Samsung Gear 360 jde do prodeje na český trh

Nejnovější kamera Samsung Gear 360 mění způsob záznamu a sdílení multimediálního obsahu. Umožňuje pořizovat 360° videa a fotografie, ukládat je do mobilních zařízení Samsung Galaxy a následně je sdílet na sociální sítě. Vlastní obsah lze prohlížet
i ve virtuální realitě s brýlemi Gear VR. (TZ)

Praha, 18. července 2016 – Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak zahájila prodej 360° kamery Samsung Gear 360 na českém trhu. Tato novinka umožňuje snadno vytvářet, prohlížet a sdílet zážitky prostřednictvím videí a statických snímků ve 360° zobrazení.

Uživatelé se tak mohou stát tvůrci vlastního obsahu virtuální reality a zachytit své zážitky zcela novým
a nevšedním způsobem.

„Umožnit našim zákazníkům vytvořit si vlastní virtuální obsah je postupným a logickým krokem, který opět posouvá hranice mobilních zkušeností. Kombinace brýlí Gear VR
a kamery Gear 360 poskytuje nevšední vizuální zážitek a zcela mění zaběhnuté limity
v pořizování a sledování obsahu,“ říká Roman Šebek, ředitel divize mobilních zařízení ve společnosti Samsung Eletronics Czech and Slovak.

Kompaktní design a silný výkon pro každou aktivitu

Kamera Samsung Gear 360 je vybavena duálními objektivy s efektem rybího oka, přičemž oba mají 15megapixelové snímače. Uživatelům tak umožňují zachytit 360° videa ve vysokém rozlišení (3840×1920) a zároveň podporují 30megapixelové statické snímky. Lze také pořizovat 180° širokoúhlá videa a obrázky s použitím pouze jedné strany objektivu. Kamera Gear 360 je připravena na kteroukoliv denní dobu. Díky objektivu Bright Lens F2.0 zachycujíce snímky ve vysokém rozlišení i za zhoršených světelných podmínek, ve kterých mohou uživatelé vytvářet i plně panoramatická videa.

Lehký, kompaktní design a kulatý tvar Samsung Gear 360 zaručuje dobrou manipulaci při natáčení na cestách i při indoorových aktivitách. Ve výbavě Gear 360 nechybí stativ a je kompatibilní také s širokým výběrem doplňků a stojanů na trhu.

Při synchronizaci Gear 360 se smartphony Samsung Galaxy mohou uživatelé sledovat náhled nahrávaného obsahu v reálném čase. Kamera automaticky nabídne natočený obsah uživatelům k zobrazení a uložení ve smartphonu nebo ke sdílení přímo na sociální sítě Facebook i Google Street View. Skutečný 360° zážitek při sledování vlastního obsahu si uživatelé vychutnají s brýlemi Samsung Gear VR. Všechny tyto funkce jsou dostupné prostřednictvím mobilní aplikace Samsung Gear 360 Manager, která je ke stažení na Galaxy Apps a Google Play. Speciální PC software Gear 360 Action Director pak nabízí rozšířené možnosti úprav obsahu.

Samsung Gear 360 je kompatibilní s vybranými smartphony Samsung včetně nejnovějších modelů Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge a Galaxy S6.

Samsung Gear 360 je k dispozici ve značkových prodejnách Samsung a u obchodních partnerů Alza.cz a Datart za doporučenou maloobchodní cenu 9 990 Kč včetně DPH.

Pro více informací navštivte www.samsungmobilepress.com/.

Technické specifikace Samsung Gear 360

Kamera Dva CMOS 15megapixelové fotoaparáty s efektem rybího oka
Zobrazovací procesor DRIMe5s
Video MP4 (H.265)

– Duální objektiv: 3840×1920 (30 fps)

Snímky JPEG

– Duální objektiv: 30 M (7776×3888)

Audio Kodek: MP3/AAC/AAC+/eAAC+

Formát: MP3, M4A, AAC, OGG

Paměť karta microSD (až do 200 GB)
Funkce Displej

– 0,5” (72 x 32) PMOLED

Režimy snímání

– Video, Photo, Time Lapse Video, Looping Video

Režim kamery

– režim Duální/Single objektiv

Nastavení kamery

– ostrost, vyvážení bílé, HDR, EV, ISO limit, potlačení šumu větru

Certifikace odolnosti proti prachu a vodě IP53
Služby Samsung Aplikace Samsung Gear 360, PC S/W (Gear 360 Action Director)
Konektivita WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz)

WiFi Direct

BT v4.1

USB 2.0

NFC

Senzory Akcelerometr, gyroskop
Rozměry 66,7 x 56,2 x 60 mm
Váha 153 g (včetně baterie)
Baterie 1350 mAh Li-ion

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o produktu uvedené v tomto dokumentu, včetně, ale nikoli výhradně, výhod, designu, ceny, komponentů, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobků mohou být změněny bez předchozího upozornění.

** Výdrž baterie se může lišit v závislosti na konfiguraci a používání zařízení.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Vedeme také v oblasti Internetu věcí s naší otevřenou platformou SmartThing, širokou škálou chytrých zařízení a prostřednictvím spolupráce napříč odvětvími. Zaměstnáváme 319 000 lidí v 84 zemích s ročním obratem 196 mld. USD. Chcete-li zjistit více a dozvědět se o našich nejnovějších zprávách, článcích a tiskových materiálech, navštivte Samsung Newsroom na adrese news.samsung.com.