Samsung posouvá na veletrhu IFA 2016 uživatelské zážitky

Samsung utvrzuje svůj závazek evropským zákazníkům. Na veletrhu IFA 2016 představil nové produkty a partnerství v rámci evropského trhu domácích spotřebičů, vizuální technologie a domácí zábavy. (TZ)
Praha, 1. září 2016 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. na své tiskové konferenci v Berlíně předvedla, jakým směrem bude proměňovat zákaznickou zkušenost a představila řadu nových domácích spotřebičů.

„Na veletrhu IFA 2016 bychom rádi evropské komunitě ukázali, jak se neustále snažíme vyvíjet a vylepšovat zkušenost s našimi produkty. A to nejen pro naše zákazníky, ale i pro partnery a napříč produktovými řadami od televizorů, přes domácí audio až po další domácí spotřebiče. Všechny produkty, které vyrábíme, ukazují naše odhodlání obohatit zákazníky o inovativní technologie a opírají se o hluboké porozumění tomu, co doopravdy chtějí a potřebují,“ říká David Lowes, Chief Marketing Officer společnosti Samsung Electronics Europe.

Závazek evropskému potenciálu

Během tiskové konference v Berlínském City Cube Samsung utvrdil své závazky evropskému trhu. Nyní zaměstnává 14 000 lidí v celkem 34 zemích. V produktech společnosti Samsung se odráží evropská elegance, móda i design.

Tržby ve druhém kvartále se meziročně zvýšily o 5 %, 7 z 10 evropských domácností vlastní mobilní telefon od Samsungu a jedna ze tří rodin sleduje své oblíbené pořady na televizoru značky Samsungu. I proto Samsung věří, že právě teď nastal správný čas pro investice do evropského potenciálu.

Samsung také oznámil partnerství se společností MakerBot, globálního lídra v oblasti 3D tisku, který zajišťuje vybavení vzdělávacích zařízení a muzeí na pěti evropských trzích. S více než 100 tisíci MakerBot tiskárnami po celém světě představuje nejsilnějšího hráče na trhu 3D tiskáren.

Samsung také plánuje podpořit více než 400 000 mladých lidí v rámci Evropské komise pro digitální zaměstnanost. Projekt bude naplněn už na konci roku 2016, tedy dříve, než se původně předpokládalo.

Budoucnost televizí: Quantum Dot zcela změní jejich podobu

Samsung představil nový televizor KS9800 s technologií Quantum Dot a úhlopříčkou 88“, který nabízí nejvyšší kvalitu obrazu a stejně jako všechny SUHD TV Samsung je schopen produkovat více než miliardu barev. Samsung má v sortimentu nejvíce SUHD TV v Evropě, zákazníci mohou vybírat z 19 dostupných velikostí od 43 do 88 palců.

Novinkou je také největší prohnutý počítačový monitor s technologií Quantum Dot, model CF791, s 34“ ultraširokou QHD obrazovkou. Dále představil první prohnutý monitor CFG70 s dobou odezvy jedna milisekunda a 144 Hz kmitočtem pro plynulé a ničím nerušené hraní her.

Jason Hartlove, prezident a CEO společnosti Nanosys, jenž je světovou kapacitou v technologiích Quantum dot uvedl, že je Samsung současně jedinou společností, která může zákazníkům nabídnout televizory s Quantum Dot technologií a zcela bez obsahu kadmia. Jason Hartlove také podotkl, že Quantum dot patří mezi nejstabilnější a nejspolehlivější materiály obrazovek, který je navíc dostupný kdekoli na planetě. Přitom není škodlivý vůči životnímu prostředí a má velmi vysokou životnost. Nově bude Samsung na SUHD TV s Quantum dot poskytovat záruku 10 let.

Won Jin Lee, výkonný viceprezident oddělení Visual Display Business společnosti Samsung Electronics, uvedl novou obsahovou platformu Smart Hub a oznámil nové HDR partnerství, které pomůže naplnit potenciál televizorů s Quantum Dot technologií. Plán zahrnuje rozšíření TV Plus služeb, které jsou velmi populární Jižní Koreji, v USA a v Evropě.

Samsung si uvědomuje, že televizory nejvyšší kvality potřebují kvalitní obsah, a proto posílil spolupráci s globálními partnery, jako jsou Amazon a Netflix. Netflix rozšiřuje sortiment HDR obsahu pro evropské zákazníky, kteří se mohou těšit například na tituly Marco Polo, The Do Over nebo The Ridiculous Six. Evropští partneři včetně RTVE a Insight TV začnou poskytovat HDR obsah ve druhé polovině roku.

Praktickou novinkou je také dálkový ovladač Smart Control, který uživatelům umožňuje jednoduché ovládání všech zapojených přístrojů prostřednictvím jednoho jediného ovladače.

Samsung na veletrhu potvrdil pozici lídra na evropském trhu domácích spotřebičů a zvukové techniky. Na IFA 2016 představil Wireless Audio 360 či HW-K950 soundbar s technologií Dolby Atmos®. Díky nabídce dalších produktů, jako jsou SUHD TV, UHD Blu-Ray přehrávače a prostředí kompatibilnímu s HDR obsahem, je Samsung jedinou společností poskytující kompletní domácí 4K zážitek.

Nejrychleji rostoucí značka domácích spotřebičů

Během uplynulých tří let rostl v Evropě obrat z domácích spotřebičů společnosti Samsung přibližně pětkrát rychleji než v ostatních odvětvích. Úspěch produktů jako AddWash učinil ze společnosti lídra na poli praček ve Francii, Itálii a Spojeného království. Na veletrhu Samsung představil dva nové AddWash produkty: AddWash Combo, který disponuje vestavenou sušičkou a AddWash Slim, který se vejde i do malého kuchyňského prostoru.

Podle výsledků hloubkové studie toho, co evropští spotřebitelé v kuchyni skutečně chtějí a potřebují, vytvořil Samsung tři nové vestavené produktové řady. Contemporary Line s vestaveným mrazákem, Black line s polomatným povrchem a originální řadu Cheff Collection. Řada Contemporary Line se vyznačuje inovativními technologiemi jako No Frost, Twin Cooling PlusTM či Cool Select Zone Plus.

Další novinkou je vstup chladniček Family Hub na evropský trh. Prémiová chladnička vyniká schopností udržet jídlo déle čerstvé díky funkcím jako Twin Cooling PlusTM či Precise Chef CoolingTM, která omezuje kolísání teploty uvnitř spotřebiče. Nechybí ani systém Chef ZoneTM, který pečuje o potraviny náchylné na změny teplot. Tři vnitřní fotoaparáty snímají obsah lednice tak, aby měli uživatelé neustálý přehled o stavu potravin přes svůj mobilní telefon.

Family Hub disponuje 21,5“ Full HD dotykovou obrazovku poskytující širokou nabídku funkcí. Například rodinná interaktivní platforma slouží pro umisťování fotek, poznámek či sdílení kalendářů. Obsah může být nahrán přímo přes dotykovou obrazovku nebo přes mobilní telefon a tablet. Stejně tak je možné přes obrazovku pohodlně nakupovat na internetu díky partnerství s evropskými online prodejci potravin, jako jsou Eataly, Supermercato24 či švýcarský coop@home.

Family Hub dává Evropanům jedinečnou příležitost vařit s profesionály v rámci aplikace Club des Chefs, která nabízí praktické gastronomické tipy v podobě video příspěvků a článků. Možnost sledovat nejlepší světové šéfkuchaře v horní polovině obrazovky a průvodce receptem v druhé části je skvělou ukázkou toho, jak Samsung posouvá svět vaření a s ním spojených technologií.

 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Novinky naleznete v Samsung Newsroom na stránkách news.samsung.com.