Taxify v Africe expanduje do keňského Nairobi

Taxi aplikace Taxify vstupuje na trh v Nairobi, hlavním městě Keni. Po Jihoafrické republice se jedná o další africkou zemi, ve které mohou lidé tuto službu využívat. Rozšíření aktivit do Nairobi bylo umožněno díky uzavření partnerství s velkými místními taxi společnostmi, pro které je Taxify možností, jak zákazníkům nabídnout moderní způsob objednávání taxi. Taxify chce o zákazníky bojovat nízkými cenami a rychlostí přistavení vozu. (TZ)

2016-06-03 12_27_32-Taxify - Taxis at the tap of a button. For Your iPhone or Android

Taxify v Keni spolupracuje výhradně s taxikářskými společnostmi a nikoliv s nezávislými taxikáři, protože to legislativa v Keni neumožňuje. Zákazníci taxi společností díky partnerství s Taxify dostanou do rukou nástroj, se kterým si budou moci snadno objednat taxi s pomocí chytrého telefonu – tedy možnost, která dosud v této rychle rostoucí africké metropoli chyběla.

V současnosti pro původem estonskou taxi aplikaci v Keni jezdí 400 řidičů, kteří patří do Keňské taxikářské asociace.

“Na keňském trhu jsme si už dříve všimli obrovského potenciálu. Byla zde velká skupina místních organizovaných řidičů, kteří si přáli rozšířit své služby o moderní technologické nástroje, které zjednodušují objednávání taxíků. Vstup na keňský trh byl logickým krokem po úspěšné expanzi v Jihoafrické republice,” říká Martin Villig, jeden ze zakladatelů aplikace.

V průběhu roku chce Taxify vstoupit do dalších lidnatých keňských měst a klade si za cíl získat 7 000 řidičů z licencovaných taxi společností.

Taxify doposud v Africe působilo v Johannesburgu a v Kapském Městě v Jihoafrické republice.

O Taxify

Aplikace Taxify vznikla v roce 2013 jako projekt Markuse Villiga, který v té době dokončoval střední školu a chystal se na vysokoškolské studium. V domovském Tallinnu mu ovšem chyběla aplikace umožňující snadné objednání taxi. Rozhodl se ji proto vytvořit. Své úspory vložil do počátků projektu.

Od té doby se mu podařilo vstoupit na deset převážně evropských trhů a od srpna 2015 poskytuje služby i v České republice. Aplikace Taxify je vyvíjena v Estonsku a je dostupná pro operační systémy  iOS a  Android.