Témeř 60 % Galaxy Note7 v Evropě je již vyměněných za nové

Společnost Samsung Europe naléhavě žádá zbývající majitele Galaxy Note7, aby si své přístroje vyměnili co nejdříve. Prodej nových zařízení bude v Evropě zahájen 28. října. (TZ)

Praha, 28. září 2016 – Společnost Samsung Electronics potvrdila, že od 19. září, tedy počátku výměnného programu, bylo za nové vyměněno již 57 procent smartphonů Galaxy Note7 užívaných v Evropě. 90 % zákazníků si přitom vyměnilo svůj Galaxy Note7 za nový a pouhá 3 procenta zvolila jiný typ smartphonu Samsung Galaxy.

Výměnný program je stále v běhu a společnost Samsung nadále apeluje na stávající majitele Galaxy Note7 v Evropě, aby svá zařízení vypnuli a v rámci programu je vyměnili za nová.

Na základě aktuálních čísel se předpokládá, že program bude zcela dokončen již v první polovině října. Samsung také oznámil datum zahájení prodeje Galaxy Note7. V Evropě se smartphony začnou prodávat 28. října, podmínkou je však úplné dokončení výměnného programu.

David Lowes, marketingový ředitel společnosti Samsung Electronics Europe situaci komentuje následovně: „Jsme velmi rádi, že naše poselství o bezpečnosti na prvním místě se k majitelům Galaxy Note7 doneslo tak rychle a že si svá zařízení ochotně a bez prodlevy vyměňují za nová. Na zajištění dodávek nových zařízení pro Evropu jsme vyvinuli značné úsilí. Majitelé nových zařízení se již nemusí obávat žádných komplikací. Chceme poděkovat našim zákazníkům za trpělivost a loajalitu k Samsungu i k samotnému Galaxy Note7. Zbývající zákazníky, kteří si ještě svá zařízení nevyměnili, chceme požádat, aby tak učinili a aby si nejlépe ještě dnes zajistili úplně nový Galaxy Note7 na naší infolince.”

Průzkum realizovaný napříč Evropou prokázal, že důvěra zákazníků ve značku Samsung zůstává silná. Z průzkumu mezi 5 000 zákazníky z Velké Británie, Německa, Francie, Španělska a Itálie vyplývá, že pro většinu (61 %) z nich výměna Galaxy Note7 nezměnila jejich pohled na značku Samsung a 15 % z nich dokonce nyní vnímá Samsung pozitivněji.    

Samsung ve spolupráci s dodavateli při výrobě nových Galaxy Note7 kladl velký důraz na zajištění výrobních a bezpečnostních procesů nejvyšší kvality. Samsung Europe potvrdil, že intenzivní spolupráce s maloobchodními partnery, každodenní přímá komunikace se zákazníky a aktualizace softwaru měly velmi pozitivní dopad na průběh výměnného programu v minulém týdnu. Každý majitel Galaxy Note7 v Evropě dostal sérii bezpečnostních zpráv, ve kterých je Samsung požádal o výměnu jejich zařízení. Následovala aktualizace software, která omezila schopnost nabití baterie na 60 %.

Samsung Europe sestavil speciální interní tým složený z pověřených zástupců jednotlivých států, kteří spolupracovali s maloobchodníky na aktivaci celoevropského výměnného programu a na jeho hladkém a rychlém průběhu.  

Lowes zákazníkům doporučuje, aby využili některou z možností, jak se ujistit, že vlastní nový a bezvadný telefon Galaxy Note7: „Na stránkách www.samsung.cz si zákazníci mohou své zařízení zkontrolovat podle sériového čísla (IMEI), které zadají do příslušného textového pole. Nová zařízení jsou rovněž identifikovatelná podle zeleného indikátoru baterie a podle černého čtverečku na krabičce.“ Pokud si někdo nebude jistý, vice informací nalezne na Samsung.cz nebo na bezplatné infolince 800 726 786.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Novinky naleznete v Samsung Newsroom na stránkách news.samsung.com.