Brněnský RunGo doplní inovativní aplikace Mixiew

Brno, 15. září 2016 – Již pozítří, v sobotu 17. září, proběhne jeden z hlavních podzimních běžeckých eventů Jihomoravského kraje – běh Craft RunGo v brněnské ZOO. Účastníci závodu si budou moci vyzkoušet efektní novinku – podél trati budou rozmístěny kamery systému Mixiew, díky němuž získá každý závodník videozáznam svého sportovního výkonu.(TZ)

Multimediální aplikace Mixiew propojuje závodníky, kameramany a fanoušky inovativním způsobem – využívá diváky s jejich mobily jako dobrovolné kameramany a kombinuje je se záběry profesionálů. Mixiew sestříhá více obrazových zdrojů a automaticky vytvoří jedno video, které je skutečným originálem. Účastník závodu se díky tomu stává hrdinou svého vlastního sportovního filmu.

Mixiew lze snadno propojit s jakoukoli kamerou včetně GoPro, dronů či zrcadlovek, což zajišťuje obrovské množství potenciálních zdrojů dat, které lze využít pro vytvoření výsledného videa.

Pro využití příležitosti získat zdarma unikátní záběry z akce stačí, když si závodník nainstaluje mobilní aplikaci Mixiew, kterou lze stáhnout v online tržištích pro mobilní systémy iOS a Google Play.

„Dlouho jsme se zabývali myšlenkou, jak vytvořit video pro amatérské sportovce. Z vlastní zkušenosti víme, že závodníci vkládají do přípravy a samotného běhu hodně energie a sil. Díky naší aplikaci mohou závodníci získat originální videozáznam svého běhu, sdílet jej na sociálních sítích a inspirovat své okolí k podobným sportovním výkonům,“ říká Jan Tkáč, otec myšlenky a jeden ze zakladatelů Mixiew.

Tvůrci aplikace mají ambice expandovat do dalších sportů a zemí, v nichž chtějí rozvíjet nastartovaný potenciál a růst. Tým Mixiew má již za sebou několik významných sérií, jako je WinterRUN, Barvám Neutečeš nebo právě RunGo.

Spolupracujeme s různými sponzory a organizátory eventů, kteří si stejně jako my uvědomují, že hodnota osobního videa ze závodu má dlouhodobou perspektivu. Lidé si rádi uchovávají vzpomínky na významné počiny ve svém životě, kdy si splnili nové výzvy. Mixiew se přitom nezaměřuje pouze na závody a akce s velkým počtem závodníků, ale také na eventy zábavného charakteru, jako např. zážitková akce Barvám neutečeš,“ doplňuje Jan Tkáč.

Mixiew nabízí technologické řešení pro sportovní akce se závodníky v hlavní roli. Vytváří přidanou hodnotu nejen pro závodníky, ale i pro organizátory a sponzory eventů.

Přijďte se zúčastnit běhu Craft RunGo v brněnské ZOO a osobně si vyzkoušet aplikaci Mixiew.

O aplikaci Mixiew

Mixiew chytře propojuje závodníky a jejich fanoušky s kamerami na trati. Stačí závodit nebo natáčet se zapnutou aplikací v telefonu, která propojí videa všech uživatelů i profesionálních kameramanů a sama pozná konkrétní závodníky na jednotlivých záběrech. Jednotlivé Mixiew kamery umístěné podél trasy si značkují každého závodníka a po uploadu videa mu vytvoří personalizovaný videoklip. Více informací je k dispozici na webu mixiew.com.