Učte se slovíčka jednoduše a systematicky

Studio SKOUMAL, zabývající se vývojem mobilních aplikací, představilo jednoduchý nástroj pro rozšiřování slovní zásoby. Aplikaci Vocabulary Miner můžete používat na iOS i Android pro zdokonalování se v libovolném cizím jazyce. Princip učení je podobný ručně psaným papírovým kartičkám, ale aplikace navíc již naučená slovíčka po čase připomene, abyste si je mohli znovu osvěžit. (TZ)

Aplikace se zaměřuje pouze na oblast rozvíjení slovní zásoby a tu řeší nejjednodušším možným způsobem. “Hledal jsem aplikaci pro osvojení slovíček, na která narazím při čtení anglické literatury. Na trhu jsem ale nenašel nic vizuálně pěkného a zároveň jednoduchého na použití,” říká k tomu Vláďa Skoumal, CEO společnosti. Slovíčka jdou proto do aplikace snadno přidávat a učení probíhá unikátním způsobem – taháním kartiček na tři kopičky, čímž se určí priorita pro další učení.

Slovíčka jsou organizována do balíčků, ze kterých si uživatel může při učení vybírat.  Tenhle systém vyhoví přípravě na test i na obchodní jednání, kdy je třeba doplnit si slovní zásobu z určitého oboru. “V další verzi chceme aplikaci doplnit o obchod, kde si uživatelé budou moci stáhnout balíčky vytvořené jinými uživateli,” odhaluje plány do budoucna Tadeáš Sosín, autor nápadu a programátor Android aplikace.

Aplikace je vhodná i pro ty, jenž se vzdělávají ve více jazycích zároveň. Balíčky si totiž můžete vytvořit pro více různých jazyků a mezi jazyky se pak přepínat. Máte k dispozici i funkce zálohování na servery Vocabulary Miner a synchronizování kartiček mezi různými zařízeními. Při ztrátě telefonu nebo při používání telefonu a tabletu zároveň tak budete mít slovíčka stále při sobě a bezpečně uložená.

Hlavní funkce:

  • podpora více jazyků
  • vložení vlastních slovíček
  • chytré nabízení slovíček k procvičení podle stupně jejich znalosti
  • přehrání výslovnosti
  • synchronizace slovíček mezi zařízeními
  • záloha slovíček na serveru
  • funguje i offline
  • optimalizováno pro mobilní telefony s Androidem, nebo iOS
  • funguje i na tabletech s Androidem, nebo iOS.

Cena a dostupnost:

Zdarma na AppStore a Google Play.

Podporované jazyky

Vhodné pro učení jakéhokoliv jazyka, prostředí přeloženo do češtiny, angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny.

Web

https://www.vocabulary-miner.com/

Mobilní aplikace

https://itunes.apple.com/us/app/vocabulary-miner/id1114266792?l=cs&ls=1&mt=8 (iOS)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vocabularyminer.android (Android)

Screenshoty & ikony

http://goo.gl/bQP2A0 (iOS)

http://goo.gl/cBVAQe (Android)

http://goo.gl/jDwpJp (ikony)