Přijďte fandit formuli strojařů z pražské ČVUT na autodrom do Mostu!

Od 3. do 6. srpna 2016 proběhne na autodromu v Mostě (Tvrzova 5) závod Formula Student Czech 2016. Zúčastní se ho také tým „CTU CarTech“, složený ze studentů Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, který v červenci vybojoval v Anglii 7. místo na okruhu v Silverstone. (TZ)

Formula Student je konstrukční soutěž pro studenty inženýrských škol a v současné době v ní soutěží více než 500 univerzitních týmů z celého světa. Představuje konstrukční úkol, který by mohla uložit kterákoliv automobilka. Při vývoji nové formule využil tým „CTU CarTech“ mnoho nových technologií.

Nejzajímavější disciplíny jsou připraveny na pátek 5. 8. 2016, a to jízda v osmičce Skid-pad, akcelerační disciplína na 75 metrů a kvalifikační Autocross. V sobotu 6. 8. 2016 pak přijde na řadu vytrvalostní disciplína Endurance na 22 kilometrů.

V rámci pátečního programu v přítomnosti děkana Fakulty strojní ČVUT v Praze prof. Ing. Michaela Valáška, DrSc. převezmou členové týmu „CTU CarTech“ ocenění z rukou rektora ČVUT v Praze prof. Ing. Petra Konvalinky, CSc.

Počasí má být letní, tak neváhejte a přijďte fandit.

Další informace naleznete na http://www.fsczech.cz/index.php a na https://www.facebook.com/FormulaStudentCzechRepublic.