VMware převezme společnost Arkin Net s cílem podpořit zavádění VMware NSX a softwarově definovaných datových center

Ve spojení s technologiemi Arkin nabídne řešení VMware vRealize Suite jedinečnou úroveň kontroly nad provozem a maximální přehled o aplikacích ve všech složkách datového centra – výpočetní, ukládací i síťové (TZ)

Palo Alto/Praha, 14. července 2016 – Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), vedoucí firma v oblasti cloudové infrastruktury a firemní mobility, oznámila svůj záměr převzít společnost Arkin Net, která je významným dodavatelem bezpečnostních a provozních řešení pro softwarově definovaná datová centra. Podrobnosti o finanční stránce transakce nebyly zveřejněny.

Podniky na celém světě zavádí architekturu softwarově definovaných datových center (SDDC) založenou na virtualizované infrastruktuře a nástrojích pro správu od společnosti VMware kvůli automatizaci, zabezpečení a zajištění kontinuity provozu aplikací. Softwarově definovaná datová centra boří hranice mezi tradičně oddělenými složkami – výpočetní, ukládací a síťovou. Tento vývoj vyžaduje provozní model, který zajistí celkový přehled a spolupráci mezi jednotlivými složkami. Po převzetí společnosti Arkin a integraci jejích technologií do řešení VMware vRealize Suite budou mít správci cloudu k dispozici novou generaci platformy pro plánování, řešení problémů a automatizaci, která zajistí podrobný přehled a kontrolu nad celým prostředím datového centra.

Řešení pro síťovou virtualizaci VMware NSX se široce využívá v rozsáhlých provozních prostředích jako součást SDDC, kde je kriticky důležitá viditelnost a spolupráce napříč jednotlivými segmenty. Společnost Gartner zařadila společnost Arkin na seznam zajímavých dodavatelů podnikových síťových řešení Cool Vendors in Enterprise Networking, 2016. Platforma Arkin je účelově vytvořená pro prostředí NSX. Poskytuje přehled o datových tocích v datovém centru prostřednictvím nástroje pro předběžné vyhodnocení a urychluje tak zavádění NSX pomocí plánování mikrosegmentace. Po implementaci Arkin podstatně zkracuje dobu potřebnou k řešení problémů nástrojům jako je časosběr, vyhledávání v běžném jazyce nebo kontextová analýza na virtuálních i fyzických vrstvách.

V současné době nabízí řešení VMware vRealize Operations široké možnosti řízení fyzického i virtuálního výpočetního a ukládacího prostředí. Po začlenění technologií Arkin dokáže VMware vRealize Suite obsáhnout celé softwarově definované datové centrum včetně síťové virtualizační vrstvy VMware NSX.

„Arkin je pro společnost VMware a její zákazníky skvělá partie, vzhledem k tomu, že usilujeme o expanzi v růstových segmentech, jako je správa cloudu a virtualizace sítí,“ říká Ajay Singh, viceprezident společnosti VMware a generální ředitel divize řešení pro správu cloudu. „Spojením VMware NSX s Arkin a vRealize nabídne VMware řešení pro zabezpečení a řízení provozu softwarově definovaných datových center. Arkin postupně upevní pozici vRealize Suite jako nejucelenější platformy pro správu cloudu, která zajišťuje řízení provozu se zaměřením na aplikace,  mikrosegmentaci NSX ve velkém rozsahu a přehled o aktivitě, stavu a kontextu ve fyzické i logické infrastruktuře.“

„Arkin a VMware byli dosud blízkými partnery. Vstup do rodiny VMware nám umožní posunout Arkin na novou úroveň,“ říká Shiv Agarwal, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Arkin. „Arkin dodává nové provozní řešení vybudované od základu pro síťovou virtualizaci VMware NSX. Je plně uzpůsobené pro hlavní způsoby využití NSX pro automatizaci IT, zabezpečení a zajištění kontinuity provozu aplikací.“

Společnosti VMware a Arkin spolupracují při péči o společné zákazníky, mezi něž patří např. společnosti Columbia Sportswear, kalifornský Státní úřad pro kontrolu vodních zdrojů (CDWR) nebo klinika Nebraska Medicine.

Dále pokračuje znění tiskové zprávy v angličtině:

“Operational visibility, which accounts for both hardware and software, is critical to how organizations succeed in using next-generation data center technologies,” said John Spiegel, IS/Global Communications Manager at Columbia Sportswear. “The combination of VMware NSX and Arkin provides us a tactical and strategic lens for managing our virtualized data center.”

“Arkin and VMware are strategic partners helping Nebraska Medicine deploy our next-generation NSX based software-defined data center,” said Brian Lancaster, Executive Director of Information Management at Nebraska Medicine. “Arkin real-time flow analytics makes it extremely easy to implement micro-segmentation security. The visibility and troubleshooting capabilities that Arkin provides to our networking and operations teams enables us to more quickly and confidently scale our NSX deployment.”

Dodatečné zdroje (v angličtině)

O Arkin Net

Arkin zajišťuje softwarově definované zabezpečení a sítě pro datová centra a cloud nové generace. Celá řada F500/G2000 organizací využívá platformu Arkin s cílem získat detailní provozní přehled o virtuálním i fyzickém prostředí, implementovat bezpečnostní prvky založené na mikrosegmentaci a zajistit si vysokou dostupnost aplikací. Více informací na www.arkin.net nebo na Twitteru @arkinnet

O VMware
Společnost VMware je světovým lídrem v oblasti cloudové infrastruktury a firemní mobility. Řešení VMware jsou založena na vedoucí virtualizační technologii a nabízí zcela nový model plynulého, rychlého a bezpečného IT. Zákazníci mohou rychleji inovovat svou infrastrukturu díky rapidnímu vývoji, automatickému doručování a bezpečnému používání libovolné aplikace. S tržbami ve výši 6,6 miliard USD v roce 2015 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 000 partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.