Změny v managementu T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom

T-Mobile oznamuje změny ve vedení – k 1. 7. 2016 vstupuje v platnost nová organizační struktura. V prosinci 2015 společnost oznámila jmenování Milana Vašiny generálním ředitelem společnosti Slovak Telekom, postupně došlo k propojení i v dalších pozicích vrcholného vedení firem T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom. Za segment rezidentních zákazníků zodpovídá nyní Dušan Švalek, za technologie a IT Branimir Marić. Ostatní stávající členové českého top managementu zastřešují stejnou agendu i ve společnosti Slovak Telekom. (TZ)

Dušan Švalek získal vysokoškolské vzdělání na Ekonomické univerzitě v Bratislavě, fakultě Mezinárodního obchodu a následně na Univerzity of Navarra v oblasti Podnikového hospodářství a managementu. Svou kariéru zahájil ve společnostech Benckiser
a Johnson&Johnson. Do T-Mobile Slovensko nastoupil v roce 2004 jako ředitel divize služeb zákazníkům a od roku 2007 byl výkonným ředitelem divize marketingu. Za marketing zodpovídal v různých pozicích ve Slovak Telekomu až doposud.

Branimir Marić vystudoval technickou univerzitu v Záhřebu, fakultu elektrotechniky a výpočetní techniky. Začínal ve společnosti Hrvatski Telekom v oblasti řízení a rozvoje internetové sítě. Vedl oddělení technického výzkumu a vývoje produktů, stal se výkonným ředitelem skupinové síťové strategie a rozvoje platformy a zároveň členem výkonného managementu chorvatského T-Comu. Po sloučení společností Hrvatski Telekom a T-Mobile Hrvatska v lednu 2010 působil na pozici provozního ředitele pro management služeb a provoz pevných a mobilních sítí. O ledna 2012 zastával funkci výkonného ředitele pro technologie a IT ve Slovak Telekom.

Nový top management:

  • Milan Vašina – generální ředitel T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom
  • Uršula Králová – výkonná ředitelka lidských zdrojů T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom
  • Stephan Eger – výkonný ředitel financí T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom
  • Dušan Švalek – výkonný ředitel segmentu rezidentních zákazníků T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom
  • Rudolf Urbánek – výkonný ředitel segmentu firemních zákazníků T-Mobile Czech Republic
    a Slovak Telekom
  • Branimir Marić – výkonný ředitel technologie a IT T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom

Vladimír Klein přijal funkci Senior Vice President Service Delivery nedávno založené společnosti Deutsche Telekom Pan-Net (DT Pan-Net), a bude přímo odpovědný generální ředitelce DT Pan-Net Kerstin Günther. František Mala přijal pracovní nabídku na pozici Chief Commercial Officer Residential Segment v Telekom Romania.

Fotografie nového managementu v tiskové kvalitě zde.

O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, letos slaví 20 let na českém trhu.  S šesti miliony mobilních zákazníků je jedničkou na českém mobilním trhu.
T-Mobile je ale především integrovaným operátorem a kromě telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení nejen pro firmy. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti a špičkové inovace v oblasti technologií.

T-Mobile Czech Republic, zakládající člen národní sítě UN Global Compact v České republice, klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti) a www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů). Kontakty na tiskové oddělení: press@t-press.cz, tel.: 603 601 031.