Platforma jako služba umožňuje zpracovávat v cloudu big data i analytické aplikace

Portfolio PaaS služeb společnosti Oracle přináší nové nástroje pro vývojáře, zvyšuje zabezpečení a usnadňuje integraci dat. (TZ)

Společnost Oracle v rámci své nabídky PaaS (Platform-as-a-Service, platforma jako služba) představuje nové služby, které podnikům umožňují snadno vyvíjet, přesouvat, řídit a propojovat cloudové aplikace. K oznámení nových služeb došlo na konferenci Oracle OpenWorld 2016.

Nástroje pro vývojáře

V rámci platformy Oracle PaaS mohou vývojáři pracovat jak v cloudu, tak i v prostředí premise. Mohou si vybrat mezi mnoha jazyky i službami. Oracle Application Container Cloud Service nyní zahrnuje podporu PHP, Node.js a Javy. Aplikace složené z více služeb PaaS lze vytvářet, škálovat a spravovat jako jedinou aplikaci pomocí nového nástroje Oracle Cloud Stack Manager. Pomocí nástroje  Oracle AppToCloud mohou podniky automaticky migrovat své aplikace do cloudu a přitom jim přidávat další funkcionalitu, např. aktivní pohotovostní režim a zvýšení velikosti clusteru. Oracle Application Builder Cloud Service je prostředí umožňující tvorbu komplexních aplikací přímo pomocí webového prohlížeče bez nutnosti programování pomocí připravených rozhraní Oracle Software-as-a-Service API nebo pomocí katalogu REST API.

Služba Oracle Developer Cloud Service nyní podporuje snadnější spolupráci mezi vývojáři, protože je integrována s oblíbenými nástroji pro spolupráci Slack, Hipchat, Hashicorp Packer a Terraform. K dispozici jsou také funkce pro agilní řízení.

Služba Oracle Mobile Cloud Service poskytuje přehled nad více kanály i na mikroúrovni, což umožňuje vylepšit zákaznickou zkušenost.

Proaktivní zabezpečení cloudu pomocí identit a analytiky

Služba Oracle Identity Cloud Service představuje novou nativní službu, která pro cloud poskytuje zabezpečení a umožňuje řízení identit. Integrace s cloudovými aplikacemi je založena na otevřených standardech a umožňuje řízení identit uživatelů napříč cloudem i prostředím on-premise.

V rámci nového nástroje Oracle Management Cloud je k dispozici služba Oracle Security Monitoring and Analytics Cloud Service. Tato kombinace dále posiluje bezpečnost, protože pomáhá identifikovat hrozby a poskytuje včasná varování. Oracle Management Cloud představuje první plně integrovaný nástroj pro řízení životního cyklu podnikových aplikací. Pomocí strojového učení sleduje a analyzuje kompletní (end-to-end) pohyb dat napříč heterogenními prostředími, zjišťuje anomálie a pomáhá zajistit lepší výkon i shodu s předpisy.

Zjednodušená integrace dat i aplikací napříč více cloudy i řešeními on-premise

Pomocí služby Oracle API Platform Cloud Service mohou vývojáři vytvářet, zabezpečit a spravovat svá rozhraní API za pomoci předpřipravených analytických schémat bez psaní kódu. Bránu API lze potom používat jak pro Oracle Cloud, tak i pro cloudy třetích stran nebo řešení on-premise. Orchestrace mezi cloudy a řešeními on-premise bez nutnosti psaní kódu je nyní k dispozici také pomocí služby Oracle Integration Cloud Service, která zahrnuje více než 50 vestavěných adaptérů pro další aplikace včetně aplikací Ariba, Concur, LinkedIn, Salesforce, Slack, Twilio a Twitter.

Služba Oracle Data Integration Cloud Service urychluje replikaci a extrakci dat, jejich transformaci i načítání pro řadu scénářů, ať už jde o migraci dat nebo úlohy spojené s datovými sklady. Podporuje přesuny dat mezi prostředími PaaS včetně Oracle DBaaS (Database as a service), Oracle Big Data Cloud Service a dokonce i služby DBaaS třetích stran. Oracle Data Integration Cloud poskytuje jednotné prostředí pro vývoj transformací MapReduce, Hive i transformaci strukturovaných dat. Společnost Oracle jako první v oboru nabízí replikaci dat téměř v reálném čase nebo pomocí dávek, a to jak mezi cloudem a on-premise prostředím, tak i mezi různými cloudy.

Služba Oracle Internet of Things Cloud Service umožňuje zákazníkům nasazovat předpřipravené aplikace pro Internet věcí (IoT), ať už jde o sledování aktiv (Asset Monitoring), výroby (Production Monitoring) nebo vozového parku (Fleet Monitoring). Služba přináší zjednodušení konektivity mezi zařízeními, protože podporuje virtualizaci zařízení, streaming dat i prediktivní analýzu. Kombinuje data právě sbíraná ze zařízení se souvisejícími kontextuálními daty v aplikacích ERP a CRM včetně využití již existující interakce s dalšími aplikacemi včetně Oracle Service Cloud, Oracle E-Business Suite, Oracle JD Edwards a Oracle PeopleSoft.

Big data a analytika v cloudu

Rodina služeb Oracle Big Data Cloud Services se rozšiřuje o nové služby a funkce včetně podpory pro technologie Apache Hadoop, Apache Spark, Apache Kafka a NoSQL. Verze Oracle Big Data Cloud Service Compute Edition představuje plně řízenou a pružnou službu, poskytuje platformu pro správu velkých objemů dat (big data) i analytiku. Služba Oracle NoSQL Database Cloud Service přináší předvídatelný a vysoký výkon pro nejčastější aplikace NoSQL. Oracle Big Data SQL Cloud Service poskytuje jediné rychlé rozhraní pro SQL dotazy na veškerá big data uložená v systému Hadoop, různých databázích NoSQL a v databázi Oracle. Dále jsou k dispozici služby Oracle Event Hub Cloud Service a Oracle DataFlow ML Cloud Service.

Oracle Analytics Cloud umožňuje všem zaměstnancům podniku provádět dotazy na jakákoliv data bez ohledu na to, jaká používají zařízení a zda jsou data umístěna v prostředí on-premise, v cloudu nebo v prostředích více typů. Zahrnuje novou službu Oracle Essbase Cloud Service, která podnikům pomáhá během několika minut transformovat nespolehlivé procesy založené na tabulkových procesorech do efektivnějšího prostředí pro spolupráci. Služba Oracle Data Visualization Cloud Service nyní kromě bohaté vizualizace a samoobslužného vyhledávání přidává také automatickou interpretaci dat, což dále zvyšuje produktivitu podnikání. Zahrnuje efektivní konektory k více než 40 zdrojům dat, samoobslužnou přípravu dat a vestavěné analytické aplikace pro prodej, marketing, lidské zdroje a finance.

O konferenci Oracle OpenWorld 2016

Konference Oracle OpenWorld si za posledních 20 let získala místo nejvýznamnější akce tohoto druhu v oblasti byznysu a technologií. Osobně se jí účastní desetitisíce lidí a miliony ji sledují on-line.

Oracle OpenWorld  2016 se koná pod heslem „ultimate cloud experience“ (maximální zážitek z cloudu) a hlavním cílem konference je ukázat podnikům, jak cloud může podpořit jejich růst a inovace, podrobně představit klíčové průmyslové trendy a průlomové technologie. Tato akce přináší více než 2 2000 vzdělávacích setkání, kde své zkušenosti sdílejí partneři a zákazníci společnosti Oracle, a lze tedy získat informace z první ruky. K dispozici jsou stovky ukázek a prezentací více než 400 partnerů a zákazníků společnosti Oracle z celého světa, které demonstrují roli cloudu na všech úrovních (aplikace – SaaS, platforma – PaaS, infrastruktura – IaaS). Konference Oracle OpenWorld 2016 se koná 18.–22. září v komplexu Moscone Center v San Franciscu.

Podrobnější informace (v angličtině)

Hlavní web konference: www.oracle.com/openworld

Oracle OpenWorld – mobilní aplikace ke stažení

Přímý přenos – hlavní projevy na konferenci

Oracle OpenWorld na Facebooku

Oracle OpenWorld na Twitteru

Hlavní web konference JavaOne: www.oracle.com/javaone

O společnosti Oracle

Oracle nabízí komplexní a plně integrovaný set cloudových aplikací a platformních služeb. Pro více informací o Oracle (NYSE: ORCL) navštivte www.oracle.com.