Microsoft nabízí neziskovým organizacím svůj vlajkový produkt Azure zdarma

Praha, 6. října 2016 – Microsoft rozšířil nabídku produktů a služeb o cloudové služby Microsoft Azure. Azure tak přibyl do portfolia technologií, které společnost Microsoft nabízí zdarma či za zvýhodněných podmínek neziskovým organizacím po celém světě. Organizace tak mohou plánovat i náročnější projekty s pomocí nejmodernějších IT nástrojů, aniž by byly limitovány svým rozpočtem. Nabídku cloudových služeb pro neziskové organizace představil Microsoft na konci září v americké Atlantě na své výroční konferenci Ignite. (TZ)

Neziskové organizace mají ve společnosti velmi důležitou roli, působí zejména v sociální, zdravotní, humanitární a kulturní oblasti. „Věříme, že náš cloud pomůže neziskovým organizacím, aby toho zvládly ještě více a pracovaly ještě efektivněji. Právě to je jeden z hlavních důvodů, proč je Azure tak úspěšný u našich firemních zákazníků,“ vysvětluje Dalibor Kačmář, manažer divize Cloud a Enterprise řešení ve společnosti Microsoft. „Dalším důvodem, proč by měly neziskové organizace uvažovat o přesunu do cloudu, je i úspora nákladů a efektivnější správa dat v bezpečném prostředí. Tím, že se neziskové organizace nemusí díky cloudu starat o technologické zázemí, mají více prostředků i času pomáhat druhým,“ dodává Dalibor Kačmář.

Registrované neziskové organizace nyní mohou zdarma využívat služby v rámci cloudové platformy Azure až do hodnoty 5000 USD ročně. Takzvané kredity Azure se v této výši budou každoročně obnovovat, neziskové organizace tak mohou své projekty plánovat dlouhodobě. V nabídce cloudových služeb ale nechybí Office 365, Dynamics CRM, Power BI nebo Enterprise Mobility. Kromě toho Microsoft i nadále neziskovým organizacím také software „on premise“ (tradiční softwarové licence).

„V současné době využilo speciální nabídky Microsoftu 1746 neziskových organizací, které tak získaly software v hodnotě více než 14,5 mil. dolarů. Dá se předpokládat, že díky dostupnosti nejmodernějších cloudových služeb Azure se zájem neziskových organizací o produkty společnosti Microsoft ještě zvýší,“ říká Lenka Čábelová, CSR manažerka společnosti Microsoft.

Nezisková organizace, která na cloudových službách Microsoftu postavila aplikaci Lepší místo, oceňuje na cloudovém řešení Microsoft Azure nejvíce flexibilitu. Pomocí aplikace mají občané registrovaných měst možnost společně nahlásit radnici např. nepořádek na veřejném prostranství nebo nefunkční osvětlení tak, aby byl problém co nejrychleji vyřešen. „Aplikace má nyní přes 7000 uživatelů v 97 městech a obcích České republiky. Podporujeme propojování aktivních občanů s těmi, kteří mají ze zákona povinnost se postarat o veřejný pořádek. Jsme komunikační platformou mezi občany a městy,“ říká Petr Steklý stojící za projektem Lepší místo. „Díky cloudu od Microsoftu jsme schopni zvládnout jakýkoli nápor od uživatelů, kteří chtějí zlepšovat naše města. Naše servery se totiž nikdy nepřehltí, žádné nepotřebujeme,“ tvrdí Petr Steklý.

Další informace o nabídce a možnostech, které Microsoft pro neziskové organizace připravil, najdete v angličtině na stránce microsoft.com/nonprofits.  

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Tento dokument je určen pouze pro informační účely. Společnost Microsoft se zříká jakékoliv odpovědnosti za vzniklé situace týkající se užití tohoto dokumentu pro jiné účely. Společnost Microsoft nebude nikdy odpovědná za jakékoliv mimořádné, přímé, nepřímé či vyplývající škody, ať již vzejdou z účinnosti smlouvy, zanedbání nebo jiné skutečnosti vzniklé následkem užití či interpretace tohoto dokumentu či v souvislosti s ním.

Microsoft je registrovaná obchodní značka společnosti Microsoft Corp. ve Spojených státech amerických a/nebo v jiných zemích. Jména společností a produktů zde uvedených mohou být obchodní značky jejich příslušných vlastníků.