Check Point: Organizace čelí 9násobnému nárůstu neznámého malwaru a zaměstnanci stáhnou každé 4 sekundy nový malware

Praha, 26. září 2016 Check Point® Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP) zveřejnil výsledky dvou výzkumných projektů. Check Point 2016 Security Report a Exploits at the Endpoint: SANS 2016 Threat Landscape Study odhalují zásadní výzvy a doporučení pro ochranu organizací před neustále se vyvíjejícími kyberhrozbami. (TZ)

Výzkumníci společnosti Check Point analyzovali ve čtvrté výroční zprávě Security Report aktivitu více než 31 000 bezpečnostních bran Check Point z celého světa a odhalili podrobnosti o známém i neznámém malwaru v organizacích, útočných trendech a vlivu nárůstu mobilních zařízeních ve společnostech. Navíc výzkumníci analyzovali, jaký dopad má úspěšné narušení bezpečnosti na organizace a jaké další náklady stojí náprava bezpečnostních incidentů.

V nejnovějším reportu SANS 2016 Threat Landscape Study provedeném ve spolupráci s bezpečnostní vzdělávací a výzkumnou skupinou SANS Institute vyzpovídali odborníci více než 300 IT a bezpečnostních profesionálů po celém světě, aby odhalili, jakým hrozbám čelí organizace v reálném světě, kdy a jak se incidenty stávají, jaké typy hrozeb měly největší dopad a jakým největším výzvám společnosti při své ochraně čelí.

„Každou minutu jsou vytvořeny miliardy nových připojení k internetu, takže je svět propojený více než kdykoli dříve. Inovace, jako jsou cloud, mobilita a internet věcí, mění způsob, jak nasadit, využívat a zabezpečit technologie,“ říká Amnon Bar-Lev, prezident společnosti Check Point. „Stále více a více malwaru vstupuje do našeho ekosystému a tradiční bezpečnostní techniky jsou bezmocné. Je důležité být o krok před tím, co nemůžete vidět, znát nebo kontrolovat a preventivně se chránit před útoky, ještě než nastanou.“

Oba reporty, Check Point 2016 Security Report i SANS 2016 Threat Landscape Study, nabízí komplexní pohled na oblast hrozeb, od sítí až po koncové body. Mezi klíčová zjištění patří:

  • Neznámý malware i nadále exponenciálně roste a vyvíjí se. Výzkumníci zjistili 9násobné zvýšení počtu neznámého malwaru útočícího na organizace. Částečně je to i vina zaměstnanců, kteří každé 4 sekundy stáhnou nový neznámý malware. Celkově bylo každý měsíc objeveno téměř 12 milionů nových variant škodlivých kódů. V posledních 2 letech bylo objeveno více nových malwarů než v předchozím desetiletí.
  • Bezpečnost zaostává za vývojem mobilních zařízení. Až 60 procent času, který tráví uživatelé s digitálními médii, je prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů. Podniková mobilní zařízení přináší problémy s přístupem, ale také umožňují zvýšení produktivity. Zaměstnanci sice nechtějí být příčinou narušení bezpečnosti, ale 1 z 5 zaměstnanců je příčinou narušení bezpečnosti podnikové sítě prostřednictvím mobilního malwaru nebo škodlivého Wi-Fi připojení.
  • Koncové body jsou začátkem pro většinu hrozeb. Koncové body byly v dotazovaných organizacích nejčastější příčinou narušení bezpečnosti a nejkritičtější složkou kybernetické obrany. Útočníci využili pro začátek útoků v 75 procentech případů e-maily. 39 procent útoků na koncové body se vyhnulo síťovým firewallům a rutinní provoz odhalil 85 procent hrozeb poté, co už byly uvnitř organizace.

Základem moderního zabezpečení musí být špičková architektura, která bude řešit současné i budoucí potřeby zabezpečení IT. Výzkumníci našli společná témata ochrany moderních organizací, kritická je zejména pokročilá prevence hrozeb, ochrana mobilních zařízení a segmentace síti.

Celou zprávu „2016 Check Point Security Report“ najdete na stránce http://www.checkpoint.com/securityreport/ a kompletní výsledky studie „Exploits at the Endpoint: SANS 2016 Threat Landscape Survey“ jsou k dispozici zde: https://www.checkpoint.com/webinars/sans-2016-threat-landscape-study/.

 

Sledujte Check Point online:  
Check Point Blog: http://blog.checkpoint.com/
Twitter: http://www.twitter.com/checkpointsw a www.twitter.com/CheckPointCzech
Facebook: http://www.facebook.com/checkpointsoftware
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/check-point-software-technologies

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) je největší celosvětový dodavatel čistě bezpečnostních řešení. Chrání zákazníky před kyberútoky prostřednictvím unikátních řešení, která nabízí bezkonkurenční úspěšnost zachycení malwaru a jiných typů útoků. Check Point nabízí kompletní bezpečnostní architekturu, která chrání vše od podnikových sítí až po mobilní zařízení, a navíc Check Point poskytuje i nejkomplexnější a nejintuitivnější správu zabezpečení. Check Point chrání více než 100 000 organizací všech velikostí. Ve společnosti Check Point zabezpečujeme budoucnost.