Shoptet je nově u VSHostingu

Společnost Shoptet převedla všechny své aktivity pod křídla VSHostingu. Vše proběhlo za plného provozu více než 7 600 e-shopů, které na „shoptetím“ systému v dané době fungovaly. Průměrná doba nedostupnosti e-shopu při přenášení on the fly byla 24 sekund. Příprava celého procesu trvala 60 dní a samotný přesun pak 4 dny. Na celém procesu pracovalo přes desítku lidí pod vedením Ondřeje Brablce, CTO. (TZ)

„Ačkoli jsme se k tomuto náročnému kroku dlouho odhodlávali, jsem rád, že jsme to nakonec udělali. Bez perfektní spolupráce e-shopařů by to neproběhlo tak hladce. Po měsíci fungovaní na novém server hostingu můžeme říci, že se naše projekty zrychlily o 30 %,“ komentuje Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet a dodává: „Při výběru nového server hostingu jsme kladli důraz především na spolehlivost, což je pro on-line byznys to nejdůležitější.“

„V ČR je takováto rozsáhlá migrace za plného provozu ojedinělá, ale není nereálné. Zakládáme si na tom, že se umíme postarat jak o malé projekty tak i o ty největší, což dokazuje více ne 5 000 managed serverů, které provozujeme,“ říká Damir Špoljarič, CEO společnosti VSHosting.