Dell aktualizuje své čtyřsocketové servery novými procesory Intel

Praha, 21. června 2016 – Společnost Dell aktualizuje čtyřsocketové servery PowerEdge 13. generace. Tyto výkonné servery jsou zaměřeny na všechny podniky počínaje rozsáhlým serverovým prostředím až po řešení pro vzdálené pobočky. Optimalizují výkon pro zpracování big data, analýzu dat v reálném čase i pro hustě virtualizované prostředí. (TZ)

Větší flexibilita a škálovatelnost s novým Dell PowerEdge R830
Server Dell PowerEdge R830 je základní čtyřsocketový rack server vyvinutý pro databázové aplikace, virtualizaci pomocí horizontálního škálování (tzv. scale-out virtualizace) a VDI prostředí. Portfolio čtyřsocketových serverů Dell PowerEdge doplněné o PowerEdge R830 s Intel® Xeon® procesorem E5-4600 v4 je tím nejkomplexnějším, co může Dell nyní nabídnout. Se čtyřmi procesory a až 48 paměťovými moduly DIMM zajišťuje Dell PowerEdge R830 optimální kombinaci škálovatelnosti, flexibility a hustotu pro scale-out virtualizaci i VDI nasazení. Tvoří rovnováhu mezi výkonem, pamětí a celkovými náklady pro zákazníky, kteří používají výpočetní nebo transakční Microsoft SQL či Oracle databáze v rackové formě.

Intenzivní optimalizace vytížení pro rychlejší výsledky s Dell PowerEdge R930

Kromě vylepšení Dell PowerEdge R830, FC830 a M830, inovoval Dell také svou vlajkovou loď v podobě čtyřsocketového PowerEdge R930 serveru. Ten nabízí rychlé nasazení náročných databázových aplikací, snadnou škálovatelnost s efektivní správou infrastruktury a zvládnutí pracovní zátěže pro kritické aplikace s využitím výkonu a jedinečných hardwarových možností nového procesoru Intel® Xeon® E7-8800 v4 jako je Intel® Run Sure Technology. Dell PowerEdge R930 nabízí s novými procesory špičkový výkon v in-memory databázích a optimalizuje výkon v těch běžných. Se serverem MSFT SQL 2016, stejně jako s vestavěným vysoce výkonným datovým skladem, poskytuje potřebný výkon pro virtualizaci a aplikační procesy v databázích, které jsou náročné na paměť. PowerEdge R930 společně s Dell Compellent SC9000 All Flash Aray, data-warehousing MS SQL Serverem 2016 a s nejnovějším komunikačním rozhraním Emulex 16G Gen 6 poskytuje o 99,4 % vyšší propustnost úložným prostorem a je o 44 % rychlejší při vstupních a výstupních operacích za sekundu oproti Emulex 8G Gen 5.

Dell PowerEdge R930 s procesory Intel® Xeon® E7-8890 V4 zaznamenal tři nové světové rekordy v následujících kategoriích:

  • Standardní srovnání na platformě SAP HANA®, pokročilou smíšenou zátěž SAP BW (BW-AML) s 2 miliardami záznamů, kde získal oproti předchozímu rekordu zlepšení o 24,77 %. Předchozí světový rekord byl dosažen pomocí čtyřsocketového serveru Dell PowerEdge R930 s E7v3 procesory
  • Standardní srovnání na platformě SAP HANA®, pokročilou smíšenou zátěž SAP BW (BW-AML) s 4 miliardami záznamů, kde získal oproti předchozímu rekordu zlepšení o 23,06 %. Předchozí světový rekord byl dosažen pomocí čtyřsocketového serveru Dell PowerEdge R930 s E7v3 procesory
  • Standardní aplikační srovnání na platformě SAP sales and distribution (SD) získal server o 33,09 % lepší výsledek oproti předchozímu světovému rekordu, který byl dosažen pomocí čtyřsocketového serveru Dell PowerEdge R930 s E7v3 procesory

Modulární čtyřsocketové servery Dell PowerEdge

Aby mohlo čtyřsocketové portfolio serverů Dell poskytnout co nejširší možnost výběru řešení na míru svým zákazníkům, aktualizuje Dell nejen Dell PowerEdge R930 a R830, ale také také PowerEdge FX2 a PowerEdge M1000e. Jedná se o konvergované platformy s blade servery Dell PowerEdge FC830 a Dell PowerEdge M830 vybavené procesorem z produktové řady Intel Xeon E5-4600 v4.

Dostupnost a další informace:

Server Dell PowerEdge R930, 4S/4U rack sever je v současné době dostupný s procesorem Intel Xeon E7-8800 v4. Dell PowerEdge R830 a Dell PowerEdge FC830 a blade server M830 budou k dispozici s procesorem Intel Xeon E5-4600 v4 a budou zařazeny do nabídky v průběhu června.

O společnosti Dell

Společnost Dell naslouchá svým zákazníkům a přináší inovativní technologie, řešení a služby s přidanou hodnotou, kterým mohou zákazníci po celém světě důvěřovat. Pro více informací navštivte www.dell.cz