Nové monitory Philips UltraColor: Živé barvy a elegantní design

Praha, 21. července 2016 – Společnost MMD rozšiřuje svou řadu monitorů UltraColor pro domácí uživatele o dva nové modely Philips 246E7QDAB a Philips 276E7QDAB. Široká barevná škála technologie UltraColor disponuje přirozenější zelenou, sytější červenou nebo hlubší modrou, a přináší tak lepší zábavu, živější obraz a má vliv dokonce i na produktivitu – vše doplněno fantastickým, plně digitálním zvukem díky vestavěným reproduktorům. Nové modely s úhlopříčkou 24 a 27 palců také představují stylový, elegantní doplněk pro váš domov. (TZ)

Inovativní panel pro oslnivé barvy

Fotografové, designéři ani tvůrci videí se už nemusí spokojit s monitory, které nevyhoví všem jejich potřebám. Technologie UltraColor nabízí skvělé barvy pro domácí zábavu
i aplikace. Díky širší barevné škále – 85% NTSC oproti typické 72% – zvětšuje UltraColor rozsah vnímaných barev a přináší tak opravdu živý obraz. Na rozdíl od vylepšení, u nichž jde o vyladění nastavení softwaru pro vyváženost barev, UltraColor funguje na základě skutečné chemie v panelu: umožňuje to nově upravené nastavení barevných čipů. Monitory řady E-Line také nabízejí Full HD úhlopříčku s rozlišením 1920 x 1080 bodů (16:9) pro syté detaily a kontrast. Technologie Flicker-free nabízí ultra stabilní obraz, který neunaví oči ani po dlouhém sezení před obrazovkou.

František Koutník, country manager pro Českou republiku a Slovensko pro společnost MMD je přesvědčený o tom, že monitory řady E-Line zahrály na správnou strunu na trhu: „Vidíme ohromný hlad domácích uživatelů po kvalitním barevném podání, což bylo před pár lety hlavním požadavkem profesionálních uživatelů. Společnost MMD poskytuje domácím uživatelům prostřednictvím monitorů s technologií UltraColor vskutku oslnivé barvy pro zábavu a různé aplikace. Samozřejmě jsme se také postarali o pěkný design, který se víc hodí domů než do kanceláře.” A co víc – nakupování online už není o hádání barevných odstínů: lidé nyní mohou vidět skutečné barvy kupovaných produktů, ať už se jedná o auto, oblečení nebo novou kuchyň.

Elegantní vzhled

Nejnovější monitory řady E-Line stejně jako ostatní rozhodně splňují nároky na stylový design. Tyto elegantní modely s přehledným uložením kabelů jsou k dispozici s černým lesklým rámečkem a stejným tenkým kovovým stojanem jako jiné, na trhu již představené monitory. Všechny se pyšní skleněným povrchem až k okrajům a minimálním ohraničením pro ničím nerušenou podívanou. Elegantní linie ještě vylepšuje přední panel bez dotykových tlačítek: místo nich je zde na zadní straně diskrétně umístěné přepínací tlačítko EasySelect pro rychlé vyladění nastavení monitoru.

Chytré nastavení

Pro ještě lepší volbu obrazové kvality monitory nabízejí chytré Philips technologie: SmartContrast analyzuje aktuální obsah na obrazovce a automaticky upravuje barvy
a intenzitu podsvícení pro co nejlepší digitální obraz i kvalitu videí – což je skvělé pro často tmavší odstíny v hrách. Je zde i speciální a energeticky úsporný ekonomický mód pro optimální nastavení běžných pracovních aplikací. Funkce SmartImage Lite, nejnovější exkluzivní technologie od Philipsu, také přezkoumává obsah na obrazovce
a výrazně vylepšuje kontrast, saturaci barev i ostrost. Uživatelé si tak mohou sami zvolit to nejvhodnější nastavení.

Chytré telefony a streamování

Připojením svých chytrých telefonů nebo jiného mobilního zařízení s MHL mohou uživatelé streamovat fotky a videa přímo do monitorů 246E7QDAB a 276E7QDAB, hrát mobilní hry nebo si prohlížet fotky a videa v kvalitě Full HD UltraColor – spolu s plně digitálním ozvučením. A co víc, mobilní zařízení se během svého připojení k monitoru může pohodlně dobíjet, takže nedojde k rychlému vyčerpání baterie.

Nové monitory Philips 246E7QDAB a Philips 276E7QDAB budou k dispozici v srpnu za cenu
5 099 Kč (189 eur) a 7 269 Kč (269 eur).

Více informací naleznete na: www.philips.com/monitors

Technické specifikace:

Typ LCD panelu IPS technology
Technologie podsvícení W-LED
Velikost panelu 23,6 palce / 59,9 cm

27 palců / 68,6 cm

Zobrazovací plocha 246E7QDAB: 521,28 (H) x 293,22 (V)

276E7QDAB: 597,9 (H) x 336,3 (V)

Optimální rozlišení 1920 x 1080 @ 60 Hz
Zobrazovací úhly 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Jas 250 cd/m²
Barvy 16,7 milionu
Barevná škála 85% NTSC/120% sRGB
MHL 1080P @ 30Hz
Vybavení
  • Energia Zap./Vyp., Menu, Hlasitost
    (HDMI Audio výstup), Input, SmartImage Lite, Kensington lock, VESA (100x100mm)
  • Plug & Play: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 8.1 / 8 / 7
Konektivita
  • Vstup signálu: VGA (Analog ), DVI-D (digital, HDCP), MHL-HDMI (digital, HDCP)
  • Výstup: Separate Sync, Sync on Green
  • Audio (In/Out): HDMI audio výstup
Udržitelnost
  • Ekologičnost a energie: EnergyStar 7.0, EPEAT Silver, RoHS, bez olova a rtuti Recyklovatelný obalový materiál: 100 %
Standardy
  • Schválení: CE Mark, FCC Class B, CUEAC, TCO-certified, TUV/ISO9241-307, VCCI, RCM, WEEE, CECP
Vzhled Barva: černá

Rámeček: lesklý

###

O společnosti MMD

Společnost MMD byla založená v roce 2009 na základě licenčního ujednání mezi společností Philips a TPV. Společnost MMD je 100% vlastněna koncernem TPV. MMD disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů Philips po celém světě. Kombinací silné značky Philips a výrobních možností společnosti TPV oslovuje MMD široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů. MMD je společnost s mezinárodní působností, její ústředí sídlí na Tchaj-wanu. Centrála pro střední a východní Evropu sídlí v Praze (MMD Monitors & Displays Czech Republic). Prostřednictvím sítě místních prodejců a distributorů MMD spolupracuje se všemi předními evropskými maloobchodními prodejci výpočetní techniky. Designová a vývojová centra společnosti sídlí na Tchaj-wanu.