Alienware strojům bude 20 let a Dell na E3 přivezl čtyři nové přírůstky

Praha, 16. června 2016 – Herní značka Alienware slaví tento rok 20 let na trhu a při této příležitosti představila na herním veletrhu E3 v Los Angeles nové produkty svého ultimátního hráčského portfolia. Novinky se zaměřují na hráče, pro které není kompromis řešení a zároveň jsou připraveny i na budoucnost virtuální reality. Notebook s OLED displejem k nám dorazí v létě. (TZ)

Notebook Alienware 13 OLED

Alienware 13 OLED je prvním herním notebookem, který spojuje revoluční OLED technologii displeje vyrobenou ve spolupráci se Samsungem. OLED technologie proniká do televizí a smartphonů a uživatelé si ji vychvalují díky schopnosti pixelů, které se mohou samy vypnout. Pomocí toho dosahují opravdu reálné černé barvy pro znatelně větší kontrast. Displej Alienware 13 OLED nabízí kontrastní poměr až 100 000:1. Zároveň poskytuje lepší sytost barev. Hráči s notebookem získají nejen nejrychlejší odezvu, typicky 1ms, ale také displej s kvalitou, které by nebylo možné dosáhnout na LCD displejích. Alienware Graphics Amplifier, který je s tímto modelem také kompatibilní, nabízí navýšení grafického výkonu již dnes, ale i s možností rozšíření do budoucna.

Notebook Alienware 13 s OLED displejem bude dostupný také v České republice již v průběhu července. Kromě tohoto produktu představil Dell na letošní E3 také novinky v kategorii počítačů Alienware.

Alienware Aurora

Nový Alienware Aurora je střední tower počítač s plným potenciálem síly a výkonu. I přes menší zpracování oproti předchozímu modelu, disponuje více možnostmi dedikovaných grafických karet a větším potenciálem pro přetaktování spolu s nejnovější generací grafických karet NVIDIA GeForce pro 4k a dokonce 12k hraní s kapacitou duální grafiky. Vylepšení výkonu zahrnuje také nejnovější procesory Intel, které jsou dostupné s chlazením kapalinou. Součástí jsou přetaktovatelné operační paměti Kingston Fury X běžící na 2400 MHz. Mezi další inovace, které Aurora přináší, je vnitřní upevnění hardwaru, pro jehož manipulaci není potřeba žádného nářadí. Nechybí podpora nastavení osvětlení dle svého vkusu s pomocí AlienFX a kompletní správa počítače pomocí Alienware Command Center aplikace.

Alienware Area-51

Jeden z nejvíce výkonných počítačů za celou dobu se znovu objevuje na E3. Area-51 představuje plnohodnotný počítač, vybavený novými procesory Intel Core i7 (a.k.a. Broadwell-e) s možností volby mezi 6 až 10 jádry a také s nejnovější grafickou technologií NVIDIA GeForce (a.k.a. Pascal). Podle Intelu poskytuje procesor Core i7 až o 35 procent rychlejší multi-thread výkon. V kombinaci s novou grafickou kartou GeForce GTX nastavuje nový standard pro multi-tasking a virtuální realitu. Ikonický triádový design poskytuje osazení až tří plnohodnotných grafických karet, které lze vyměnit skrze boční panely. Dále nabízí jednoduchý přístup k portům a dalšímu hardwaru a má plně optimalizovaný systém chlazení.

Alienware Alpha

Nová Alpha zahrnuje v kompaktním zpracováním grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 960 s operační pamětí 4GB GDDR5. Oproti předchozí generaci dosahuje o 60  procent většího grafického výkonu. Na výběr je nově také grafický výkon pomocí grafických karet AMD Radeon a nyní je Alpha také kompatibilní s Alienware Graphics Amplifier, takže lze její možnosti grafického výkonu rozšířit i v budoucnu pro plné využití ve virtuální realitě nebo hraní ve 4k rozlišení.

Produktové fotografie všech novinek jsou k dispozici zde.

###

O společnosti Dell

Společnost Dell naslouchá svým zákazníkům a přináší inovativní technologie, řešení a služby s přidanou hodnotou, kterým mohou zákazníci po celém světě důvěřovat. Pro více informací navštivte www.dell.cz