Hlavním řečníkem šestého ročníku Pride Business Fóra bude hvězda NBA John Amaechi

Praha, 26. července 2016 – V rámci festivalu Prague Pride proběhne ve čtvrtek 11. srpna od 13.00 do 19.00 hodin již šestý ročník LGBT byznys akce Pride Business Forum. Letos se zaměří na to, jak využít globální pokrok v oblasti diverzity a inkluze v českém pracovním prostředí. Konference se uskuteční v prostorách hotelu Hilton Prague, Pobřežní 311/1, Praha 8. Hlavním řečníkem bude John Amaechi, držitel Řádu britského impéria, psycholog a manažerský kouč, který jako první britský sportovec vybudoval kariéru v americké basketbalové NBA. Fórum bude moderovat prominentní moderátor z ekonomické redakce BBC Evan Davis. O své zkušenosti práce s LGBT komunitou v úspěšných českých i světových firmách se podělí zástupci společností IBM, Accenture Products, Brown-Forman, Vodafone, Witeck Communications, Inc. a další. Vstup na akci je zdarma, nutná je pouze registrace předem na www.pridebusinessforum.cz. (TZ)

Nejenom respektování, ale zejména aktivní podpora diverzity je klíčová pro další úspěch firmy. Různorodí zaměstnanci znamenají pro firmy i různorodější zdroje zkušeností a dovedností. Diverzita ve firmě představuje větší pestrost názorů, různé styly práce a řízení, znalost mnoha jazyků a kultur, a tím i širší možnosti komunikace. Diverzifikované týmy bývají kreativnější a dokáží lépe řešit problémy, protože jsou schopny se na něj podívat z různých úhlů a hledat kreativní postupy další práce. Obecně lze říci, že společnosti, které mají diverzifikovanější pracovní sílu, vybírají z větší skupiny talentů. Tím získávají i rozmanitější znalosti a kvalifikace, což mohou využít ve svůj prospěch.

Výsledky nedávného průzkumu Credit Suisse Equity Research (vyd. 15. 4. 2016, více informací zde) dokládají, že firmy podporující LGBT diverzitu mají lepší finanční výsledky. Loňský výzkum organizace Byznys pro společnost však ukázal, že polovina firem nemá formulovanou strategii diverzity a aktivně se ji snaží realizovat. Průzkum také odhalil, že pouze každá desátá společnost v ČR se zabývá strategií začleňování LGBT zaměstnanců a aktivně ji rozvíjí.

Ojedinělá LGBT byznys konference v ČR

Pride Business Forum je každoroční summit v průběhu festivalu Prague Pride, jehož úkolem je pomoci firmám vytvářet více inkluzivní prostředí pro LGBT zaměstnance, dodavatele a zákazníky. Fórum nabízí manažerům a byznys profesionálům unikátní příležitost ke sdílení zkušeností v otázkách diverzity ve firemním prostředí.

Existuje velký tlak na nadnárodní firmy vytvořit globální standardy diversity a rovnosti na pracovišti pro všechny zaměstnance, včetně LGBT osob. Firmy v USA veřejně vystupují na ochranu LGBT osob (například nedávno ve státě Georgia, kde se jim podařilo zvrátit diskriminační zákony). Jak úspěšně se tyto globální principy překládají do zemí, ve kterých otevřenost lokálního vedení vůči LGBT osobám není tak hlasitá jako například v USA? Jak se daří uplatňovat globální postupy v oblasti diversity v Česku? Tyto i další otázky budou zodpovězeny ve třech současně probíhajících odpoledních workshopech, které se budou zabývat strategií diverzity pro LGBT zaměstnance včetně benefitů na českých pracovištích, interní i externí komunikací s LGBT osobami a také aktivitami LGBT zaměstnaneckých skupin. Hlavním bodem programu bude panelová diskuze s psychologem a manažerským koučem Johnem Amaechim, který společně s vedoucími pracovníky z firem  Accenture a IBM povede diskuzi o důležitosti diverzity pro úspěch v podnikání.

Na závěr programu bude od 17.30 do 19.00 hodin probíhat neformální networking, během kterého se účastníci – představitelé a představitelky světového byznysu, lokální manažeři a manažerky, LGBT profesionálové a profesionálky zejména z HR a marketingu – mohou blíže seznámit a diskutovat své zkušenosti.

Prestižní organizátoři a sponzoři

Organizačními sponzory Pride Business Fóra jsou organizace IBM, Hilton a Prague Pride, organizujícími partnery jsou Workplace Pride a Byznys pro společnost, komunikačním partnerem je Ogilvy Public Relations. John Amaechi a Evan Davis přijíždí na pozvání Prague Pride.

Ilustrační fotografie ke stažení

John Amaechi

John Amaechi, držitel Řádu britského impéria (OBE) je psycholog
a manažerský kouč. Je autorem bestsellerů z nakladatelství New York Times a bývalým hráčem basketbalové NBA. John byl prvním britským sportovcem, který vybudoval kariéru v NBA a prvním hráčem, jehož dres byl oficiálně vyvěšen v americké basketbalové síni slávy. Patří také k nevelkému počtu profesionálních sportovců, kteří veřejně přiznali svoji homosexuální orientaci.

John v čele týmu odborníků společnosti Amaechi Performance Systems pracuje v USA i v Evropě s osobami, které chtějí dosáhnout nebo již dosahují výrazných úspěchů. Zastává pozici Senior Fellow v rámci Applied Centre for Emotional Literacy, Learning and Research (Aplikovaného centra pro emoční gramotnost, studium a výzkum) se známým akademikem Dr. Richardem Majorsem. Britská královna udělila Johnu Amaechimu Řád britského impéria.

Evan Davis

Evan Davis působí od září 2014 jako moderátor pořadu stanice BBC2 Newsnight o otázkách současnosti. Je dobře znám jako moderátor pořadu Today rozhlasové stanice BBC Radio 4 a reality show BBC2 Dragons Den (Dračí doupě) z podnikatelského prostředí. Každý týden také uvádí diskusní pořad The Bottom Line, který se věnuje podnikání.

Evan Davis působil jako ekonom na Institute for Fiscal Studies a v London Business School. Je autorem řady odborných prací, článků a fejetonů
do novin a časopisů, jakož i knihy nazvané Public Spending (Veřejné výdaje).

Co je to LGBT

LGBT je mezinárodní zkratka, která se používá pro označování leseb, gayů, bisexuálů a transgender osob.