Gamescom 2016 zažívá premiéru nových profesionálních herních monitorů Samsung

Praha, 23. srpna 2016 – Představením nejnovějších inovací v řadě prohnutých herních monitorů v rámci interaktivního herního prostoru na konferenci Gamescom 2016 posiluje Samsung Electronics své vedoucí postavení na trhu. Konference považovaná za největší světovou počítačovou a video herní událost se koná v Kolíně nad Rýnem od 17. do 21. srpna 2016 a očekává se, že propojí více než 345 000 hráčů, novinářů, vývojářů a obchodníků. (TZ)

V souladu s hlavním tématem konference, ”Hrdinové v nových dimenzích”, Samsung hráčům ve svých stáncích (A070 a B070 v hale 10.1 a stánek A055-A v hale 09.1) nabídne pohled do budoucnosti virtuálních her prostřednictvím nového prohnutého herního monitoru CFG70. Model  CFG70 s úhlopříčkou 24 palců kombinuje křišťálově čistý obraz s řadou uživatelky ceněných vlastností a vytváří pohlcující, realistické prostředí, které udělá dojem i na nejzkušenější hráče.

Oddaní hráči videoher potřebují vysoce kvalitní displeje, které jim umožní naplno využívat všechny nejnovější pokročilé funkce posledních herních edic a dopřát si tak jedinečný zážitek dokonalého splynutí s prostředím oblíbené hry,” vysvětluje Seog-gi Kim, senior viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Model CFG70 je nejpokročilejším představitelem naší průkopnické technologie herních monitorů a do hry vnáší bezkonkurenční prezentaci a realismus.  Během konference Gamescom 2016 si návštěvníci mohou sami vyzkoušet, jak naše prohnuté displeje oživují nejpopulárnější video tituly.

Gameplay Arena

Pro návštěvníky je připravena “Super Arena” vybavená monitory CFG70, kde si mohou hráči nové monitory vyzkoušet z různých perspektiv. Zakřivení 1800R (rádius 1800 mm) a jednotný 178stupňový pozorovací úhel monitorů CFG70 hráče obklopí a nechá vyniknout i dříve skryté barvy a jemné detaily. Dokonalý zážitek je podpořen také integrovaným LED osvětlením, které je interaktivní se zvukem.

Hráči těží rovněž z funkcí, které zajišťují plynulost a kontinuitu. Jako první na trhu nabízí monitory CFG70 reakční dobu 1m/s a poskytují konzistentní zobrazení v reálném čase napříč celou obrazovkou.  Obnovovací frekvence 144 Hz navíc zajistí plynulé přechody během hry.

Intuitivní rozhraní

Samsung vybavil monitory CFG70 uživatelsky příjemným, herním rozhraním UX OSD. Díky tomu si hráč během hry může zobrazit a upravit základní nastavení – od doby odezvy po obnovovací frekvenci – prostřednictvím jednotné tabulky na obrazovce. Dále má hráč k dispozici řadu užitečných zkratek v podobě kláves umístěných zepředu i na zadní straně monitoru, kterými je možné rychle a jednoduše změnit nastavení nejdůležitějších parametrů.

Delší a komfortnější hra

Samsung do svých monitorů začlenil i technologie, které pomáhají snižovat únavu očí a hráči tak mohou být do hry ponořeni déle. Technologie flicker-free, tedy “bez-blikání”, předchází nechtěným obrazovým výkyvům a doplněk v podobě  Eye Saver Mode uživatele chrání před škodlivými emisemi modrého světla. Dokonale konzistentní obraz bez latence, zadrhávání a zpoždění zajišťuje technologie AMD FreeSync™, která prostřednictvím HDMI® synchronizuje obnovovací frekvenci obrazovky s frekvencí AMD grafických karet.

Na Gamescom 2016 budou prohnuté monitory Samsung představeny také v rámci expozice partnerů společnosti:

  • Bethesda Softworks (stánky A051 a B050 v hale 08.1 )
  • Crytek (stánky B011 a C012 v hale 02.1)
  • ESL Gaming/Turtle Entertainment (stánky A050-A053 v hale 09.1)
  • Ubisoft (několik stánků v hale 06.1)
  • Xbox (hala 8)

Více informací o konferenci Gamescom 2016 najdete na www.gamescom-cologne.com.

Více informací o prohnutých herních monitorech Samsung, fotografie a videa naleznete na:  news.samsung.com.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Novinky naleznete v Samsung Newsroom na stránkách news.samsung.com.