3D video mapování vítězí nad ohňostroji

Společnost Panasonic provedla průzkum, který ukázal, že 3D mapping, tedy technika využití projekce k osvětlení fasád budov, pomalu vytlačuje tradiční masovou podívanou, jako jsou například ohňostroje. (TZ)

Fotografie ke stažení naleznete zde: http://bit.ly/1O0NaOk

Průzkum, který probíhal v řadách produkčních a animačních agentur, pořadatelských společností, koncových uživatelů i výrobců, si společnost Panasonic zadala prostřednictvím časopisu Installation a vyšlo v něm najevo, že v posledních třech letech došlo v oblasti projekčního mapování jednak k nárůstu počtu projektů, ale zároveň i k nárůstu vygenerovaných zisků.

Respondenti se vyjádřili jasně a myslí si, že posilování tohoto růstu je cesta k tomu, aby publikum očekávalo více a dostávalo se mu více zábavy a informací. 75 % dotázaných souhlasilo s tvrzením, že 3D mapping nahrazuje tradiční přístupy, jakými jsou například ohňostroje.

Vše nasvědčuje tomu, že projekční mapping dokáže přilákat návštěvníky, vytvořit pracovní místa, naplnit hotelové pokoje a navýšit tržby restauracím a maloobchodním prodejnám. Tento významný ekonomický aspekt tedy dokáže bohatě vyvážit investici do pořadatelské činnosti. Celá čtvrtina oslovených zaznamenala v posledních dvou letech více než 50% nárůst zisků v oblasti projekčního mapování a téměř polovina z nich (cca 14 % ze všech účastníků) tvrdí, že jejich zisky vzrostly o více než 100 %.

Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer pro oblast projekční techniky společnosti Panasonic, prohlásil: „3D mapping se stal nedílnou součástí mnoha komerčních událostí, protože dokáže organizátorům i dodavatelům přinést obchodní příležitosti i zisky. Tento průzkum dokládá zářnou budoucnost, která odvětví projekčního mapování čeká, a ukazuje finanční výhody upoutání pozornosti návštěvníků.“

Polovina dotázaných se domnívá, že na čím dál tím přeplněnějším trhu se klienti zaměřují hlavně na to, aby se odlišili, pokud chtějí vytvořit dojem luxusní atrakce nebo uvést či propagovat nové produkty.

3D mapping bylo v poslední době možné vidět například na oslavách 500. výročí paláce Hampton Court, kdy jižní fasáda posloužila jako projekční plátno pro odvyprávění historického příběhu budovy.

Festival Lumière, který každé dva roky pořádá Rada hrabství Durham, do města dle odhadů přilákal 175 000 návštěvníků, zatímco vůbec první festival světla Lumière v Londýně přilákal pozornost více než jednoho miliónu lidí.

3D mapping lze u jednotlivých značek využít k přípravě nevšedních zážitků, které mohou upoutat na sociálních sítích – čímž se výrazně posílí virální dopad propagace.

„Použití laserových projektorů s vysokým jasem, jako je například 28 000lumenový model PT-RZ31K, v podstatě znamená, že můžeme opustit praxi se systémy pohotovostní zálohy. Tím se dle předpokladů vyváží jazýček vah z hlediska nákladů a výnosů a do budoucna můžeme na akcích očekávat 3D mapping, který bude ještě velkolepější,“ dodal Hartmut Kulessa.

Další informace o společnosti Panasonic Visual System Solutions naleznete na webu http://business.panasonic.eu/visual-system/

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 55,5 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2015. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/.