2036 – vychází kniha o světě za 20 let

„Jak budeme žít za 20 let?“, ptá se Tomáš Sedláček a dalších 19 osobností v nové knize, která zaplní pulty knihkupectví 7. října. Její název zní jednoduše: „2036“ s podtitulem „Tomáš Sedláček a hosté: jak budeme žít za dvacet let“. O tématu, které se týká prakticky každého, píší kromě předního ekonoma např. fotbalista Petr Čech, psycholog Cyril Höschl, herec Vojtěch Kotek či novinář Jindřich Šídlo. (TZ)

Autoři se v knize zamýšlejí nad tím, jak se jejich obor i celá naše společnost změní v následujících dvou dekádách. Inspirací pro knihu bylo ohlédnutí do roku 1996, kdy na český trh vstoupila společnost Paegas, dnešní T-Mobile, a skutečně masově se začaly používat mobilní telefony. Když jsme drželi v ruce první mobil s jedním řádkem na zeleně blikajícím displeji, měli jsme o době za dvacet let možná fantastické představy s létajícími automobily nebo cestováním na Mars. Na druhé straně si ani ti nejprozíravější z nás neuměli představit dnešní svět internetu, e-mailů, aplikací, sociálních sítí, navigace nebo focení, a změnu v našich životech, kterou ta malá krabička přinese. Společně s Tomášem Sedláčkem proto společnost T-Mobile a nakladatelství 65. pole přizvali devatenáct respektovaných osobností z různých oborů a požádali je, aby se zamysleli, jak bude svět vypadat za dalších dvacet let.

„Tento sborník se snaží odpovědět na nemožnou, ale nutnou otázku: jak to s námi bude vypadat za 20 let? Čtenáři se do rukou dostává odvážná publikace, jejíž autoři jsou připraveni se za 20 let veřejně ztrapnit,“ glosuje Tomáš Sedláček, patron celého projektu a hlavní autor knihy. „Ačkoliv je současná společnost přesycena horkými tématy od migrační krize přes Brexit až po vzestup Číny, autoři se v knize dotýkají té nejdůležitější revoluce, která na pozadí všech politických, vojenských a ekonomických změn probíhá – je to revoluce digitální,“ prozradil o obsahu knihy Sedláček.

„Jsem velice rád, že díky skvělým osobnostem autorů vznikl plastický obraz, který pro spoustu z nás může být inspirací. Nejen k tomu, na co se připravit, ale především k připomenutí toho, že naplnění našich životů vždy bylo, je a bude pouze na nás samotných. Bez ohledu na technologie, které máme k dispozici,“ uzavírá Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom.

„Líbila se mi myšlenka knihy od dvaceti chytrých lidí, kteří mohou otevírat čtenářům nové perspektivy.  S nápadem přišla společnost T-Mobile, díky jejíž podpoře se nám podařilo během krátké doby shromáždit opravdu pestrou mozaiku názorů, vizí a prognóz, od zcela seriózních až po humorné,“ komentuje ředitel nakladatelství 65. pole Tomáš Brandejs.

                   Kniha bude běžně k dostání v knihkupectvích a se slevou v e-shopu nakladatelství 65. pole.

Autoři:

Architektura a bydlení: Adam Gebrian

Biotechnologie a medicína: Daniel Hořínek

Český jazyk: Markéta Pravdová

Člověk a společnost: Cyril Höschl

Divadlo a film: Vojtěch Kotek

Ekonomika: Tomáš Sedláček

Hudba:             David Gaydečka

Gastronomie: Petra Pospěchová

Média, sociální sítě a internet: Josef Šlerka

Mobily a komunikace: Filip Kůžel

Móda & beauty: Vladimír Staněk

Náboženství a víra: Marek Orko Vácha

Podnikání: Zbyněk Frolík

Politika: Jindřich Šídlo

Reklama a marketing: Martin Jaroš

Soužití na planetě: Šimon Pánek

Sport: Petr Čech

Školství a vzdělávání: Bob Kartous

Technologie budoucnosti: Milan Vašina

Životní prostředí: Bedřich Moldan

O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, letos slaví 20 let na českém trhu.  S šesti miliony mobilních zákazníků je jedničkou na českém mobilním trhu.
T-Mobile je ale především integrovaným operátorem a kromě telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení nejen pro firmy. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti a špičkové inovace v oblasti technologií.

T-Mobile Czech Republic, zakládající člen národní sítě UN Global Compact v České republice, klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti) a www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů).