Domácí úklid za milióny, investor Ondřej Tomek vstupuje do start-upu LidskáSíla.cz

Praha, 13. září 2016 – Český start-up LidskáSíla.cz, který je zaměřený na úklid v domácnosti, nezastavitelně roste. Do společnosti vstupuje guru tuzemského internetu a investor Ondřej Tomek, a to přes svou investiční společnost Impulse Capital. Za investici ve výši 24 milionů korun do společnosti v ní získává 22procentní podíl. Hodnota společnosti tak méně než rok a půl od svého rozjezdu poprvé překonala hranici 100 miliónů korun. Aktuální tržby rostou v meziročním srovnání dvouciferným tempem. (TZ)

„Ondřej Tomek se připojí již ke dvěma investorům, kteří rozvoj společnosti za poslední rok podpořili. Věříme, že silný a zkušený investor jako Ondřej nám výrazně pomůže v expanzi za hranice České republiky,” potvrdil investici Robert Vojáček, zakladatel a ředitel společnosti LidskáSíla.cz.

Společnost vznikla na začátku léta 2015 jako online platforma pro úklid domácností a dalších služeb na českém trhu. Klíčové je pro ni budování důvěry jak směrem k lidem, kteří si úklid objednají, tak směrem k dámám, které ho realizují. V současnosti spolupracuje s firmou tři stovky profesionálně vyškolených dam na úklid a dalších členů tvořících tým. Doposud je firma přítomná kromě hlavního města Prahy také v Brně a Plzni. Působnost plánuje rozšířit i do dalších krajských měst i do sousedního Polska. Vůbec prvním investorem do start-upu byl nový polský fond AdRock Ventures. Díky tomu má LidskáSíla.cz silné zázemí pro mezinárodní expanzi. Měsíčně LidskáSíla.cz roste mezi 15 a 30 %, a kupříkladu loňské předvánoční úklidy udělaly celých 43 % meziměsíčního růstu.

To potvrzuje i původně zakladatel internetového portálu Centrum.cz Ondřej Tomek: „Kategorie služeb se stává jednou z oblastí online trhu, která se velmi dynamicky rozvíjí po celém světě. LidskáSíla díky technologiím, které pro tuto oblast vyvinula a vyvíjí, přináší do této kategorie služeb úplně odlišný uživatelský komfort. LidskouSílu pečlivě sleduji od jejího založení a jsem nadšený, že dozrál čas a mohu být také součástí tak skvělého týmu, který se snaží přinést Čechům novou úroveň těchto služeb díky schopnosti vyvinout k tomu potřebné technologie a neuvěřitelné nadšení. Věřím, že i díky LidskéSíle se nám zde bude zase o poznání lépe a pohodlněji žít.“

Část investice půjde do nového tréninkového centra

Výhledově chce firma v České republice zprostředkovat práci až pro 2 000 dam na úklid, které si vydělají přibližně dvojnásobek toho, co je v oboru zvykem. LidskáSíla.cz se také snaží změnit trh i pro poskytovatele úklidu, má vyčleněný tým 4 lidí, který se stará o spokojenost dam a poskytuje jim v oboru nevídanou vlídnost a podporu. Až 20 % dam na úklid se spojí se službou LidskáSíla.cz díky doporučení od kolegyně.

„Na LidskéSíle je super, že se opravdu o své dámy stará. Zažila jsem i jiné agentury na úklid a vždy to bylo hlavně o tom být téměř stále v pohotovosti, jak oni zajistili zakázky. Což tady, asi jako u první firmy, opravdu funguje. Zvolím si svůj vlastní prostor a podle něj mi zakázky přidělují. Zatím se mi nestalo, že bych byla ‚plonková‘. Zároveň opravdu komunikují, problémy řeší okamžitě,“ říká na adresu služby LidskáSíla.cz dáma na úklid dvaatřicetiletá Klára Šašková, která si uklízením přivydělává.

Nové profesionální posily hledá start-up stále. „Najít kvalitní, spolehlivé a prověřené dámy na úklid je náročné. Na nich stojí další rozvoj firmy. Proto část investice využijeme i pro vytvoření moderního tréninkového centra se vzorky většiny povrchů, textilních materiálů a prostředků určených na úklid,” dodala Michaela Somolová, spoluzakladatelka a provozní ředitelka LidskáSíla.cz.

Český trh je stále otevřenější vůči službám pro domácnost

Lidé ročně vydají miliardy korun právě na domácí práce, které za ně vykoná někdo jiný. Kromě úklidu se zvyšuje i zájem o hlídání dětí, péči o seniory nebo drobné opravy v domácnosti. Při výběru lidé kladou důraz na spolehlivost, jednoduché objednání či pojištění.

Například v Praze si podle Roberta Vojáčka, bývalého ředitele pro růst ve startupu Liftago a současného ředitele a zakladatele start-upu LidskáSíla.cz, mohou dnes klasický pravidelný úklid dovolit domácnosti se společným měsíčním příjmem zhruba 40 tisíc korun, mimo hlavní město pak domácnosti vydělávající nad 30 000 korun. Právě tyto domácnosti utratily jen za rok 2013 přibližně 9 miliard korun za běžnou údržbu domácnosti a drobné opravy bytů, dále 1,5 miliardy korun za další služby související s bydlením a 2,3 miliardy korun za služby a zboží pro běžnou údržbu domácností. V těchto statistikách nejsou zahrnuty další služby, hlídání dětí či péče o seniory, a tak je trh o velikosti cca 15 miliard korun ještě podhodnocený.

Pro více informací prosím navštivte https://lidskasila.cz nebo kontaktujte:

 

O LidskáSíla.cz 

LidskáSíla.cz je český online start-up, v jehož čele stojí zakladatelé Robert Vojáček (působil v Liftago) s Michaelou Somolovou a Šimon Podlipský. Tato platforma důvěry se zatím orientuje na úklid domácností, ale v budoucnu se chce zaměřit na poskytování i dalších služeb v domácnosti, například péči o seniory. Objednat si domácí hospodyni lze na pár kliknutí. Dámy na úklid jsou školené a dobře placené. Aktuálně firma zaměřená na propojení dam na úklid se zákazníky roste a spolupracuje s novými profesionály. Do dvou let chce start-up zaštiťovat až 2 000 důvěryhodných profesionálů ve službách po celé ČR. Více informací na: https://lidskasila.cz.

Ondřej Tomek

Spoluzakladatel portálu Centrum.cz, český podnikatel a investor Ondřej Tomek se zaměřuje na investice do rychle rostoucích, zejména technologických, společností v České republice a v Polsku. Investoval do takových firem, jako jsou například Audioteka s.a., Mall.cz, Safetica, Shoptet.cz, Kiwi.com, Exclusive Tours, Coober Investment a dalších.