Lenovo pomáhá využít potenciál firemního datového centra

Praha, 3. srpna 2016 – Lenovo přináší širokou škálu serverů, softwaru a infrastrukturních řešení, které firmám pomohou udělat krok vpřed v jejich podnikání, zjednodušit IT správu, snížit celkové náklady na vlastnictví a maximalizovat dobu provozuschopnosti. Díky procesorům řady Intel Xeon dosáhly servery Lenovo, co se výkonu týče, šesti světových rekordů, a to při pracovní zátěži spojené s procesy z oblasti virtualizace, databází, vysokofrekvenčního obchodování a dalších činností náročných na výpočetní výkon. Lenovo je navíc v segmentu serverů fungujících na platformě x86 i nadále dodavatelem číslo jedna v hodnocení spolehlivosti a spokojenosti zákazníků. (TZ)

Vylepšená nabídka datových center Lenovo zahrnuje jedno a dvousoketové rack a tower servery, integrované blade systémy, High Performance Computing (HPC) systémy či software pro správu a řešení vytvořený ve spolupráci s předními nezávislými dodavateli softwaru. Firemní uživatelé ocení také:

  • Optimalizované systémy pro malé a střední podniky, vzdálený přístup a distribuovaná prostředí. Jednoprocesorový rackový server System x3250 M6 v provedení 1U, který je založen na procesorech řady Intel Xeon E3-1200 v5, byl navržen pro zátěž spojenou s procesy elektronické pošty, správy souborů, tisku či aplikací pro vzdálený přístup.
  • Vylepšené portfolio zařízení, která zvládnou vysokou výpočetní zátěž jak ve velkých podnicích, tak v malých firmách. Tyto servery, optimalizované pro cloud, virtualizaci, big data a analýzy, poskytují při obchodním rozhodování v reálném čase až o 44 procent vyšší výkon procesoru, o 22 procent více jader, o 12 procent rychlejší paměť, až o 23 procent vyšší výkon Hadoop a až o 30 procent rychlejší šifrování dat než předchozí generace. Díky vysoké spolehlivosti a snadné dostupnosti na trhu navíc zákazníkům pomáhají maximalizovat dobu provozuschopnosti. Tyto servery jsou zároveň vybaveny energeticky úspornými funkcemi, které zákazníkům pomáhají snižovat náklady na energii a redukovat celkové náklady na vlastnictví.

Mezi inovované servery patří mimo jiné výkonný a vysoce spolehlivý dvousocketový 2U System x3650 M5, System x3550 M5, ThinkServer D450, RD350, ThinkServer TD350, Flex x240 M a NeXtScale nx360 M5.

Řešení XClarity, které je nyní k dispozici na všech dvouprocesorových serverech Lenovo, zjednodušuje správu systému díky automatickým funkcím jako vyhledávání, monitorování, konfigurace, aktualizace a optimalizace spotřeby energie. Nová varianta pro mobilní správu umožňuje přístup z mobilních zařízení kdekoliv a kdykoliv. XClarity snižuje počet kroků potřebných k nasazení zařízení o tři čtvrtiny a u neřízených systémů zkracuje čas nutný k jejich nasazení z jedné hodiny na šest minut.

Rozsáhlá nabídka řešení Lenovo zahrnuje referenční architektury pro validovaný cloud, big data a analýzy, databáze a virtualizaci. Lenovo také vylepšuje dvě nové referenční architektury o programy VMware Software Defined Data Center a Red Hat Enterpise Linux OpenStack, aby zákazníkům pomohlo zjednodušit přechod na cloud. Všechny produkty a softwarová řešení společnosti Lenovo jsou zároveň podpořeny řadou servisních služeb.

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz. Informace o Lenovo teamu pak naleznete na www.lenovoteam.cz. Nabídku serverů společnosti Lenovo přinášejí stránky www.thinkserver.cz.

Lenovo, společnost s obratem 46 miliard USD, je lídr v poskytování inovativních spotřebitelských, komerčních a podnikových technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.