Acronis vrací podnikům kontrolu nad svými daty s novými řešeními ochrany dat v hybridním cloudu

Praha, 20. července 2016 – Acronis, celosvětový lídr hybridních cloudových řešení ochrany dat, ohlásil nová řešení, jež poskytnou firmám a IT manažerům větší kontrolu nad podnikovými daty a platformami – včetně toho, kam jsou zálohována, kde jsou uložena, monitorována a odkud se obnovují.  Bez dat podniky nedokáží v dnešním digitálním světě přežít, a proto musejí být chráněna. Acronis vychází vstříc moderním potřebám podniků a jejich IT manažerů s rozšířenou sadou řešení Acronis Backup 12, Acronis Backup Cloud, Acronis Monitor, Acronis Storage a Acronis Notary, jež jsou postavena na nové hybridní cloudové infrastruktuře a s podporou ochrany a obnovy dat v doslova každém IT prostředí. (TZ)

„Dnes Acronis představuje novou éru ochrany dat přechodem z ochrany kompletního obrazu zařízení k ochraně kompletního obrazu digitálního podnikání,“ řekl Serguei Beloussov, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Acronis. „Spojujeme globálně nejrychlejší zálohovací řešení s pružnou volbou úložiště a non-stop monitorování s cílem poskytnout úplnou ochranu dat pro potřeby dnešního digitálního byznysu, který je vždy online.“

Podle analytické společnosti IDC narůstá objem dat tempem 40-50 % ročně. Data přitom mohou během normálního pracovního dne migrovat ze systému do systému, přes různé úložné platformy, lokální a cloudová úložiště. Tradiční metodologie ochrany dat nejsou dobře vybaveny k ochraně a obnově dat v pohybu a zákazníci hledají produkty, které tyto adekvátní nástroje ochrany mají. 1

„Mít jistotu, že konkrétní data daného typu a v dané kvalitě jsou dostatečně chráněna a v případě potřeby dostupná, začíná být v dnešním digitálním světě čím dále větší výzvou,“ řekl Phil Goodwin, ředitel průzkumů ve společnosti IDC. „Dnešní hybridní cloudové IT prostředí a masivní nárůst cloudových platforem nutí IT manažery přehodnocovat starší metodologie s cílem udržet kontrolu nad kritickými podnikovými daty a přitom nahrazovat aktuální podnikové procesy novými tak, aby měli jistotu, že kritická data jsou skutečně chráněna a jsou vždy dostupná.“

Nová hybridní cloudová architektura motorem nové generace řešení ochrany dat

Acronis poskytuje podnikům schopnost převzít kontrolu nad umístěním svých dat díky rozšíření zálohovacích řešení o kompletní ochranu dat v hybridních cloudových IT prostředích. Umožňuje firmám a IT manažerům ukládat data kdekoliv a kontinuálně monitorovat aktivity k rychlé identifikaci a řešení provozních problémů.

Řešení cronis mají k dispozici jednotnou webovou ovládací konzoli, která IT manažerům usnadňuje sjednotit cloudovou a lokální ochranu dat s možností monitorování a správy všech dat a prostředí, včetně on-premise a cloudu, fyzických systémů, virtuálních platforem a strojů, a cloudových prostředí – vše dostupné z jednoho uživatelského rozhraní.

Řešení Acronis mohou být nasazena v cloudu, on-premise a v hybridní konfiguraci, a chránit data  v celém podniku, ať již v cloudu či cloudových aplikacích, lokálním umístění, ve virtuálních či fyzických systémech, ve vzdálených lokalitách a na mobilních zařízeních.

Nově uváděná řešení a technologie Acronis zahrnují:

  • Acronis Backup 12 – Nejrychlejší zálohovací řešení chrání kompletně celý podnik zálohou dat v lokálních systémech, vzdálených systémech, v privátních či veřejných cloudech a na mobilních zařízeních. Řešení je dostupné nyní.
  • Acronis Backup Cloud – Určeno do prostřední poskytovatelů služeb s uceleným, a přitom jednoduchým a cenově výhodným hybridním řešením pro zálohování a obnovu, které řeší problémy s ochranou dat u zákazníků. Dostupné nyní.
  • Acronis Monitoring Service – Umožňuje IT manažerům snadno monitorovat servery, sítě, aplikace a webové stránky k identifikaci provozních problémů a ke kvalifikovanějšímu rozhodování. Dostupné nyní.
  • Acronis Storage – Poskytuje softwarové úložiště s podporou jakéhokoliv typu a objemu dat se spolehlivými, odolnými a samo-řídícími funkcemi, které umožňuje poskytovatelům služeb využívat cenově výhodný hardware. Dostupné v září 2016.
  • Acronis Notary –  Nabízí datové úložiště odolné proti neoprávněným zásahům, které využívá technologii Blockchain k zajištění autenticity dat, soukromí a kontroly. Acronis bude aplikovat technologii Blockchain do svých řešení – technologie poskytuje záznam digitálních událostí distribuovaných mezi účastníky či entitami, což otevírá široké spektrum nových uživatelských scénářů ochrany dat pro podniky na celém světě. S technologií Blockchain mohou být data a transakce aktualizovány pouze na základě konsensuálních pravidel uzavřených mezi zainteresovanými účastníky v systému a pokud dojde k zápisu nových dat, ta nemohou být nikdy smazána. Řešení Acronis využívající technologii Blockchain bude dostupná v říjnu 2016.

Zákazníci společnosti Acronis si k ochraně jakékoliv fyzické, virtuální či cloudové infrastruktury mohou zvolit cenovou variantu předplatného či perpetuální licence.

Poskytovatelům služeb a cloudovým resellerům nabízí Acronis sadu víceúrovňových řešení pro více zákazníků s automatizací služeb a kompletní kontrolou nad dodávkou, účtováním, monitorováním a správou dodávaných služeb, s podporu až milionů koncových uživatelů.

Všechna řešení Acronis jsou postavena na Acronis AnyData Engine, sadě unikátních, detailních a výkonných technologií ochrany dat, které připravují, ukládají, obnovují a zpřístupňují jakákoliv data z jakékoliv lokality. Technologie Acronis chrání více než 5 000 petabytů dat u více než 500 000 podnikových zákazníků, kteří potřebují ke své práci na chránit svá kritická data.

O společnosti Acronis

Acronis poskytuje řešení pro zálohování, obnovu po haváriích a bezpečné sdílení a synchronizaci dat. Produkty společnosti Acronis chrání data více jak 5 miliónů jednotlivců a 500 000 podniků ve více než 145 zemích. Poskytují snadno použitelné, komplexní a bezpečné zálohy všech souborů, aplikací a operačních systémů napříč všemi prostředími – virtuálními, fyzickými, cloudovými i mobilními. Na českém trhu společnost působí od roku 2003. Více na www.acronis.cz či www.acronis.com.

1IDC Worldwide Data Protection and Recovery Software Forecast, 2015–2019, September 2015, IDC #258493