Letní soutěž Voda kolem nás

Ještě dva týdny mohou amatérští fotografové zasílat snímky do soutěže Voda kolem nás. Organizátoři budou díla přijímat až do 20. září. Poté se sejde porota, aby snímky vyhodnotila a určila vítěze. Ten získá jako hlavní cenu profesionální software na úpravu fotografií. (TZ)

Soutěž vyhlásil spolek Nové Javoříčko. Je určena pro každého, kdo rád fotografuje. Nepotřebuje přitom žádné profesionální vybavení, kvalitní snímky dne umějí udělat i mobilní telefony.

Do soutěže je možné přihlásit jakékoliv vlastní fotografie zobrazující vodu ve všech jejích podobách. Snímky musejí mít rozměry alespoň 3200 x 2400 pixelů. Jeden účastník smí přihlásit maximálně tři fotky.  Mohou k nim patřit například záběry z letní dovolené, z měst a obcí kolem řeky Moravy, ale také z přírody.

Vybrané snímky vítězů i dalších účastníků soutěže budou v průběhu podzimu vystaveny na speciální expozici v multifunkčním objektu v Javoříčku. Fotografie je možné zasílat do 20. září na e-mailovou adresu voda@kraj-olomouc.cz. Pravidla a další informace jsou zveřejněny na webu kraj-olomouc.cz/voda.

Projekt podpořila Vodohospodářská společnost Olomouc a náměstek primátora statutárního města Olomouce Filip Žáček. Partnerem akce je také město Litovel.