Internet Effectiveness Awards oznámily shortlist nejlepších projektů

Porota Internet Effectiveness Awards – nejvýznamnější české soutěže hodnotící efektivitu internetových projektů – uzavřela shortlist letošních nejlepších účastníků. Do soutěže se přihlásilo celkem 68 projektů, shortlist jich obsahuje 37, a to v 9 kategoriích: Spotřební zboží a služby, Online obchod, Bankovnictví, pojišťovnictví a finance, Auto-moto, Telekomunikace a IT, Cestovní ruch a doprava, Průmysl a energetika, Neziskový sektor, lidská práva a životní prostředí a Společnost, politika a kultura. (TZ)

2016-05-25 08_53_17-Soutěž efektivity digitálních projektů _ IEA

Mezi projekty na shortlistu je např. Projekt datové žurnalistiky Česko v datech, dále kampaně pro značky BILLA, ElectoWorld, Komerční banka, LEGO, Philips, 02, Sazka, Vodafone a řadu dalších. Bližší informace jsou k dispozici na adrese http://www.iea.cz/shortlist-2015/.

V porotě zasedlo celkem 21 porotců, vedle presidenta Asociace.BIZ Michala Kříže se jednalo výhradně o zástupce zadavatelů, odborníky z akademické sféry a nezávislé specialisty. Soutěž pořádá Asociace.BIZ – Asociace dodavatelů internetových řešení, o.s. Hlavním partnerem se v tomto roce stala společnost Microsoft, hlavním mediálním partnerem pak Česká televize.

„Zástupce nominovaných projektů zveme na Galavečer k vyhlášení vítězů soutěže, který se bude konat 2. 6. 2016 od 19 hodin večer a moderovat ho bude opět herec Jiří Mádl. Party proběhne na střešní terase nového sídla společnosti Microsoft a o zábavu se postará kapela Thoola,“ přiblížil vyvrcholení soutěže výkonný manažer Asociace.BIZ Leoš Špachta.