Startuje anketa 7 divů Olomouckého kraje

Až do konce prosince mohou lidé hlasovat v anketě 7 divů Olomouckého kraje, která hledá zajímavá místa v regionu. Soutěž začala minulý týden a hlas je možné dát jedné z dvaceti pamětihodností prezentovaných na webuwww.7divukraje.cz. (TZ)

Nominovat svého favorita do ankety mohli starostové obcí, pracovníci muzeí i občané. Většina takto získaných tipů obsahovala zajímavosti, které se účastnily už některého z předchozích ročníků ankety. Přesto je mezi nominovanými několik nových kandidátů. Jedním ze zajímavých tipů je například Hranická propast. „Reagovali jsme na zprávu magazínu National Geographic, podle které je Hranická propast nejhlubší zatopenou jeskyní na světě, a operativně ji do ankety zařadili,“ uvedl producent soutěže Ivo Heger.

K dalším novinkám patří například zámek s přilehlým parkem v Čechách po Kosířem, který nechal zrekonstruovat Olomoucký kraj. O přízeň hlasujících bude usilovat také dřevěná monstrance ze Špiček, která je nejstarším podobným dílem v České republice.

Hlasování v anketě 7 divů Olomouckého kraje bude probíhat výhradně prostřednictvím internetu na adrese www.7divukraje.cz. Podrobnosti k soutěži a informace o jednotlivých divech budou pořadatelé průběžně zveřejňovat také na Facebooku 7 divů na adrese www.facebook.com/7divuok. Loni se jí zúčastnilo přes dva tisíce lidí, kteří rozhodli o vítězství mariánského sloupu v Uničově.

Letošní ročník 7 divů Olomouckého kraje je čtvrtým v pořadí. Anketu původně pořádal Olomoucký kraj, který po minulých volbách od tohoto projektu ustoupil. Loni se akce do regionu vrátila.

Vyhlášení výsledků 7 divů Olomouckého kraje se uskuteční počátkem roku 2017 jako součást slavnostního zahájení veletrhu cestovního ruchu Tourism Expo na Výstavišti Flora Olomouc.