Y Soft Ventures investuje 2,3 milionu dolarů do českých startupů GreyCortex a Lumitrix

23. června 2016 Brno – Y Soft Ventures, investiční divize poskytovatele podnikových řešení Y Soft, dnes oznámila investici v celkové výši 2,3 milionu USD do technologických společností GreyCortex (1,3 milionu USD) a Lumitrix (1 milion USD). Obě společnosti vznikly a sídlí v České republice. (TZ)

GreyCortex vyvíjí řešení Mendel pro analýzu a forenzní monitoring síťového provozu. Je určené středním a velkým podnikům, které díky němu získají autonomní systém pro identifikaci bezpečnostních a provozních hrozeb a rychlou odezvu v případě jejich detekce. Součástí řešení je i detailní, a přitom intuitivní nástroj pro správu firemní sítě. Řešení Mendel již dnes používá několik zákazníků, například Národní bezpečností úřad či mexická univerzita UACM.

Investice Y Soft Ventures podpoří GreyCortex při posilování týmů, které se věnují výzkumu a vývoji a zákaznické podpoře. Mimo jiné tak pomůže akcelerovat vývoj nových funkcí v rámci řešení Mendel.

„Analýza síťového provozu patří mezi poměrně mladé technologie s ohromným obchodním potenciálem. Hlavní přidaná hodnota řešení Mendel spočívá v zapojení pokročilé umělé inteligence. Díky tomu svým zákazníkům dokážeme nabídnout univerzální řešení pro zabezpečení a monitoring sítě,“ říká Petr Chaloupka, CEO ve společnosti GreyCortex.

Lumitrix vyvíjí a vyrábí softwarové a hardwarové řešení pro videomapping. Řada Lumitrix T představuje pokročilý outdoorový projekční systém, který dnes využívají zákazníci v řadě oblastí od retailu přes zábavní průmysl po municipality.

Lumitrix využije investici k vybudování globálních obchodních kanálů a k akceleraci dalšího produktového vývoje. Firma se rovněž zaměří na hledání nových obchodních příležitostí v prostředí podnikových zákazníků a také na integraci svého řešení s technologiemi Internet of Things využívaných v rámci konceptu tzv. chytrých měst (Smart Cities).

„Dnes je využití videomappingu omezeno především na zábavní průmysl. My jsme přesvědčeni, že se správnými funkcionalitami mají videomappingová řešení silný byznysový potenciál v řadě dalších oblastí. Naší ambicí je dokázat to na celosvětové úrovni. Díky investici a další podpoře ze strany Y Soft Ventures budeme schopni efektivně využít svého know-how k dosažení tohoto cíle,“ uvádí Lukáš Brus, CEO ve společnosti Lumitrix.

„Strategie Y Soft Ventures je založena na podpoře startupů, které jednak vyvíjí inovativní řešení pro firemní zákazníky a zároveň mají nakročeno ke globálnímu obchodnímu úspěchu. GreyCortex i Lumitrix do naší investiční strategie perfektně zapadají. Pomohou nám tak realizovat naši vizi středoevropské komunity propojující mladé technologické firmy s externími investory,“ dodal Miloš Sochor, Managing Partner Y Soft Ventures.

Více informací o GreyCortex a Lumitrix

Společnost GreyCortex vznikla letos v květnu. Vytvořil ji produktový tým, který vyvíjel produkt GreyCortex Mendel ve společnosti TrustPort. Společnost GreyCortex odkoupila technologii a příslušná práva od společnosti TrustPort, která je součástí Cleverlance Group.

Řešení Mendel od GreyCortex využívá umělé inteligence a principu strojového učení. Mendel nejdříve analyzuje v rámci sledovaného síťového provozu standardní vzorce chování. Díky nim je pak schopen v reálném čase identifikovat anomální jevy, které značí možnou bezpečnostní hrozbu. Řešení zároveň poskytuje komplexní data o provozu a výkonu sítě a aplikací.

Lumtirix T představuje projekční systém vyvinutý specificky pro provoz v outdoorových podmínkách. Oproti standardním řešením zákazníkům nabízí několik unikátních vlastností a funkcí. Kromě certifikátu odolnosti proti klimatickým podmínkám IP43 je to například integrace skeneru a možnost připojit projekční zařízení on-line prostřednictvím sítě GSM. Díky tomu mohou grafičtí designéři vzdáleně získávat data o povrchu objektu, na nějž připravují projekci. Připravené podklady pak mohou poslat zpět do projektoru. Samotnou projekci lze rovněž ovládat vzdáleně pomocí jednoduché a intuitivní webové či mobilní aplikace.

Y Soft Ventures v rámci spolupráce se startupy nabízí nejen finanční investici, ale také mentoring, přístup k výrobním kapacitám, sdílení globálních obchodních kanálů apod. Kromě toho se od jiných podobných interních investičních projektů liší také tím, že nabízí spolupráci i externím investorům.

  1. O Y Soft Ventures

Y Soft Ventures je investiční divize společnosti Y Soft Corporation. Orientuje se na spolupráci s inovativními startupy, jejichž produkty či služby kombinují hardware a software a zároveň mají široké možnosti uplatnění. Investiční přístup Y Soft Ventures, označovaný jako Genuinely Smart Money, vedle financování také pomáhá zajistit výrobu, globální distribuci, logistiku a marketingovou podporu. Díky tomu dokáže přispět ke zrychlení obchodního úspěchu mladých firem. Více na www.ysoftventures.com. Novinky o Y Soft Ventures lze sledovat i na twitterovém účtu @YSoftVentures.