Panasonic slaví 20. výročí značky odolné mobilní výpočetní techniky Toughbook

Zákazníci s nejstaršími notebooky Toughbook mají šanci vyhrát zájezd do Japonska (TZ)

Panasonic Toughbook oslaví 26. září 2016 výročí 20 let od založení legendární značky mobilní výpočetní techniky a majitelé nejstarších funkčních notebooků Toughbook budou moci vyhrát životní zájezd do Japonska.

Linie předků Toughbooku sahá téměř 30 let nazpět do roku 1987, ve kterém společnost Panasonic začala získávat zkušenosti s výrobou přenosných počítačů a fungovat jako prvovýrobce.  Trh se ale začal poměrně záhy zajímat o profesionální odolnou výpočetní techniku s vyšší životností a nižšími náklady na vlastnictví. Když si tohle společnost Panasonic uvědomila, začala s přípravou vývojových plánů a nakonec postavila v japonském Kobe speciální továrnu na výrobu odolných notebooků.

O dvacet let později nejnovější analýza společnosti VDC Research ukazuje, že společnost Panasonic na evropských trzích s odolnými notebooky a tablety dominuje. V roce 2015 měla v případě odolných notebooků a konvertibilních zařízení celkem 66% podíl na trhu a v případě odolných tabletů 59% podíl. V roce 2015 se v Evropě rámci řady Panasonic Toughbook a Toughpad prodalo víc odolných notebooků a tabletů, než kolik prodala celá konkurence dohromady.

Řadě Panasonic Toughbook se podařilo dosáhnout několika prvenství, která sloužila a slouží jako standard pro odolnou mobilní výpočetní techniku 20. a 21. století. Je to dáno zřejmě kombinací více faktorů, mezi které patří naslouchání hlasu trhu a vášeň pro pečlivý výzkum, vývoj, montáž, testování a prodej vlastních produktů.

1994: CF-41

Světově první notebook s jednotkou CD-ROM

Toto zařízení ze slitiny hořčíku s vestavěnou jednotkou CD-ROM položilo základy budoucí řady Toughbook.

 

1996: Toughbook CF-25

Zrození značky Toughbook

Toto průkopnické zařízení bylo zkonstruováno tak, aby přežilo pád až ze 70 cm a bylo odolné vůči prachu a vlhkosti – a právě tyto prvky se staly základem budoucích modelů Toughbook.

1999: Toughbook CF-27

Světově první integrované funkce GSM a WAN a dotyková obrazovka

První notebook na světě s integrovanými funkcemi GSM a WAN, které umožňovaly mobilním pracovníkům komunikovat navzájem, s kanceláří i vnějším světem. Šlo navíc o první Toughbook ve variantě s dotykovou obrazovkou a zároveň první model s pevným diskem obklopeným gelem a pěnovým blokem, které jej na jednu stranu zajišťovaly a na druhou stranu pohlcovaly účinků nárazů.

2001: Toughbook CF-07

Inovativní odolný minipočítač s mobilním bezdrátovým displejem

Minipočítač Toughbook CF-07 vkročil díky revolučnímu bezdrátovému displeji na panenskou půdu. Samotný počítač mohl s odděleným displejem komunikovat až na 50 m, což do pracovního prostředí vneslo dosud nepoznanou úroveň flexibility a mobility.

2009: Toughbook CF-U1

Světově první ultramobilní počítač – stírání rozdílů mezi notebookem a handheldovými zařízeními

Model CF-U1 povýšil to nejlepší z odkazu odolných Toughbooků na mobilnější handheldovou úroveň. Obsahoval kompletní operační systém Windows a celou řadu integrovaných prvků, jako je například čtečka čárových kódů, čtečka otisků prstů, kamera a baterie vyměnitelná během provozu. A tohle všechno dalo mobilním pracovníkům ještě více svobody.

2012: Panasonic Toughpad

Představení odolných tabletů Toughpad

Produktová řada Panasonic Toughpad je cílena speciálně na profesionální použití. Tato řada tabletových počítačů se vyznačuje extrémní výdrží, odolností vůči pádu z výšky a odolností vůči prachu, polití vodou a vysokým teplotám.

2015: Toughbook CF-20

První odolný notebook na světě s oddělitelným displejem

Spojení odolného tabletu a notebooku přináší mobilním pracovníkům bezkonkurenční svobodu při používání. Plně odolný notebook s oddělitelným tabletem lze používat v 6 různých režimech, které vyhoví všem profesionálním potřebám.

Řada řešení Panasonic Toughbook a Toughpad se i nadále rozvíjí v oblastech maloobchodních a platebních řešení, našich vlastních dokovacích řešení a proniká na trh odolných handheldových zařízení. Základy našeho úspěchu v minulých více než 20 letech ale při této evoluci neopustíme,“ uvedl generální ředitel evropské divize Panasonic Computer Product Solutions, pan Kevin Jones. „I nadále budeme naslouchat našim zákazníkům a vyvíjet řešení pro jejich mobilní pracovníky, která poslouží ke zvýšení produktivity a snížení nákladů. Spolu s partnery budeme pokračovat v inovacích funkcí a ergonomického designu, a přinášet tak profesionální řešení, která zákazníkům umožní překonávat ty nejnáročnější úkoly.“

Nick Parker, korporátní viceprezident pro divizi OEM ve společnosti Microsoft Corporation, okomentoval budoucí směřování společnosti Panasonic následovně: „Naše strategie a vize jsou v naprostém souladu s tím, co dělá Panasonic se svou produktovou řadou Toughbook. Jelikož v dnešním světě hrají prim mobilní a cloudové služby, je přirozenou snahou být v oblasti mobilních zařízení a službách produktivity nejlepší,“ řekl korporátní viceprezident pro divizi OEM ve společnosti Microsoft Corp. „Systém Windows 10 nám umožňuje posouvat hranice moderní výpočetní techniky a přinášet na trh nové strhující možnosti v oblasti softwaru a služeb. Průmysloví partneři, jako je Panasonic, ale také posouvají hranice díky svému fantastickému novému hardwaru, který tyto nové věci uvádí neuvěřitelným způsobem v život.“

„Po celých těch dvacet let vývoje Toughbooku využívali lidé ze společnosti Panasonic maximálního výpočetního potenciálu a spolehlivosti procesorů Intel a podařilo se jim vytvořit jeden z nejodolnějších počítačů na světě,“ dodal Navin Shenoy, korporátní viceprezident a generální manažer skupiny Client Computing Group ve společnosti Intel Corporation. „Jsme pyšní na to, že se technologie Intel mohla podílet na úspěchu Toughbooku a v nadcházejících letech se těšíme na další skvělou spolupráci se společností Panasonic.

Bližší informace o řešeních Panasonic Toughbook a Toughpad najdete na www.toughbook.eu

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 55,5 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2015. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/.