Vlajková loď digitálních jednookých zrcadlovek Nikon formátu DX, fotoaparát D500, získává cenu EISA Award

Amsterdam, Nizozemsko, 17. srpna 2016: Společnost Nikon Corporation s potěšením oznamuje, že digitální jednooká zrcadlovka Nikon formátu DX, fotoaparát Nikon D500, získává cenu European Prosumer DSLR Camera 2016–2017 (Evropská poloprofesionální digitální jednooká zrcadlovka roku 2016–2017), udělovanou asociací European Imaging and Sound Association (EISA). (TZ)

Jde o třetí zásadní ocenění, které fotoaparát D500 získal v tomto roce, po předchozích cenách TIPA Awards 2016 Best APS-C DSLR Expert (Nejlepší digitální jednooká zrcadlovka formátu DX pro pokročilé uživatele v roce 2016) a Red Dot Award: Product Design 2016 (cena za produktový design za rok 2016).

Komentáře asociace EISA k fotoaparátu Nikon D500 – držiteli ocenění European Prosumer DSLR Camera 2016–2017

Vlajková loď digitálních jednookých zrcadlovek Nikon formátu DX, fotoaparát D500, nabízí rychlé sériové snímání s frekvencí přibližně 10 sn./s* a je ideální pro akční fotografii. Výkonný systém automatického zaostřování fotoaparátu se 153 zaostřovacími poli (včetně 99 křížových snímačů) zajišťuje zejména v případě pohyblivých objektů přesné zachycení objektu. Nově vyvinutý obrazový snímač formátu DX s 20,9 milionu efektivních pixelů zaručuje vynikající kvalitu obrazu a díky jeho maximální standardní citlivosti ISO 51 200 je fotoaparát D500 velmi vhodný pro fotografování za nízké hladiny osvětlení. Kvalita zpracování a ergonomie přístroje s velkým a jasným hledáčkem a výklopným dotykovým monitorem jsou na nejvyšší úrovni. Vybavení této velmi působivé digitální jednooké zrcadlovky završuje záznam videosekvencí 4K a nové připojení Nikon SnapBridge.

EISA je asociace složená z přibližně 50 předních časopisů o fotografii, videu, audiu, domácím kinu a mobilní elektronice z 20 evropských zemí. EISA každoročně vybírá nejlepší výrobky uvedené v množství kategorií v oblasti práce s obrazem, audia a mobilních zařízení v Evropě v průběhu uplynulého roku.

* Přibližné snímací frekvence při použití plně nabité dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL15, kontinuálního zaostřování, času závěrky 1/250 s nebo kratšího a výchozích nastavení ostatních funkcí.Pro získání dalších informací o oceněných výrobcích Nikon navštivte webovou stránku www.nikon.cz.