Nová verze databáze Oracle 12c Release 2 je nejprve k dispozici v cloudu

Plná kompatibilita umožňuje zákazníkům přenést do cloudu i nejkritičtější databázové úlohy (TZ)

Společnost Oracle představila na konferenci Oracle OpenWorld 2016 inovace služeb poskytovaných v rámci Oracle Cloud Platform. Zákazníkům poskytují důvěru potřebnou k tomu, aby mohli v cloudu provozovat i své nejkritičtější aplikace. Jádrem nabídky PaaS (Platform-as-a-Service, platforma jako služba) je nová služba DbaaS (Database-as-a-Service, databáze jako služba) postavená na nejnovější databázi Oracle 12c Release 2. Tato nová databáze je přitom nejprve poskytnuta právě v cloudu. Firmy všech velikostí mohou tímto způsobem využít nejrychlejší a nejspolehlivější databázi na světě v pružném a cenově efektivním cloudovém prostředí.

Databáze Oracle existuje už téměř 40 let a dnes s její pomocí provozuje své aplikace více než 300 000 zákazníků. Nejnovější verze databáze Oracle 12c Release 2 poskytovaná jako DbaaS (v cloudu) zajišťuje plnou kompatibilitu i pro největší databázové úlohy a vývoj databázových aplikací, a poskytuje tak výhody cloudu se zachováním všech předností prostředí on-premise. Kromě velkých podniků mohou toto prostředí s výhodou využít i malé a střední společnosti nebo pobočky.

Databáze Oracle 12c Release 2 využívá unikátních vlastností tohoto vlajkového produktu společnosti Oracle. Poskytuje špičkovou technologii pro sdílení zdrojů (multi-tenant) i zpracování dat přímo v operační paměti (in-memory). Organizacím umožňuje reagovat na současný i budoucí exponenciální nárůst dat, nabízí bezkonkurenční podporu pro databáze velikostí až stovek terabajtů a umožňuje rychlé provádění analytických úloh.

Databáze Oracle zvyšuje produktivitu DevOps (vývoje i provozu) a posiluje zabezpečení, protože umožňuje rychlé nasazování i odstraňování (instalace i odinstalace) nových databází a snadnou pokročilou konfiguraci. Ve spojení s integrovanými (engineered) systémy Oracle Exadata je k dispozici špičkový výkon a unikátní technologie databází jako zásuvných modulů (pluggable). Toto extrémně výkonné prostředí je navíc k dispozici i pro malé a střední databáze používané v produkčním prostředí, při vývoji nebo testování. Cena služby Oracle Exadata Cloud Service začíná od 175 dolarů za měsíc.

Podrobnější informace (v angličtině):

Oracle Database 12c Release 2

Oracle Exadata Express Cloud Service

O konferenci Oracle OpenWorld 2016

Konference Oracle OpenWorld si za posledních 20 let získala místo nejvýznamnější akce tohoto druhu v oblasti byznysu a technologií. Osobně se jí účastní desetitisíce lidí a miliony ji sledují on-line.

Oracle OpenWorld  2016 se koná pod heslem „ultimate cloud experience“ (maximální zážitek z cloudu) a hlavním cílem konference je ukázat podnikům, jak cloud může podpořit jejich růst a inovace, podrobně představit klíčové průmyslové trendy a průlomové technologie. Tato akce přináší více než 2 2000 vzdělávacích setkání, kde své zkušenosti sdílejí partneři a zákazníci společnosti Oracle, a lze tedy získat informace z první ruky. K dispozici jsou stovky ukázek a prezentací více než 400 partnerů a zákazníků společnosti Oracle z celého světa, které demonstrují roli cloudu na všech úrovních (aplikace – SaaS, platforma – PaaS, infrastruktura – IaaS). Konference Oracle OpenWorld 2016 se koná 18.–22. září v komplexu Moscone Center v San Franciscu.

Hlavní web konference:  www.oracle.com/openworld

Oracle OpenWorld – mobilní aplikace ke stažení

Přímý přenos – hlavní projevy na konferenci

Oracle OpenWorld na Facebooku

Oracle OpenWorld na Twitteru

Hlavní web konference JavaOne: www.oracle.com/javaone

O společnosti Oracle

Oracle nabízí komplexní a plně integrovaný set cloudových aplikací a platformních služeb. Pro více informací o Oracle (NYSE: ORCL) navštivte www.oracle.com.