NEWTON Dictate 5, software pro přepis řeči, pohání neuronové srdce

Společnost NEWTON Technologies, lídr v hlasovém rozpoznávání slovanských jazyků, uvádí na trh pátou verzi programu NEWTON Dictate. Nová verze využívá neuronové sítě a nabízí výrazně přesnější a rychlejší přepis řeči. Nově je možné naučit program vlastní slova z dokumentů uživatele a přistupovat k textovým a hlasovým záznamům přes webové uložiště NEWTON Cloud. (TZ)

Pro zahájení vývoje páté verze byl důležitým mezníkem rok 2015, kdy byly implementovány hluboké neuronové sítě pro automatický přepis řeči z audio a video nahrávek. Významné zlepšení kvality přepisů inspirovalo celý tým k myšlence poskytnout tuto technologickou novinku i široké veřejnosti.

Nová verze NEWTON Dictate 5 přináší:

  • o 25 % rychlejší a přesnější přepis řeči
  • rozšířenou slovní zásobu
  • jednoduché přidávání nových slov z dokumentů uživatele
  • vylepšenou funkci automatického čárkování
  • přístup k dokumentům odkudkoliv díky nové službě NEWTON Cloud
  • volitelné licencování programu formou předplatného

NEWTON Dictate představuje jedinečné řešení pro psaní delších textů. Je vhodný nejen pro obchodní korespondenci, ale díky mnoha slovníkům obsahujícím více než milion výrazů z odborné terminologie přináší znatelnou úsporu času uživatelům ve státní správě, justici, zdravotnictví i dalších oborech.

„Nová verze posouvá hranice vytváření dokumentů hlasem. Implementací samoučící neuronové sítě a čtyřnásobně obsáhlejší slovní databází jsme významně zvýšili přesnost přepsaného textu. Také jsme zrychlili přepis a dosáhli vyšší spolehlivosti při použití zabudovaných mikrofonů v počítači. Průběžné učení z hlasu uživatele přináší mimo jiné i výrazně lepší výsledky při zhoršených zvukových podmínkách,“ popisuje přednosti páté verze Stanislav Čihák, ředitel společnosti NEWTON Technologies, a. s.

Novinkou páté verze je propojení s webovým uložištěm NEWTON Cloud, které umožňuje velmi jednoduché přenášení nadiktovaných textů mezi mobilním zařízením a počítačem. Využíváním této služby získá uživatel přístup i k doplňkovým funkcionalitám. Jednou z nich je například funkce automatického přepisu hlasových záznamů a další budou postupně přibývat.

NEWTON Dictate 5 je dostupný ve verzích Business a Professional. Verze Business je určena pro běžné kancelářské využití. Verze Professional obsahuje navíc odborný slovník dle vlastního výběru a je určena odborníkům z různých profesních oblastí. Upgrade ze starších verzí produktů a 14-ti denní zkušební verzi je možné objednat přes webové stránky www.newtondictate.cz.

O NEWTON Technologies

Společnost NEWTON Technologies, a. s., je lídrem ve vývoji a implementaci technologií převodu řeči do textu pro slovanské jazyky. Tyto technologie jsou otevřené pro implementaci do produktů třetích stran. Její technologie využívá sesterská skupina NEWTON Media pro on-line monitoring televizního a rozhlasového vysílání a vyhledávání ve svém rozsáhlém audiovizuálním archivu. Společnost také dodává profesionální diktovací techniku světových značek Philips a Olympus a nabízí přepis audiovizuálních záznamů na zakázku.

Pro více informací navštivte www.diktovani.cz nebo www.newtondictate.cz.