Česká firma Safetica Technologies představuje v USA a Kanadě software na ochranu dat před únikem (Data Loss Prevention – DLP)

22. září 2016, Safetica Technologies, český výrobce DLP software, dnes oznámil vstup na trh v Severní Americe. Na rozdíl od ostatních firem, které vyrábějí komplexní a drahé DLP software určené výhradně pro velké korporace, je Safetica DLP určeno převážně pro malé a středně velké firmy. Jeho použití je uživatelsky nenáročné a mimo ochranu citlivých dat významně pomáhá firmám plnit bezpečnostní normy a zákony. (TZ)

„Na severoamerický trh jsme se rozhodli vstoupit hned z několika důvodů. Ve zdejším prostředí spatřujeme velký potenciál,“ říká Petr Žikeš, CEO společnosti Safetica Technologies, a pokračuje: „Jde o trh, který je jeden z největších na světě a mnoho firem je také nadšených pro adaptaci nových technologií. Většina Evropy je v tomto ohledu spíše konzervativnější. Dalším důležitým faktorem je vyšší vymahatelnost práva ohledně úniku citlivých dat, která oproti Evropské unii je v USA zatím podstatně výraznější. Nejen to přispívá k rychlejší adaptaci bezpečnosti v oblasti a prevence úniku dat. V americké legislativě existuje větší koncentrace právních norem, které je nutné dodržovat. Evropa v oblasti ochrany dat podobnou regulaci také připravuje a my jsme rádi, že k jejich zabezpečení můžeme přispět,“ dodává Žikeš. Safetica od vstupu na tamější trh očekává rychlejší rozšíření zákaznické sítě, ale také další zpětnou vazbu na své produkty, díky kterým se dále chystá vyvíjet a přizpůsobovat je k potřebám zákazníkům po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. V podstatě stejný způsob strategie firma zvolila před nedávnem, kdy začala spolupracovat se společností ESET. Samotné přípravy na vstup firmy Safetica na severoamerický trh trvaly něco málo přes půl roku.

Safetica byla navrhnuta tak, aby byla intuitivní pro společnosti, které nemají velké IT oddělení. To umožňuje firmám dodržovat směrnice a bezpečnostní normy bez potřeby zaměstnávat specialisty na bezpečnost. Software se snadno ovládá pomocí webového rozhraní, kde mohou vedoucí pracovníci sledovat, jak je s citlivými daty uvnitř firmy nakládáno.

Každé podnikání, velké či malé, s sebou nese zodpovědnost chránit zákazníka a citlivá firemní data. Ta mohou snadno opustit organizaci bez toho, aniž by o tom vedení vědělo. „My v Safetica zajišťujeme, že střední i malé společnosti po celém světě mají přístup k technologiím a expertním konzultacím, které potřebují k ochraně dat před únikem,“ říká Luke Walling, generální manažer Safetica North America.

Safetica chrání soubory v závislosti na způsobu používání stejně jako určením pro specificky konkrétního uživatele. Tento přístup, založený na základě kontextu, umožňuje snadnou konfiguraci, instalaci a řízení dat způsobem, který nesnižuje produktivitu zaměstnanců a okamžitě ochraňuje citlivá data. Safetica zabraňuje zneužití a krádeže dat zákazníků ve více než 50 zemích po celém světě. Mezi zákazníky patří firmy jako BMW Invelt, Coca-Cola Sabco, Telekom Malaysia anebo Scanu Travel.

Výhody používání Safetica jsou zřejmé: 87 % pracovníků si odnáší ze zaměstnání data společnosti; průměrná částka, kterou stojí firmy jeden únik dat, je 7 milionů dolarů; 100 % firem nesdílí data týkající se obchodních záležitostí bezpečně. Navíc přes 80 % všech citlivých informací není nastaveno v souladu s náročnými content-DLP řešeními, které nedokáží rozpoznat charakter dat uvnitř. Z toho vyplývá, že většina content-DLP instalací požaduje analýzu dat před tím, než je mohou ochránit, což navyšuje cenu a čas procesu.

Čtyři přínosy používání Safetica

Safetica nabízí několik výhod:

  • Zabránění nepatřičnému nebo nechtěnému sdílení citlivých dat: Dokonce i dobří zaměstnanci dělají chyby, které přijdou draho. Safetica využívá šifrování dat a tím dělá soubory nepoužitelné pro lidi zvenčí. Vaši zaměstnanci přitom stále pracují bez narušení produktivity. Safetica Mobile dovolí vzdáleně uzamknout a smazat jakékoli ztracené nebo ukradené mobilní zařízení.
  • Zaznamenání nebezpečného chování před tím, než se stane opravdovým bezpečnostním problémem, který ohrozí vaše podnikání: Safetica identifikuje riskantní chování zaměstnanců a pozná pracovité zaměstnance. Umí rozeznat, když se zaměstnanci chystají k odchodu z firmy a mohou potenciálně poškodit společnost, například krádeží citlivých dat nebo vynášením dat konkurenci. Zaměstnanci mohou hledat práci online nebo trávit čas na stránkách jako je Facebook a YouTube namísto práce. Safetica přináší statistiky používání webu a aplikací, aby určila riskantní chování, čímž uchrání vaší společnost od rizik, jako je krádež anebo únik dat.
  • Okamžitá upozornění a pravidelné reporty: Manažeři zjistí, kdy a kde data unikají, a mohou to i předvídat dopředu pomocí trendů. I méně technicky zdatní uživatelé lehce pochopí, jak je s citlivými dokumenty manipulováno pomocí jednoduchého dashboardu. Efektivní ochranu dat lze aplikovat bez omezení produktivity zaměstnanců.
  • Lokální podpora: Safetica nejprve provede interní bezpečnostní audit, který pomůže identifikovat, jak zaměstnanci používají data a kde je podnikání nejzranitelnější. Poté nabídne individuální řešení vhodné pro konkrétní firmu.

Ceny a dostupnost

Safetica Data Loss Prevention je dostupná pro každou společnost. Navštivte www.safetica.cz pro bližší online ukázku produktu.

O společnosti Safetica Technologies

Safetica Technologies se specializuje na softwarovou ochranu proti selhání lidského faktoru – zlým úmyslům i škodám z nedbalosti. Vlajkovou lodí společnosti je bezpečnostní software Safetica, první software na světě pro komplexní ochranu společností před lidskými chybami. Safetica chrání před následky úniků citlivých informací a ztrátami spojenými s neefektivně vynaloženými personálními náklady.

Mezi partnery Safetica Technologies se řadí distributoři globálních antivirových výrobců a zkušení systémoví integrátoři. Produkty společnosti a jejich podpora jsou dostupné ve více než 50 zemích světa na 5 kontinentech.

Pro více informací navštivte internetovou stránku: www.safetica.cz