Y Soft pouští na trh platformu SafeQ a 3D tiskárnu eDee

19. července Brno – Y Soft, přední poskytovatel podnikových řešení, dnes oznámil celosvětovou dostupnost workflow platformy YSoft SafeQ a 3D tiskárny YSoft be3D eDee, která jako první nabízí integrované řešení pro řízení tisku. Poslední verze YSoft SafeQ tak v sobě spojuje řešení pro řízení 2D i 3D tisku a pro digitalizaci dokumentů s cílem pomoci organizacím snižovat náklady, posilovat zabezpečení dokumentů i 3D tištěných objektů a celkově zvyšovat produktivitu. (TZ)

Zákazníci a partneři se s novými produkty, které Y Soft oznámil letos v březnu, mohli seznámit již v rámci programu předběžného přístupu. Nyní je nová platforma YSoft SafeQ i 3D tiskárna YSoft be3D eDee celosvětově dostupná a nabízí následující klíčové výhody:

Zatímco organizace dnes běžně využívají centralizovaného řízení tisku, sílí poptávka po integraci takovéto služby s řešením pro automatizovaná workflow. Díky tomu lze s jedinou aplikací docílit snížení nákladů, lepšího zabezpečení dokumentů i vyšší produktivity.

67 % partnerů a zákazníků Y Soft, kteří se zapojili do programu předběžného přístupu k platformě YSoft SafeQ, uvedlo, že integrace automatizovaných workflow představuje nejočekávanější vylepšení v rámci nové verze.

Platforma YSoft SafeQ přinesla rozšíření funkce Print Roaming (vzdálený tisk), díky kterému lze vykonávat složité výpočetní úlohy spojené se vzdáleným tiskem přímo na klientské pracovní stanici. Hlavní výhodou je, že podporu této funkce u stávajících i nových uživatelů nyní zvládne zajistit menší množství serverů.

  • Multitenantní architektura

Využití principů sdílené ekonomiky umožňuje poskytovatelům tiskových služeb spravovat více klientů v rámci jediné instance YSoft SafeQ. Celkové náklady na hardware a software se tak mohou rozdělit mezi více koncových zákazníků.

Součástí platformy YSoft SafeQ je mobilní aplikace, kterou lze využít s jakýmkoli multifunkčním zařízením. Zároveň nabízí nákladově efektivní řešení v případě, že se v tiskovém prostředí organizace používají zařízení bez zabudovaného terminálu.

Y Soft v rámci platformy YSoft SafeQ uvedl rovněž první 3D tiskárnu s integrovaným nástrojem pro řízení tisku YSoft be3D eDee. Zařízení je speciálně navrženo pro vzdělávací instituce, kde má propojení technologie 3D tisku s řešením pro správu a účtování tisku velký potenciál.

Nová platforma přinesla i novou a dosud nejmenší čtečku karet, která představuje oblíbené řešení pro zpřístupnění funkcí řešení YSoft SafeQ zabudovaného do multifunkčních zařízení největších výrobců. Uživatelé se pomocí čtečky karet mohou rychle a jednoduše autentizovat pro použití jakéhokoli zařízení v organizaci.

Společnost IDC poukazuje na důležitost digitalizace dokumentů a automatizovaných workflow v nedávné zprávě IDC PlanShape. „Příležitost digitalizovat, automatizovat a optimalizovat dokumentová workflow je předními hráči na trhu často přehlížena. Přitom organizacím může přinést řadu jak taktických, tak strategických výhod,“ uvádí Holly Muscolino, Research Vice President pro segment skenovacích, tiskových a dokumentových řešení.

Společnost IDC rovněž komentovala řešení YSoft be3D eDee: „IDC věří, že toto oznámení odráží měnící se potřeby v oblasti správy 3D tiskáren, které postupně pronikají do prostředí s důsledně řízenými 2D tiskovými procesy. eDee společnosti pomůže reagovat na poptávku po nové technologii pomocí stávajícího know-how získaného z působení na tradičním trhu tiskových řešení.“

„Zpětná vazba, kterou jsme získali při vývoji platformy YSoft SafeQ  a při představení prvního tiskového řešení pro 3D tiskárny, je pro nás skvělou inspirací,“ říká Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel Y Soft. „Díky ní se nám potvrzuje, že na straně organizací roste poptávka po podnikových řešeních, která IT oddělením pomáhají přinášet hodnotu nejen v podobě optimalizovaných nákladů, ale také zvýšené produktivity.“

O společnosti Y Soft

Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše platforma YSoft SafeQ zákazníkům pomáhá řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. Produktová skupina 3D tiskáren YSoft be3D zase nabízí řešení pro uživatelsky přívětivý, spolehlivý a kvalitní 3D tisk v segmentech vzdělávání a výrobních firem.

Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie. Více informací naleznete na www.ysoft.com.