Kaspersky Small Office Security vylepšil obranu proti ransomwaru

Společnost Kaspersky Lab představila novou verzi Kaspersky Small Office Security. Řešení pomáhá velmi malým podnikům lépe čelit kybernetickým hrozbám hlavně díky vylepšené funkci anti-ransomwaru, ochraně finančních operací provedených přes internet a pohodlnému monitoringu firemního zabezpečení. (TZ)

Z nedávného průzkumu Kaspersky Lab vyplývá, že 42 % velmi malých podniků se obává napadení kryptomalwarem. Nejnovější verze Kaspersky Small Office Security nabízí proti této neustále rostoucí hrozbě vylepšenou ochranu. Doplněk System Watcher s ochranou proti ransomwaru nejen, že dokáže zablokovat nebezpečné pokusy o zašifrování, ale také spouští automatickou zálohu a obnovení dat.

Obliba používání mobilních telefonů ke správě bankovních účtů u malých podniků roste a nárůst transakcí uskutečněných online neunikl ani kyberzločincům. Řešení Kaspersky Small Office Security pomáhá proti jejich útokům bojovat pomocí doplňku Safe Money. Ten při provádění finančních operací zabraňuje používání funkcí jako snímání obrazovky nebo ukládání textu do schránky, na které podvodníci spoléhají v případě, že chtějí odcizit cenná firemní data nebo finanční aktiva.

Vedle toho nabízí nejnovější Kaspersky Small Office Security podnikům také snadný způsob, jak mohou monitorovat svou bezpečnostní situaci. Firmy mají díky monitorovací konzoli v cloudu přehled o zabezpečení všech zařízení ve své síti – od stolních a přenosných počítačů, přes souborové servery, až po mobilní telefony a tablety. Online portál umožňuje přístup k informacím o zabezpečení kdykoli a odkudkoli. Stejně tak je možné nastavení bezpečnosti vzdáleně aktivovat nebo měnit, a tak maximálně zabezpečit podnikovou síť.

Kaspersky Small Office Security je řešení speciálně navržené pro společnosti s 5 až 25 počítači. Malé podniky dokáže ochránit před internetovými útoky, finančními podvody, ransomwarem i ztrátou dat.

Více informací o řešení Kaspersky Small Office Security naleznete zde.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je mezinárodní společností, která se zabývá kybernetickou bezpečností a funguje již od roku 1997. Své rozsáhlé odborné znalosti kybernetických hrozeb využívá Kaspersky Lab při vytváření bezpečnostních řešení a služeb k ochraně podniků, kritické infrastruktury, vládních organizací a uživatelů po celém světě. Portfolio společnosti zahrnuje špičkové zabezpečení koncových bodů a specializovaná bezpečnostní řešení a služby sloužící k ochraně proti sofistikovaným a neustále se vyvíjejícím digitálním hrozbám. Technologie Kaspersky Lab chrání celosvětově více než 400 milionů uživatelů a 270 tisíc korporátních klientů. Více se dozvíte na www.kaspersky.cz.