Smartphony Xiaomi budou dostupné v Evropské unii díky distribučnímu partnerství se společností ABC Data

Praha, 26. září 2016 Společnost ABC Data, která se zabývá distribucí IT hardwaru a spotřební elektroniky, dnes oznámila, že byla jmenována prvním oficiálním partnerem předního výrobce smartphonů Xiaomi v Evropské unii. Bude v této oblasti distribuovat řadu produktů Xiaomi, nejprve na polském trhu, postupně však hodlá své aktivity rozvíjet i v dalších zemích střední a východní Evropy. (TZ)

ABC Data, jediný regionální distributor spotřební elektroniky a IT vybavení na osmi klíčových trzích střední a východní Evropy, bude nabízet tři modely smartphonů Xiaomi: Mi 5, Redmi Note 3 a Redmi 3S. V následujícím roce se nabídka zřejmě rozšíří o další kategorie, jako jsou fitness náramky, audiopřístroje a přenosné baterie.

Xiaomi je jedním z nejrychleji rostoucích dodavatelů na světě. Během několika málo let se tato společnost proměnila v globálního hráče. O to víc nás těší, že se ABC Data stává prvním oficiálním distributorem produktů Xiaomi nejen v Polsku, ale také v Evropské unii. Jsem přesvědčená, že produkty a řešení tohoto našeho partnera se budou těšit velké oblibě, protože nabízejí vysokou kvalitu za dostupnou cenu, komentuje Ilona Weissová, prezidentka správní rady společnosti ABC Data S.A.

Zprvu bude společnost ABC Data distribuovat smartphony Xiaomi do obchodů X-KOM. V nejbližších měsících pak plánuje rozvinout prodejní kanály s dalšími partnery.

Polsko jako klíčový trh Evropské unie

Polsko je pro nás, podobně jako další země střední a východní Evropy, důležité z několika důvodů. Tento region je charakteristický relativně velkou kapacitou pro uplatnění nových výrobků a růstem. Chceme z tohoto trendu těžit a máme velkou radost, že nám zde partnerství se společností ABC Data pomůže rozvíjet naši obchodní činnost. Jsem si jist, že s takto zkušeným a silným partnerem dosáhneme našich strategických cílů,“ uvedl Alex Wu, ředitel prodeje pro region střední a východní Evropy ve společnosti Xiaomi.

Relativně vysokou míru růstu na trhu se spotřební elektronikou a IT vybavením již předpověděly analytické agentury IDC a PMR: do roku 2018 by objem trhu distributorů ve střední a východní Evropě měl vzrůst ze současných 15 miliard na 18 miliard dolarů, což představuje 20% růst, zatímco v západní Evropě má jít o zvýšení z 95 na 100 miliard dolarů, tedy 5% nárůst.

Společnost ABC Data dokáže zajistit distribuci ve střední a východní Evropě

ABC Data se nejprve zaměří na distribuci produktů Xiaomi na polském trhu. Do budoucna se ale spolupráce pravděpodobně rozšíří na další země EU, kde společnost ABC Data přímo působí: na Českou republiku, Estonsko, Litvu, Lotyšsko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko.

Jsme jediným regionálním distributorem, který přímo působí na osmi uvedených trzích. Ve střední a východní Evropě pravidelně spolupracujeme s více než 13 000 prodejci. Žádný jiný distributor nenabízí v tomto regionu tak rozsáhlý prodejní kanál včetně infrastruktury a skladové logistiky. Díky čtyřem logistickým centrům ve Varšavě, Sosnovci, Bukurešti a Budapešti dokáže ABC Data zajistit rychlé a bezpečné doručení na jakékoli místo ve střední a východní Evropě a poskytovat svým globálním obchodním partnerům účinnou podporu v jejich rozvoji,“ vysvětluje Ilona Weissová.

Výhody plynoucí ze silné pozice v distribuci telekomům

Společnost ABC Data získala právo distribuovat produkty a řešení Xiaomi na polském trhu díky své velikosti a silné pozici. V Polsku je tržním lídrem a ovládá 23 % trhu distribuce spotřební elektroniky a IT vybavení. V distribuci telekomunikačním operátorům má dokonce ještě vyšší podíl, přibližně 60 %. To je pro společnost Xiaomi, která doufá ve vybudování silného postavení zejména v segmentu smartphonů, důležitý faktor.

Telekomunikační operátoři v Polsku zajišťují více než polovinu prodejů mobilních zařízení koncovým zákazníkům. „Čím vyšší je tedy podíl na distribuci cílené na telekomy, tím rychleji můžete v Polsku rozvíjet své podnikání a zároveň si vytvořit základnu pro další expanzi na okolní trhy. Věříme, že ABC Data dokáže společnost Xiaomi podporovat i v této fázi. Jsme na to plně připraveni,“ ujišťuje Ilona Weissová.

Střední a východní Evropa jako strategický region z pohledu globálních dodavatelů

Ve snaze podporovat své globální partnery letos společnost ABC Data vytvořila regionální strukturu vedení, které zodpovídá za nákup, prodej, logistiku, finance, technologie a komunikaci. S podporou místních poboček vedených českými, litevskými, slovenskými, rumunskými a maďarskými manažery společnosti ABC Data umožňuje nová struktura zjednodušit mezinárodní fungování a zároveň posílit úspory z rozsahu.

Z našich investic mohou mít prospěch všichni naši globální partneři, včetně společnosti Xiaomi. Její strategie dokonale zapadá do toho, co umíme, i do našich snah neustále upevňovat postavení společnosti ABC Data jako regionálního lídra v distribuci IT,“ shrnuje Ilona Weissová. „Navázání spolupráce se společností Xiaomi však není důležité jen pro nás v ABC Data, ale pro celou střední a východní Evropu. Potvrzuje totiž, že z pohledu globálních dodavatelů již tyto trhy neleží na periferii, ale představují strategický region, který jim může nabídnout další dynamický rozvoj.

O společnosti Xiaomi

Společnost Xiaomi založil v roce 2010 zkušený podnikatel Lei Jun, který věří, že kvalitní technologie nemusejí nutně stát celé jmění. Pro fanoušky naší značky Mi – a s jejich pomocí – vytváříme pozoruhodný hardware, software a internetové služby. Připomínky uživatelů průběžně zapracováváme do našeho produktového portfolia, kam momentálně patří telefony Mi Note Pro, Mi Note, Mi 5, Redmi Note 3, televize Mi TV, sportovní náramek Mi Band a další příslušenství. V roce 2015 jsme prodali přes 70 milionů telefonů a uvedli naše produkty na Tchaj-wanu, v Hongkongu, Singapuru, Malajsii, na Filipínách, v Indii, Indonésii a Brazílii. Xiaomi tak rozšiřuje svou působnost po celém světě a stává se skutečně globální značkou.

O společnosti ABC Data

Společnost ABC Data s více než 25 lety zkušeností je jediným regionálním distributorem IT a spotřební elektroniky, který přímo působí na osmi středoevropských a východoevropských trzích: v České republice, Maďarsku, Litvě, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. V České republice společnost sídlí v Praze a řídí ji český tým zkušených a nadšených profesionálů, kteří se starají o potřeby obchodních partnerů. V čele týmu je Pavel Kocián. V oblasti střední a východní Evropy společnost ABC Data disponuje největším rozsahem produktů na trhu – distribuuje přes 180 000 různých produktů od více než tisícovky renomovaných značek. Pravidelně také spolupracuje s více než 13 000 prodejců. Díky strategickému umístění svých čtyř logistických center společnost garantuje rychlé dodávky na libovolné místo ve střední a východní Evropě. Rozsáhlá spolupráce přináší stabilní a jistý růst našich partnerů jak na českém trhu, tak i v celé střední a východní Evropě. Důkazem nejvyšší úrovně služeb společnosti ABC Data je šest ocenění EMEA Channel Academy v kategorii Nejlepší distributor v oblasti CEE od roku 2009. ABC Data je jednou z prvních společností ze střední a východní Evropy, která se připojila k prestižní asociaci GTDC sdružující největší IT distributory světa. V roce 2010 společnost ABC Data vstoupila na varšavskou burzu.