ORBIT virtualizuje 3D CAD v Meoptě

Praha, 24.srpna 2016. Zvýšení efektivity práce vývojářů minimálně o 15 % přinese virtualizace 3D CAD prostředí, pro které se rozhodl špičkový výrobce optické techniky, společnost Meopta – Optika, s.r.o. Návrh i realizaci tohoto unikátního projektu zajišťuje ORBIT, středoevropský lídr v oblasti virtualizace. (TZ)

„Prokazujeme odvahu k inovacím a schopnost využívat možností moderních technologií pro zvyšování své efektivity a flexibility. Konstruktéři a vývojáři přestanou být závislí na jednom fyzickém zařízení a budou schopni bezpečně pracovat odkudkoliv a kdykoliv,“ říká Radim Klásek, Meopta – Optika, s.r.o..

Samotná realizace řešení zabere pouhé dva měsíce, přičemž pilotní provoz bude možné zahájit již v polovině této doby. V první fázi zahrne projekt 24 současně pracujících konstruktérů. Virtuální prostředí je připraveno na další zvyšování počtu uživatelů.

„Máme zkušenosti s virtualizací v největších tuzemských i zahraničních finančních institucích a otázce virtualizace 3D CAD se naši specialisté intenzivně věnují několik let. Jde o velmi progresivní trend, reagující na bezpečnostní hrozby na straně jedné a potřeby zvyšovat efektivitu a mobilitu na straně druhé,“ říká Martin Hudeček, ředitel ORBIT. „Nepřekvapila nás proto velmi rychlá návratnost celé investice, která činí pouhých 18 měsíců.“

Virtualizace prostředí zvyšuje bezpečí a úroveň ochrany duševního vlastnictví, což je pro Meoptu, výrobce optických produktů nejvyšší kvality pro průmyslové, vojenské a spotřební trhy, velmi důležitý rys. Výhodou je rovněž akcelerace týmové spolupráce a okamžité sdílení vývojových dat v rámci celého týmu, výrazné zjednodušení využívání externistů a subdodavatelů a opravdová mobilita, dovolující pracovat s 3D daty odkudkoliv.

Poznámka pro editory:

Společnost ORBIT, založená v roce 1991, je středoevropským lídrem v budování kompetenčních center, virtualizaci IT zdrojů, konsolidaci datových center a doručování aplikací. Šíří filosofii svobodného přístupu k aplikacím, podnikové mobility a cloud computingu. Její řešení používají klienti v České republice, na Slovensku, ve Slovinsku, v Srbsku, v Chorvatsku, v Rumunsku, v Bulharsku, v Rusku a v dalších zemích.