP Ariba.

Správa a zabezpečení zákaznických aplikací SAP Fiori

Společnost SAP umožní zákazníkům vytvářet a implementovat vlastní hybridní mobilní aplikace SAP Fiori na SAP HANA Cloud Platform a využít v nich funkce služby Microsoft Intune pro správu, řízení provozu a zabezpečení včetně některých možností, jež využívají aplikace sady Office 365. Integrace má být k dispozici ve třetím čtvrtletí letošního roku.

SAPPHIRE NOW, 17. – 19. května 2016, Orlando, Florida, USA

28. ročník konference SAPPHIRE NOW hostil přes 20 000 účastníků a více než 150 000 uživatelů, kteří se svými kolegy z branže i předními světovými odborníky diskutovali online. Zúčastnilo se téměř 1 000 vrcholových manažerů a 260 vystavujících společností. Stěžejními tématy letos byla budoucnost práce, digitální jádro podniku, digitální dodavatelské sítě, digitální zkušenost zákazníka a internet věcí. Účastníci se také dozvěděli více o tom, jak SAP realizuje svou strategii a pomáhá podnikům a organizacím na celém světě fungovat jednodušeji.

Více informací najdete na SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

O společnosti SAP

SAP (NYSE: SAP), lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. SAP umožňuje lidem a organizacím efektivnější spolupráci a využití podnikových informací bez ohledu na to, zda je využíván pracovníky v kancelářích nebo členy představenstva, na skladě nebo v prodejně, na klasických počítačích nebo mobilních zařízeních. Díky tomu jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají zhruba 310 000 zákazníků v dosahování vyšších zisků, v udržitelném růstu a v přizpůsobování se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Další informace naleznete na www.sap.com.