Sony Mobile dnes představil nový chytrý telefon Xperia E5

Londýn, 31. května 2016, představený chytrý telefon Sony Xperia E5 disponuje rychle reagujícím fotoaparátem, který se automaticky nastaví podle okolního prostředí, takže jsou snímky pokaždé ostré a barvy na nich živé. (TZ)

Kombinaci výkonu a síly zajistí procesor MediaTek MT6735 na fungující moderní čtyřjádrové platformě a s rychlou 4G LTE konektivitou, který nabízí realistický prožitek z multimédií, her a mobilního internetu.

Stahování a ukládání obsahu je jednoduché díky kapacitě paměti, kterou lze pomocí microSD karty rozšířit až na 200 GB. Telefon Xperia E5 disponuje baterií, která na jedno nabití vydrží až dva dny1.

Řada výkonných funkcí se skrývá  v 8,2 mm tenkém přístroji vážícím pouhých 147 g, který svým tvarem přirozeně a pohodlně padne do ruky.

Smartphone s chytrým fotoaparátem

Funkce automatického rozpoznání scenérie Auto Scene Recognition analyzuje při využití hlavního 13megapixelového i předního 5megapixelového fotoaparátu okolní prostředí a pozná, že zrovna fotografujete luxusní jídlo v restauraci, nebo selfie. Podle toho provede přesné nastavení funkcí fotoaparátu. Pořízené snímky tak budou vždy kvalitní a díky HDR a 5palcovému HD displeji i ostré.

Fotoaparát lze ovládat potahováním prstů po displeji – snadno tak lze přepínat mezi různými režimy. Nové tlačítko Sdílet (Share) umožňuje okamžité odeslání na Instagram, Twitter či Facebook; stačí jednoduše několikrát klepnout na displej.

Konec zamrzlým telefonům

Funkce Smart Cleaner „čistí“ na pozadí běžící procesy, automaticky vypíná ty nevyužívané a uvolňuje místo ve vyrovnávací paměti, aby telefon Xperia E5 měl vždy k dispozici maximum výkonu.

Xperia Tips, funkce, kterou nově dostaly do vínku modely Xperia pro rok 2016, funguje jako osobní asistent – na základě analýzy uživatelových preferencí nabízí na displeji telefonu ve vhodný okamžik rady a tipy různého charakteru.

Inovovaný průvodce Introduction to Xperia umožní nastavit nový telefon v řádu minut – od synchronizace účtu, přes přenos obsahu ze starého zařízení po doporučení vhodných aplikací.

Xperia E5 bude k dostání v grafitově černé a bílé barvě ve vybraných zemích Evropy, Latinské Ameriky, Středního východu a Afriky od konce června 2016.

– KONEC –

O společnosti Sony Mobile Communications

Sony Mobile Communications je dceřinou společností a členem skupiny Sony Corporation se sídlem v Tokiu. Sony Corporation je předním výrobcem produktů z oblasti audio a video techniky, her, komunikací, osobních zařízení a informačních technologií pro domácí uživatele i profesionály. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, filmu, počítačové zábavy a online byznysu má Sony jedinečnou pozici být globálním lídrem na poli elektroniky a zábavy. Portfolio chytrých telefonů a tabletů Xperia™ a inovativních produktů SmartWear společnosti Sony Mobile Communications v sobě nese to nejlepší z technologií Sony, prémiový obsah a služby a snadnou propojitelnost s ostatními zařízeními v propojeném světě zábavy od Sony. Více informací zde: www.sonymobile.com

Právní prohlášení

1) Uvedené údaje a funkčnost se může lišit v závislosti na lokální variantě. 2) Provozní dobu ovlivňují preference sítě, typ SIM karty, připojené příslušenství a režim užívání, například hraní her. Obsah sady a barevné varianty se můžou v různých zemích lišit. Kompletní nabídka příslušenství nemusí být dostupná ve všech zemích. 3) Použité ikony jsou pouze ilustrativní. Vzhled domácí obrazovky vašeho zařízení může vypadat jinak. Některé funkce nemusí být ve vaší zemi nebo oblasti dostupné.

„Sony“ je registrovaná ochranná známka nebo ochranná známka Sony Corporation. „Xperia” je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka Sony Mobile Communications Inc. Všechny ostatní ochranné známky či registrované ochranné známky jsou vlastnictvím svých vlastníků. Více informací o ochranných známkách uvádíme na našich webových stránkách zde: www.sonymobile.com/global-en/legal/trademarks-and-copyright/

1 Výdrž baterie byla testována na profilu užívání chytrého telefonu, který společnost Sony Mobile Communications AB definovala v září 2014 jako typický režim užívání chytrého telefonu aktivním uživatelem, včetně, ale ne výlučně několika funkčních scénářů (volání, SMS, surfování po internetu, sociální sítě, hraní her, poslech hudby, fotografování, prohlížení fotografií, sledování online videa, záznam a přehrávání videa).